29.08.2019, 17:01

Ranking lokat - sierpień 2019

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking lokat - sierpień 2019

Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.

Jak podaje GUS, inflacja CPI wyniosła w lipcu aż 2,9%, wkraczając na poziom nienotowany od siedmiu lat. To zła wiadomość dla wszystkich konsumentów - oznacza, że za towary i usługi konsumpcyjne płaciliśmy w ubiegłym miesiącu średnio 2,9% więcej niż rok temu. Za rosnące ceny odpowiada przede wszystkim gwałtownie drożejąca żywność, zwłaszcza warzywa.

Inflacja rośnie, stopy procentowe bez zmian

Mimo nabierającej tempa inflacji i ku niezadowoleniu oszczędzających Rada Polityki Pieniężnej nie zamierza w najbliższym czasie podnosić stóp procentowych. Te od prawie 4,5 roku pozostają na najniższych poziomach w historii kraju. Ostatnia zmiana stóp NBP miała miejsce w marcu 2015 roku.

Aktualnie, by utrzymać siłę nabywczą posiadanych nadwyżek finansowych, należy lokować kapitał na co najmniej 3,58% w skali roku! Tak wysokie oprocentowanie spotykane jest obecnie tylko na najlepszych lokatach i pod restrykcyjnymi warunkami.

W przypadku lokat trzymiesięcznych, zakładanych na 10 000 zł jedynie trzy oferty gwarantują wypracowanie odsetek, które pozwolą nam realnie zarobić.

Najlepsze promocje lokat 3M
kwota: 10 tys. zł

Bank

Lokata

Oproc.

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Idea Bank

Lokata Happy

4%

79,89 zł

nie

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4%

79,89 zł

tak

Plus Bank

Lokata na Start

4%

79,89 zł

tak

mBank

3-miesięczna lokata dla nowych klientów

3,5%

69,90 zł

tak

Eurobank

Lokata na Start Internetowa/
Lokata na Start Mobilna

3%

59,92 zł

tak

Getin Bank

Lokata Mobilna

3%

59,92 zł

nie

Eurobank

Eurobank Lokata na Dobry Początek

2,5%

49,93 zł

tak

Idea Bank

Lokata Nr 1

2,4%

45,94 zł

nie

Eurobank

Lokata Nowe Środki w eurobanku

2,25%

44,94 zł

tak

Millennium

Lokata Mobilna

2,25%

44,94 zł

tak

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najwyższe oprocentowanie tylko dla nowych klientów

4% w skali roku to najwyższa stawka, na jaką mogą liczyć osoby, które na trzy miesiące zdeponują w banku 10 000 zł. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest w Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku w ramach jednorazowych promocji powitalnych.

Wszystkie trzy oferty z pierwszego miejsca sierpniowego rankingu lokat kwartalnych dostępne są tylko dla nowych klientów. W przypadku Plus Banku z promocji może skorzystać również osoba, która jest związana z bankiem kontem osobistym od kilku miesięcy (maksymalnie: rok), ale pod warunkiem, że nie zawierała jeszcze z umów lokat w tym banku.

Spośród liderów zestawienia tylko Idea Bank nie stawia klientom wymogu posiadania lub założenia konta osobistego.

Lokata Happy: 4% bez dodatkowych produktów

Lokatę Happy można założyć w oddziałach Idea Banku lub online.

Po upływie terminu zapadalności umowy lokata odnowi się na ten sam okres, ale z aktualnym oprocentowaniem Lokaty Standardowej.

Maksymalna kwota wpłaty to 20 000 zł.

Przedwczesne zerwanie promocyjnej lokaty nie powoduje utraty wypracowanych odsetek (naliczonych za rzeczywisty czas przechowywania środków pieniężnych na rachunku lokaty).

Nest Lokata Witaj: 4% dla aktywnym klientów z kontem

Nest Lokata Witaj jest dostępna w Nest Banku zarówno przez internet, jak i w placówkach banku.

Wycofanie środków przed terminem zapadalności powoduje utratę odsetek.

Lokatę można założyć w ciągu 30 dni od chwili otwarcia Nest Konta.

Rachunek osobisty nie jest jedynym warunkiem promocji. Aby cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem, należy również regularnie przelewać wynagrodzenie na Nest Konto (min. 1 000 zł). W przypadku przedsiębiorców obowiązuje wymóg zapewnienia wpływów pieniężnych (min. 6000 zł/mies.) na BIZnest Konto oraz wykonywać z tego rachunku płatności ZUS/US.

Po upływie kresu lokaty może się ona odnowić - na warunkach standardowej lokaty terminowej.

Maksymalna kwota możliwa do zdeponowania w ramach promocji to 10 000 zł.

Lokata na Start: 4% z kontem na lokacie progresywnej

Lokata na Start w Plus Banku jest lokatą progresywną, w ramach której w pierwszym miesiącu umowy środki są oprocentowane stawką 3%, w drugim miesiącu: 4%, a w trzecim: 5%. Średnia to 4% w skali roku za 3-miesięczny okres trwania umowy.

Przedterminowe zerwanie lokaty skutkuje wypłatą odsetek za rzeczywisty okres oszczędzania.

Oferta jest dostępna w oddziałach banku i na infolinii. Lokaty nie założymy online.

10 000 zł to maksymalna kwota, która można zdeponować na Lokacie na Start.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.08.2019).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.