10.10.2017, 19:07

Ranking lokat - październik 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking lokat - październik 2017

Mimo wzrostu średniego oprocentowania lokat, te najlepsze wciąż oferują zyski takie same, jak miesiąc temu. Maksymalnie zarobić można 4% w skali roku (i to w dwóch bankach). Więcej podpowiedzi na temat tego, gdzie warto zdeponować swoje oszczędności, znajdziesz w październikowym rankingu lokat od Comperia.pl.

W ciągu ostatnich 3 tygodni odnotowaliśmy lekkie ożywienie na rynku depozytowym. Po wakacyjnym marazmie banki powoli zaczęły modyfikować swoje oferty - i to na korzyść klientów. Po 2-miesięcznym zastoju średnie oprocentowanie lokat 3M na 10 000 zł w końcu drgnęło. Obecnie sięga 1,37% w skali roku. W porównaniu do wyniku sprzed półrocza to skok o 0,1 p.p.

Wzrost wskaźnika średniego oprocentowania nie jest jednak zasługą zmian stawek oferowanych w ramach tych najlepszych depozytów. W porównaniu do rankingu z września, październikowe zestawienie niczym się nie różni. Zarówno pierwsza piątka najwyżej oprocentowanych lokat (ogólnie), jak i najlepszych lokat bez dodatkowych warunków pozostały bez zmian.

Najlepsze lokaty promocyjne 3M na 10 000 zł: październik 2017

Najlepsze promocyjne lokaty bankowe
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Twój zysk Wymagane konto (ROR)
Nest Bank Nest Lokata Witaj 4% 81.00 zł tak
PLUS BANK Lokata na Start 4% 81.00 zł tak
Idea Bank Lokata Happy 3.50% 70.87 zł nie
mBank 3-miesięczna lokata dla nowych klientów 3.50% 70.87 zł tak
BGŻOptima Lokata Bezkarna 3.00% 60.75 zł nie
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Osoby poszukujące najwyższych zysków na bezpiecznych rachunkach bankowych skorzystać mogą z dwóch promocji: Nest Lokaty Witaj w Nest Banku i progresywnej Lokaty na Start w Plus Banku. W obu przypadkach oprocentowanie 4% w skali roku (w Plus Banku 4% to oprocentowanie uśrednione) dostępne jest dla nowych klientów, chociaż z oferty mogą też skorzystać klienci, którzy już zdążyli związać się z tymi bankami rachunkiem osobistym.

W Nest Banku propozycja promocyjnej lokaty jest skierowana także do osób, które założyły Nest Konto w okresie maksymalnie 30 dni przed zawarciem umowy Nest Lokaty Witaj. Dodatkowym warunkiem dla wszystkich jest z kolei konieczność zapewniania na rachunku osobistym wpływów wynagrodzenia (klienci indywidualni: min. 2 500 zł) lub dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej (przedsiębiorcy: min. 6 000 zł) wraz z realizowaniem płatności do ZUS-u/urzędu skarbowego.

W Plus Banku z oferty skorzystają z kolei też klienci, którzy posiadają ROR od maksymalnie 12 miesięcy, ale nie zakładali do tej pory lokat z oferty banku.

Tylko o 0,5 p.p. mniej w poróœnaniu do oferty liderów rankingu zyskać można na Lokacie Happy w Idea Banku i 3-miesięcznej Lokacie dla Nowych Klientów w mBanku. Na obu - tak jak i na najlepszych dwóch lokatach października - można zdeponować maksymalnie 10 tys. zł. Wśród ofert wymienionych w październikowym zestawieniu jedynie BGŻOptima pozwala na ulokowanie kwoty wyższej niż ten „standardowy” limit maksymalnego wkładu dla ofert promocyjnych. Na Lokatę Bezkarną przelać można do 20 000 zł.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł (bez dodatkowych warunków): październik 2017

Najlepsze lokaty bankowe (dostępne dla każdego)
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Twój zysk Wymagane konto (ROR)
Idea Bank Lokata Zyskująca 1.75% 35.43 zł nie
Plus Bank Lokata Internetowa 1.55% 31.38 zł nie
Toyota Bank Lokata Standardowa 1.50% 30.37 zł nie
Nest Bank Nest Lokata bez konta 1.40% 28.35 zł nie
Bank BGŻ BNP Paribas S.A Lokata Promocyjna w PLN 1.00% 20.25 zł nie

Osoby, które nie chcą spełniać dodatkowych wymogów, zyskać mogą co najwyżej 1,75% w skali roku. To uśredniona stawka najwyżej oprocentowanej lokaty dostępnej dla wszystkich: Lokaty Zyskującej w Idea Banku (progresywna). Jej umowę można zawrzeć w oddziale, przez internet lub telefon.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Plus Bank z Lokatą Internetową na 1,55%. Jak sama nazwa wskazuje, założyć ją można tylko przez internet.

Trzecie miejsce na podium należy z kolei do Lokaty Standardowej w Toyota Banku. Z oferty skorzystamy przez internet i telefon. Gwarantowany zysk to 1,5% w skali roku.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.10.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.