10.05.2018, 16:37

Ranking lokat - maj 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking lokat - maj 2018

Osoby, którym nie przeszkadza otwarcie konta w nowym banku, mogą zyskać do 4% w skali roku. To dziś najwyższa stawka oferowana na lokacie kwartalnej. Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł kolejny miesiąc z rzędu dostępne są w Nest Banku i Plus Banku.

Przełom kwietnia i maja nie zaskoczył wysypem nowych promocji depozytowych. Z początkiem bieżącego miesiąca na rynek weszła tylko jedna oferta godna większej uwagi. Mowa o 3-miesięcznej Lokacie na Dobry Start z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, dostępnej dla nowych klientów eurobanku. Miłym zaskoczeniem były wdrożone z końcem kwietnia podwyżki oprocentowania lokat specjalnych BGŻOptima oraz w Nest Banku. Warto podkreślić, że Nest Bank jednocześnie dodał nowy okres depozytowy dla Nest Lokat na Nowe Środki (4M - z oprocentowaniem 3% w wariancie z kontem i 2,8% w wariancie bez konta). Jeden ze znaczniejszych spadków oprocentowania (z 3% do 2,5%) zaliczyła z kolei 3-letnia lokata w Banu Pocztowym.

Wynikiem powyższych i innych modyfikacji odnotowanych w bankowych cennikach średnie oprocentowanie lokat 3M na 10 000 zł, czyli tych, które zestawiliśmy dla was w najnowszym rankingu, nieznacznie wzrosło na przestrzeni ostatniego miesiąca: z 1,41% do 1,42% w skali roku (dane Comperia Analytics).

INFLACJA (kwiecień 2018): 1,6% r/r

ŚREDNIE OPROCENTOWANIE LOKAT 3M: 1,42%

Niestety gorsze wiadomości dla oszczędzających napływają z Głównego Urzędu Statystycznego. Zgodnie z szybkimi szacunkami GUS-u inflacja w kwietniu wyniosła już 1,6% (w stosunku do kwietnia ubiegłego roku). Przypomnijmy, że wskaźnik CPI odnotowany w marcu był niższy i wynosił tylko 1,3%. Oznacza to, że wzrost ceny w okresie marzec-kwiecień nabrał tempa, co jest równoznaczne z przyspieszeniem spadku siły nabywczej naszych oszczędności. Rosnąca inflacja tym bardziej zachęcić powinna do szukania korzystnych sposobów pomnażania kapitału. Dla tych, którzy chcą to robić bezpiecznie, przygotowaliśmy małą ściągawkę najlepszych propozycji depozytowych.

Do obu rankingów najlepszych lokat maja 2018 r. włączyliśmy po jednej, najwyżej oprocentowanej ofercie każdego z banków. W przypadku lokat bez dodatkowych warunków pod uwagę braliśmy jedynie te propozycje, które są ogólnodostępne. Pomijaliśmy lokaty przygotowane wyłącznie na nowych klientów, na nowe środki. Odrzuciliśmy również oferty udostępniane jedynie za pośrednictwem aplikacji mobilnych, które - w przeciwieństwie do lokat internetowych, zakładanych za pośrednictwem stron banków, wymagają instalowania specjalnych aplikacji na smartfony.

4% tylko na lokatach z kontem

Najlepsze promocje lokat bankowych
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4%

81.00 zł

tak

PLUS BANK

Lokata na Start

4%

81.00 zł

tak

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3.50%

70.87 zł

nie

Idea Bank

Lokata Happy/Happy Pro

3.50%

70.87 zł

nie

mBank

3-miesięczna lokata dla nowych klientów

3.50%

70.87 zł

tak

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

By móc zdeponować oszczędności na najwyższy procent (4% w skali roku - dostępne na lokatach w Nest Banku i Plus Banku), należy: posiadać status nowego klienta, założyć konto osobiste, a w przypadku Nest Banku również zadeklarować wpływy wynagrodzenia. I to nie w byle jakiej kwocie, bo minimum 2500 zł dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy zainteresowani promocją muszą z kolei otrzymywać na rachunek bieżący w Nest Banku przynajmniej 6000 zł miesięcznie i wykonywać z tego konta przelewy do urzędu skarbowego i ZUS-u. Na spełnienie wskazanych warunków promocji bank daje 60 dni od dnia otwarcia lokaty.

Wyjaśnić przy tym musimy, że nie tylko „zupełnie” nowi klienci obu wymienionych banków mają szansę na 4% na lokacie. Oferta dostępna jest również dla osób, które są posiadaczami konta osobistego w danym banku od maksymalnie 30 dni (Nest Bank) lub 12 miesięcy (Plus Bank). Dodatkowym warunkiem stawianym przez Plus Bank jest przy tym niekorzystanie w całym tym okresie z innych lokat w banku.

Do 1,75% na lokacie bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty bez dodatkowych warunków
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Idea Bank

Lokata Zyskująca

1.75%

35.43 zł

nie

Plus Bank

Lokata Internetowa

1.55%

31.38 zł

nie

Toyota Bank

Lokata Standard

1.50%

30.37 zł

nie

Nest Bank

Nest Lokata bez konta

1.40%

28.35 zł

nie

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Lokata Promocyjna w PLN*

1.00%

20.25 zł

nie

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
*Lokata otwierana w oddziale. W przypadku otwarcia lokaty w bankowości elektronicznej, oprocentowanie lokaty 3M wynosi 1,2%

Jeśli zależy ci na jak najwyższych odsetkach z lokaty, ale nie chcesz spełniać żadnych dodatkowych wymogów, na najwięcej możesz liczyć w Idea Banku. Lokata Zyskująca jest oprocentowana progresywnie, co oznacza, że wysokość stosowanej stopy procentowej zwiększa się wraz z upływem kolejnych okresów zadeklarowania. Średnie oprocentowanie tej lokaty to 1,75% w skali roku.

Top 5 lokat dla wszystkich zamyka Lokata Promocyjna w PLN na 1% w Banku BGŻ BNP Paribas. Choć jej nazwa mogłaby sugerować inaczej, oferta dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych, a skorzystanie z niej nie obwarowane jest żadnymi warunkami.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.05.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.
Ranking lokat - kwiecień 2019
Po krótkiej nieobecności do grona banków oferujących najwyższe oprocentowanie na lokacie dołączył Idea Bank. Tym sposobem na 4% w skali roku zdeponujemy 10 000 zł na aż czterech lokatach: w Getin Banku, Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku. Nie wszyscy będą jednak mogli skorzystać z tych ofert.
Ranking lokat - marzec 2019
Chcesz korzystnie ulokować 10 000 zł? Deponując oszczędności na lokacie kwartalnej, możesz zyskać do 4% w skali roku. Musisz być jednak nowym klientem Nest Banku lub Plus Banku albo stać się nowym użytkownikiem bankowości mobilnej Getin Banku. W dwóch pierwszych przypadkach obowiązkowe będzie przy tym założenie konta osobistego.