28.02.2018, 16:40

Ranking lokat - luty 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ranking lokat - luty 2018

Na lokacie kwartalnej najwięcej da się zarobić 4% w skali roku – wynika z lutowego podsumowania rynkowego, przygotowanego przez Comperia.pl. Najwyższą stawkę proponują dwa banki: Nest Bank i Plus Bank, ale nie każdy konsument będzie mógł skorzystać z preferencyjnych warunków. W obu przypadkach lokaty zarezerwowane są jedynie dla nowych klientów, którzy zdecydują się na założenie konta osobistego.

Zgodnie z danymi GUS-u w początkach nowego roku odczuliśmy spowolnienie inflacji konsumenckiej, która w styczniu wyniosła 1,9% w ujęciu rocznym (przypomnijmy, że w grudniu wskaźnik znajdował się na poziomie 2,1%). Według prognoz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w lutym wskaźnik cen towarów i usług powinien znowu spaść - do 1,8%.

Obecność inflacji, nawet tej trzymanej w ryzach (aktualny cel inflacyjny - zgodnie z ustawą budżetową na rok 2018 - wynosi 2,3%), to mimo wszystko zła wiadomość dla deponentów. Rosnące ceny żywności zjadają wartość zgromadzonych na kontach oszczędności. By okiełznać spadek siły nabywczej pieniądza, trzeba ulokować gotówkę na co najmniej 2,35%! Dopiero wtedy po odjęciu obowiązkowego 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki) na czysto zostanie nam 1,9% odsetek, które w praktyce pozwolą pokryć straty wyrządzone naszym zaskórniakom przez inflację.

Pora zatem sprawdzić, ile do zaoferowania osobom poszukującym bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności mają banki. Przygotowaliśmy dwa zestawienia najlepszych ofert. W pierwszym wymieniamy najwyżej oprocentowane lokaty, bez względu na to, czy zainteresowani nimi klienci są stawiani przed koniecznością sprostania dodatkowych wymogom. W drugim zestawieniu ujęliśmy oferty dostępne dla każdego - bez dodatkowych warunków.

Najwyżej oprocentowane lokaty

Najlepsze promocyjne lokaty bankowe
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4%

81.00 zł

tak

PLUS BANK

Lokata na Start

4%

81.00 zł

tak

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3.50%

70.87 zł

nie

Idea Bank

Lokata Happy/Happy Pro

3.50%

70.87 zł

nie

mBank

3-miesięczna lokata dla nowych klientów

3.50%

70.87 zł

tak

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Podobnie jak w ubiegłych miesiącach, tak i w lutym na lokacie 3M na 10 000 zł najwięcej zyskać można w Nest Banku i Plus Banku. Oba oferują oprocentowanie 4% w skali roku dla nowych klientów, którzy zdecydują się również na założenie konta osobistego.

Ze specjalnych warunków w Nest Banku skorzystać mogą także osoby, które zdążyły już otworzyć Nest Konto w okresie do 30 dni przed dniem otwarcia promocyjnej lokaty.

Plus Bank z kolei dopuszcza do udziału w promocji również tych klientów, którzy konto posiadają od maksymalnie 12 miesięcy, o ile nie zakładali w tym czasie żadnych lokat w Plus Banku.

Warto wspomnieć, że Nest Bank wymagać będzie od klientów przekierowania przelewów wynagrodzenia na Nest Konto (w kwocie min. 2,5 tys. zł). Minusem propozycji Plus Banku jest z kolei brak możliwości skorzystania z oferty on-line.

Najlepsze lokaty bez dodatkowych warunków

Najlepsze lokaty bankowe (dostępne dla każdego)
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Idea Bank

Lokata Zyskująca

1.75%

35.43 zł

nie

Plus Bank

Lokata Internetowa

1.55%

31.38 zł

nie

Toyota Bank

Lokata Standard

1.50%

30.37 zł

nie

Nest Bank

Nest Lokata bez konta

1.40%

28.35 zł

nie

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Lokata Promocyjna w PLN

1%

20.25 zł

nie

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Luty to kolejny miesiąc stagnacji także w przypadku czołówki lokat 3M bez dodatkowych warunków. Nadal najlepszą ofertę znajdziemy w Idea Banku, który na progresywnej Lokacie Zyskującej zapewnia średnie oprocentowanie 1,75% w skali roku. W przypadku zdeponowania na lokacie 10 000 zł zysk po opodatkowaniu wyniesie 35,43 zł, jednak w przeciwieństwie do zwycięskich ofert z poprzedniego zestawienia, w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń w maksymalnej kwocie lokaty.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.02.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - listopad 2019
Podczas gdy inflacja CPI w październiku osiągnęła poziom 2,5% w ujęciu rocznym (wstępne dane GUS-u) najlepsza lokata 3M, dostępna dla wszystkich, jest oprocentowana na zaledwie 2%. Dwa razy więcej zyskać można tylko po spełnieniu dodatkowych warunków.
Ranking lokat - październik 2019
Zysk rzędu 4% (brutto!) w skali roku na lokacie jest osiągalny, ale nie dla każdego. Specjalne warunki są zarezerwowane tylko dla nowych klientów dwóch banków. Maksymalna wpłata to 10 000 zł lub 20 000 zł (zależnie od wybranej oferty), a okres trwania umowy: 3 miesiące.
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.