02.02.2017, 09:04

Ranking lokat - luty 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 4 głosów)

Ranking lokat - luty 2017
Od dwóch tygodni trwają w Polsce ferie zimowe. W czasie tego okresu większość z nas ponosi dość duże wydatki związane z wyjazdami lub organizacją wypoczynku dla swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku można znaleźć osoby, które pomimo wspomnianych kosztów myślą także o efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie teraz szukać atrakcyjnych depozytów.

Lokaty bankowe to jeden z najlepszych produktów służących do pomnażania oszczędności. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że pieniądze ulokowane na tych produktach są całkowicie bezpieczne. Są one chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, iż niektóre lokaty oferują naprawdę wysokie odsetki. Listę takich instrumentów przedstawia poniższa tabela, która zawiera najlepsze roczne depozyty na kwotę 10 tys. złotych (takie parametry cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników portalu Comperia.pl).

 

Najlepsze lokaty bankowe na kwotę 10 tys. zł
okres zapadalności 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
okres lokaty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Toyota Bank
Depozyt Plus
2,30%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata nr 1
2,15%
1 mln zł
nie
Nest Bank
Nest Lokata na nowe środki
2,10%
2 mln zł
tak
BOŚ Bank
EKOLokata z Bonusem
2,10%
n/d
tak
Toyota Bank
Lokata Kapitalna
2,05%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata zyskująca
2,05%
1 mln zł
nie
BGŻOptima
Lokata standardowa
2,00%
n/d
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt oferuje obecnie Toyota Bank. Produkt, o którym mowa nosi nazwę Depozyt Plus a jego oprocentowanie nominalne przyjmuje wartość 2,30 proc. w skali roku. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą się jednak liczyć z koniecznością otwarcia konta osobistego w tym banku.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Lokaty nr 1 dostępnej w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tego depozytu wynosi 2,15 proc. w skali roku a do jego założenia nie trzeba nabywać żadnych dodatkowych produktów.

Ostatnią lokatę na podium zajęły depozyty z oprocentowaniem równym 2,10 proc. w skali roku oferowane przez Nest Bank oraz BOŚ Bank. Obydwa rozwiązania wymagają od klienta zakładania kont osobistych, przy czym BOŚ wymaga jeszcze utrzymywania odpowiedniego salda na ROR (10 proc. wartości lokaty) oraz dokonywania płatności kartą na kwotę 300 zł.

Tuż za zwycięzcami uplasowały się produkty dostępne w BGŻOptima oraz ponownie w Idea Banku i Toyota Banku. Oprocentowanie nominalne tych rozwiązań przyjmuje wartości z przedziału od 2 do 2,05 proc. i na każdym z nich można ulokować naprawdę duże kwoty.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszą lokatę lutego 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - listopad 2019
Podczas gdy inflacja CPI w październiku osiągnęła poziom 2,5% w ujęciu rocznym (wstępne dane GUS-u) najlepsza lokata 3M, dostępna dla wszystkich, jest oprocentowana na zaledwie 2%. Dwa razy więcej zyskać można tylko po spełnieniu dodatkowych warunków.
Ranking lokat - październik 2019
Zysk rzędu 4% (brutto!) w skali roku na lokacie jest osiągalny, ale nie dla każdego. Specjalne warunki są zarezerwowane tylko dla nowych klientów dwóch banków. Maksymalna wpłata to 10 000 zł lub 20 000 zł (zależnie od wybranej oferty), a okres trwania umowy: 3 miesiące.
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.