02.02.2017, 09:04

Ranking lokat - luty 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 4 głosów)

Ranking lokat - luty 2017
Od dwóch tygodni trwają w Polsce ferie zimowe. W czasie tego okresu większość z nas ponosi dość duże wydatki związane z wyjazdami lub organizacją wypoczynku dla swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku można znaleźć osoby, które pomimo wspomnianych kosztów myślą także o efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie teraz szukać atrakcyjnych depozytów.

Lokaty bankowe to jeden z najlepszych produktów służących do pomnażania oszczędności. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że pieniądze ulokowane na tych produktach są całkowicie bezpieczne. Są one chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, iż niektóre lokaty oferują naprawdę wysokie odsetki. Listę takich instrumentów przedstawia poniższa tabela, która zawiera najlepsze roczne depozyty na kwotę 10 tys. złotych (takie parametry cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników portalu Comperia.pl).

 

Najlepsze lokaty bankowe na kwotę 10 tys. zł
okres zapadalności 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
okres lokaty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Toyota Bank
Depozyt Plus
2,30%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata nr 1
2,15%
1 mln zł
nie
Nest Bank
Nest Lokata na nowe środki
2,10%
2 mln zł
tak
BOŚ Bank
EKOLokata z Bonusem
2,10%
n/d
tak
Toyota Bank
Lokata Kapitalna
2,05%
n/d
tak
Idea Bank
2,05%
1 mln zł
nie
BGŻOptima
Lokata standardowa
2,00%
n/d
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt oferuje obecnie Toyota Bank. Produkt, o którym mowa nosi nazwę Depozyt Plus a jego oprocentowanie nominalne przyjmuje wartość 2,30 proc. w skali roku. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą się jednak liczyć z koniecznością otwarcia konta osobistego w tym banku.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Lokaty nr 1 dostępnej w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tego depozytu wynosi 2,15 proc. w skali roku a do jego założenia nie trzeba nabywać żadnych dodatkowych produktów.

Ostatnią lokatę na podium zajęły depozyty z oprocentowaniem równym 2,10 proc. w skali roku oferowane przez Nest Bank oraz BOŚ Bank. Obydwa rozwiązania wymagają od klienta zakładania kont osobistych, przy czym BOŚ wymaga jeszcze utrzymywania odpowiedniego salda na ROR (10 proc. wartości lokaty) oraz dokonywania płatności kartą na kwotę 300 zł.

Tuż za zwycięzcami uplasowały się produkty dostępne w BGŻOptima oraz ponownie w Idea Banku i Toyota Banku. Oprocentowanie nominalne tych rozwiązań przyjmuje wartości z przedziału od 2 do 2,05 proc. i na każdym z nich można ulokować naprawdę duże kwoty.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszą lokatę lutego 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - luty 2019
Szukasz korzystnej lokaty 3M na 10 000 zł? Aż w 3 bankach będziesz mieć szansę na ulokowanie oszczędności na 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking lokat - styczeń 2019
Getin Bank, Nest Bank i Plus Bank – w tych trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na najwyższy procent: 4% w skali roku. Są jednak ograniczenia – z oferty Nest Banku i Plus Banku skorzystają jedynie nowi klienci, z kolei w Getin Banku lokatę można założyć jedynie przez aplikację mobilną.
Ranking lokat - grudzień 2018
W tym roku banki poskąpiły prezentów klientom z zasobniejszym portfelem. Świątecznych promocji zamiast przybywać, ubyło – i to aż dwóch z tych najkorzystniejszych. W rezultacie już nie w czterech, a jedynie w dwóch instytucjach można zdeponować oszczędności na 4% w skali roku. Z pierwszego miejsca rankingu lokat 3M na 10 000 zł w ciągu ostatniego miesiąca spadły Idea Bank i Lion’s Bank.
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.