02.02.2017, 09:04

Ranking lokat - luty 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 4 głosów)

Ranking lokat - luty 2017
Od dwóch tygodni trwają w Polsce ferie zimowe. W czasie tego okresu większość z nas ponosi dość duże wydatki związane z wyjazdami lub organizacją wypoczynku dla swoich podopiecznych. Na szczęście na rynku można znaleźć osoby, które pomimo wspomnianych kosztów myślą także o efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie teraz szukać atrakcyjnych depozytów.

Lokaty bankowe to jeden z najlepszych produktów służących do pomnażania oszczędności. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłania przede wszystkim fakt, że pieniądze ulokowane na tych produktach są całkowicie bezpieczne. Są one chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, iż niektóre lokaty oferują naprawdę wysokie odsetki. Listę takich instrumentów przedstawia poniższa tabela, która zawiera najlepsze roczne depozyty na kwotę 10 tys. złotych (takie parametry cieszyły się największym zainteresowaniem wśród użytkowników portalu Comperia.pl).

 

Najlepsze lokaty bankowe na kwotę 10 tys. zł
okres zapadalności 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
okres lokaty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota
Wymagane konto
Toyota Bank
Depozyt Plus
2,30%
n/d
tak
Idea Bank
Lokata nr 1
2,15%
1 mln zł
nie
Nest Bank
Nest Lokata na nowe środki
2,10%
2 mln zł
tak
BOŚ Bank
EKOLokata z Bonusem
2,10%
n/d
tak
Toyota Bank
Lokata Kapitalna
2,05%
n/d
tak
Idea Bank
2,05%
1 mln zł
nie
BGŻOptima
Lokata standardowa
2,00%
n/d
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy roczny depozyt oferuje obecnie Toyota Bank. Produkt, o którym mowa nosi nazwę Depozyt Plus a jego oprocentowanie nominalne przyjmuje wartość 2,30 proc. w skali roku. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem muszą się jednak liczyć z koniecznością otwarcia konta osobistego w tym banku.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Lokaty nr 1 dostępnej w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tego depozytu wynosi 2,15 proc. w skali roku a do jego założenia nie trzeba nabywać żadnych dodatkowych produktów.

Ostatnią lokatę na podium zajęły depozyty z oprocentowaniem równym 2,10 proc. w skali roku oferowane przez Nest Bank oraz BOŚ Bank. Obydwa rozwiązania wymagają od klienta zakładania kont osobistych, przy czym BOŚ wymaga jeszcze utrzymywania odpowiedniego salda na ROR (10 proc. wartości lokaty) oraz dokonywania płatności kartą na kwotę 300 zł.

Tuż za zwycięzcami uplasowały się produkty dostępne w BGŻOptima oraz ponownie w Idea Banku i Toyota Banku. Oprocentowanie nominalne tych rozwiązań przyjmuje wartości z przedziału od 2 do 2,05 proc. i na każdym z nich można ulokować naprawdę duże kwoty.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszą lokatę lutego 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat 6M na 5000 zł: listopad 2018 r.
2,6%, 2,4% i 2,2% - tak prezentuje się oprocentowanie czołówki ofert listopadowego rankingu lokat 6M na 5 000 zł. Na najwyższe odsetki liczyć mogą nowi i obecni klienci PlusBanku, którzy skorzystają z promocji Nowa Kasa = Większy Zysk.
Ranking lokat - listopad 2018
Choć do wysypu świątecznych promocji jeszcze daleko, bez żadnych haczyków banki już teraz oferują na lokacie 3M nawet 3%. Osoby, które zdecydują się założyć konto, mogą zyskać jeszcze więcej: do 4% w skali roku – i to aż w 4 bankach.
Ranking lokat - październik 2018
Aż 4 szanse na 4% w skali roku mają osoby, które chcą w październiku 2018 r. korzystnie ulokować 10 000 zł na 3 miesiące. Niestety są ograniczenia – z promocji skorzystają tylko nowi klienci. Pozostali zyskać mogą najwyżej 2,3%.
Ranking lokat - wrzesień 2018
Aż cztery banki pozwalają zyskać 4% w skali roku na lokacie założonej we wrześniu. Ale nie bez dodatkowych warunków. Osoby, które nie spełniają wymogów uczestnictwa w promocji, mogą liczyć najwyżej na 2,3% - wynika z rankingu lokat 3M na 10 000 zł, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking lokat - sierpień 2018
Już nie dwa, a trzy banki oferują na lokacie 3M na 10 000 zł oprocentowanie 4% w skali roku. Do Nest Banku i Plus Banku – weteranów pierwszych miejsc comiesięcznych rankingów lokat Comperia.pl – dołączył w sierpniu Idea Bank z Lokatą Happy.