08.11.2017, 18:12

Ranking lokat - listopad 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking lokat - listopad 2017

W listopadzie w dwóch bankach nowi klienci założą lokaty 3M na 10 000 zł na wysokie 4%. W kolejnych trzech zarobią nawet 3,5% w skali roku. Niestety – w każdym przypadku jest jakiś haczyk.

W ciągu ostatniego miesiąca średnie oprocentowanie 3-miesięcznych lokat na 10 000 zł nieznacznie wzrosło - wskazują dane Comperia Analytics. W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik zanotował wzrost o 0,04 p.p. i aktualnie wynosi 1,41% w skali roku.

Rosnące średnie oprocentowanie lokat to zasługa m.in. podwyżki stawek ofert specjalnych dla nowych klientów w BGŻOptima (Lokaty Bezkarnej i Bezkompromisowej, które zyskały odpowiednio: +0,5 p.p. i + 0,2 p.p.). Podwyżki zaobserwowaliśmy także w cenniku Nest Banku (wzrosty o 0,1-0,2 p.p. dla wybranych wariantów Nest Lokaty Lojalnej i Nest Lokaty Nowe Środki) i Idea Banku (w przypadku lokat Happy Pro i Na Nowe rodoki). Doświadczyliśmy jednak i kilku obniżek oprocentowania (m.in. w Idea Banku, Inbanku i Banku Pekao).

Jak co miesiąc sprawdziliśmy, na jakie najwyższe zyski mogą liczyć osoby, które szukają korzystnego sposobu pomnożenia 10 000 zł. Wyniki uporządkowaliśmy w dwóch kategoriach: lokat z najwyższym oprocentowaniem (bez względu na ewentualne dodatkowe wymogi stawiane przez bank zainteresowanym klientom), oraz lokat dostępnych bez dodatkowych warunków. W obu przypadkach wymieniamy po 5 najlepszych produktów na rynku.

W zestawieniach uwzględniliśmy po 1 najlepszej propozycji każdego z banków z danej kategorii. Wyjątkiem okazał się Idea Bank, którego aż dwa produkty dostępne są przy takim samym oprocentowaniu (Lokata Happy i Happy Pro).

Najlepsze lokaty bankowe: listopad 2017

Najlepsze promocyjne lokaty bankowe
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Twój zysk Wymagane konto (ROR)
Nest Bank Nest Lokata Witaj 4% 81.00 zł tak
PLUS BANK Lokata na Start 4% 81.00 zł tak
BGŻOptima Lokata Bezkarna 3.50% 70.87 zł nie
Idea Bank Lokata Happy/Happy Pro 3.50% 70.87 zł nie
mBank 3-miesięczna lokata dla nowych klientów 3.50% 70.87 zł tak
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Wśród najlepszych lokat listopada pojawiła się jedna znacząca zmiana w stosunku do wyników z września. Choć skład grupy pięciu najlepszych ofert nie uległ zmianie, to jedna z nich zaliczyła spory wzrost oprocentowania. Mowa o Lokacie Bezkarnej, na której obecnie możemy zarobić aż 3,5% w skali roku (+0,5 p.p. w stosunku do stanu z września).

Lokata Bezkarna oraz Lokata Happy i Happy Pro Idea Banku to jedyne oferty, które nie wymagają założenia lub posiadania konta osobistego w danym banku. W przypadku BGŻOptima niezbędne jest jednak konto oszczędnościowe, z którego to dopiero możemy przelać środki na lokatę i na które kapitał lokaty wraz z odsetkami zostanie przekazany po jej zakończeniu.

Lokata Bezkarna i Lokata Happy Pro wyróżniają się jeszcze jedną cechą: złożyć na nich na wskazane oprocentowanie można najwyższe kwoty - odpowiednio: 20 000 zł i 25 000 zł. Pozostałe oferty pozwalają na zdeponowanie maksymalnie 10 000 zł.

Najlepsze lokaty bez dodatkowych warunków: listopad 2017

Najlepsze lokaty bankowe (dostępne dla każdego)
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Twój zysk Wymagane konto (ROR)
Idea Bank Lokata Zyskująca 1.75% 35.43 zł nie
Plus Bank Lokata Internetowa 1.55% 31.38 zł nie
Toyota Bank Lokata Standardowa 1.50% 30.37 zł nie
Nest Bank Nest Lokata bez konta 1.40% 28.35 zł nie
Bank BGŻ BNP Paribas S.A Lokata Promocyjna w PLN 1.00% 20.25 zł nie
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

W przypadku najwyżej oprocentowanych lokat bez dodatkowych warunków w listopadzie nie doświadczyliśmy żadnych zmian w stosunku do stanu zestawienia z września. Maksymalne oprocentowanie nadal wynosi 1,75%, a uzyskać je można na na Lokacie Zyskującej w Idea Banku.  

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.11.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4375 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - luty 2018
Na lokacie kwartalnej najwięcej da się zarobić 4% w skali roku – wynika z lutowego podsumowania rynkowego, przygotowanego przez Comperia.pl. Najwyższą stawkę proponują dwa banki: Nest Bank i Plus Bank, ale nie każdy konsument będzie mógł skorzystać z preferencyjnych warunków. W obu przypadkach lokaty zarezerwowane są jedynie dla nowych klientów, którzy zdecydują się na założenie konta osobistego.
Ranking lokat - styczeń 2018
4% w skali roku – tyle mogą zyskać na lokacie nowi klienci Nest Banku i Plus Banku, który zdecydują się na założenie konta. Osoby, które szukają najwyższego oprocentowania bez dodatkowych warunków, mogą liczyć co najwyżej na 1,75% - wnika z najnowszego rankingu lokat na 10 000 zł, przygotowanego przez Comperia.pl.
Ranking lokat - grudzień 2017
Średnie oprocentowanie lokat w grudniu wyniosło daleko poniżej inflacji: zaledwie 1,21%. Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł wciąż zapewniają jednak zysk rzędu 4% w skali roku. O ile spełnisz warunki stawiane przez banki.
Oszczędzaj bez zobowiązań. Ranking lokat 6M bez konta: październik 2017
Klienci, którzy poszukują korzystnej lokaty, ale nie chcą spełniać żadnych dodatkowych warunków, mogą zyskać nawet 2,5% na lokacie 6-miesięcznej (w Alior Banku). Maksymalna kwota wpłaty to aż 200 tys. zł.
Ranking lokat - październik 2017
Mimo wzrostu średniego oprocentowania lokat, te najlepsze wciąż oferują zyski takie same, jak miesiąc temu. Maksymalnie zarobić można 4% w skali roku (i to w dwóch bankach). Więcej podpowiedzi na temat tego, gdzie warto zdeponować swoje oszczędności, znajdziesz w październikowym rankingu lokat od Comperia.pl.