25.07.2012, 12:58

Ranking kredytów samochodowych - lipiec 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 4 głosów)

Wielu osobom trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu. Jak jednak zdobyć środki na zakup pojazdu? Jeśli brakuje oszczędności, można zaciągnąć w banku kredyt samochodowy. Gdzie będzie najtaniej? Comperia.pl prezentuje ranking.

Kupno auta i wybór kredytu samochodowego wiążą się z podjęciem wielu decyzji. Samochód nowy czy używany? Kredyt z wkładem własnym czy bez? Na jaki okres? Raty równe czy malejące? Od tych wszystkich spraw zależy jakość oferty, a co za tym idzie - wysokość rat i kosztów kredytowych. Aby stworzyć ranking kredytów samochodowych, analitycy Comperia.pl przyjęli pewne założenia. Szukali najlepszych kredytów na 4 lata: na auto nowe, o wartości 50 tys. zł, z 5-tysięcznym wkładem własnym; oraz na auto używane z 2008 roku, o wartości 30 tys. zł, także z 5-tysięcznym wkładem własnym.

Okazało się, że aktualnie najatrakcyjniejsze oferty przygotowały: BNP Paribas, Mutlibank i mBank.

W rankingu kredytów samochodowych na auta nowe raty zobowiązań z czołówki wahają się w granicach 1 100 - 1 140 zł. Najatrakcyjniejszą ofertę ma bank BNP Paribas - oprocentowanie rzeczywiste nie przekracza 9 proc., a bank zastosuje uproszczoną procedurę przyznania kredytu.

W MultiBanku i mBanku najlepsze warunki dostaną ci kredytobiorcy, którzy mają tam konto, a o kredyt zawnioskują online w ramach usługi Oferta dla Ciebie. Banki te mają jednak sporo „wersji” kredytów dla różnych klientów. Niektóre kredyty oparte są na stopie WIBOR, a więc ich oprocentowanie jest zmienne.

Najlepsze propozycje dotyczą pojazdów zakupionych od autoryzowanych dealerów samochodowych.

W poszukiwaniu dobrych kredytów samochodowych warto też przyjrzeć się ofertom Alior Banku i Getin Banku.

Ranking kredytów samochodowych na auta używane wygląda dość podobnie - na szczególną uwagę zasługują kredyty od BNP Paribas i MultiBanku. Pierwszy z nich ma jedyną ofertę z oprocentowaniem rzeczywistym poniżej 11 proc. Wymagane jest niestety ubezpieczenie, którego koszt to 2,99 proc. doliczane do każdej miesięcznej raty. Także w MultiBanku przy niektórych kredytach pobierana jest składka na ubezpieczenie. Pozwala to jednak obniżyć oprocentowanie.

W przypadku używanych aut z grupy Volkswagen warto sprawdzić też ofertę kredytową Volkswagen Banku.

Co znamienne, w odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy gotówkowych, nie ma banku, który nie pobierałby prowizji za przyznanie kredytu samochodowego. Udzielając kredytów na auta nowe najlepsze banki „na dzień dobry” pobierają prowizję w wysokości 1-3 proc. wysokości zobowiązania, zaś w przypadku kredytów na pojazdy używane - nawet i 5 proc.

W pewnych sytuacjach kredyt samochodowy nie jest optymalnym sposobem na zdobycie środków na kupno auta, lub w ogóle nie jest dostępny. Warto wiedzieć więc, jak można sfinansować zakup auta.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.07.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe