14.01.2010, 09:46

Ranking kredytów hipotecznych w euro, czyli najlepsze kredyty na początku 2010r.!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyty hipoteczne w euro są obecnie jednymi z najtańszych produktów na rynku. Zastanawiasz się na zaciągnięciem kredytu hipotecznego? Bierzesz pod uwagę kredyty walutowe? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz ranking Comperii. Dzisiaj przedstawiamy najlepsze kredyty w euro na początku 2010 roku!

Zainteresowanie kredytobiorców zobowiązaniami hipotecznymi denominowanymi do euro stale rośnie. Same kredyty hipoteczne w euro są natomiast znacznie tańsze niż jeszcze rok temu. Zaciągnięcie zobowiązania w tej walucie wydaje się być zatem w tym momencie naprawdę dobrym rozwiązaniem. Przemawiają za tym następujące argumenty.

1.       Wysoki kurs walutowy - w porównaniu do stycznia ubiegłego roku średni kurs spłaty kredytu hipotecznego w euro jest o ok. 10 - 15 groszy wyższy. Oznacza to, że kwota kredytu wyrażona w euro będzie niższa. W razie spadku kursu walutowego możemy zatem dokonać przewalutowania ze znacznym zyskiem. Jeżeli kurs euro wynosi obecnie ok. 4,25, a w perspektywie kilku miesięcy spadnie do poziomu 4 złotych, to na przewalutowaniu kredytu na kwotę 200 tys. zł zyskamy ok. 12 tys. zł.

2.       Wejście do strefy euro - Polska w momencie przystąpienia do Unii Europejskiej zobowiązała się do wprowadzenia euro w Polsce. Wymiana waluty to zatem kwestia kilku lat, kredyt hipoteczny to natomiast zobowiązanie co najmniej na okres 20 - 30 lat. Po wprowadzeniu w Polsce euro zniknie zatem ryzyko związane z wahaniami kursów walutowych. Nie będziemy także ponosić kosztów związanych z obsługą spreadu walutowego.

3.       Niskie stopy procentowe - EURIBOR, główny składnik wchodzący w skład oprocentowania, znajduje się obecnie na poziomie 0,7 proc. To prawie dwukrotnie mniej niż jeszcze rok temu.

Całkowite oprocentowanie kredytów w euro spadło jednak w przeciągu ostatnich 12 miesięcy średnio tylko o ok. 0,3 pkt. proc. Stała część oprocentowania - marża banku jest zatem obecnie znacznie wyższa niż kilka miesięcy temu. Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego należy zatem przyglądać się głównie temu składnikowi, a nie patrzeć jedynie na końcowe oprocentowanie nominalne. Za zaciągnięciem kredytu hipotecznego w euro przemawia zatem wiele argumentów. Niemniej jednak, należy zwracać szczególną uwagę na wysokość marży kredytu.

Kredyty hipoteczne w euro - ranking najlepszych banków

Obecnie na rynku znajduje się 10 banków, w których istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego denominowanego do euro. Różnice pomiędzy najlepszymi ofertami w rankingu, a tymi zamykającymi zestawienie jest dwukrotna. Kredyt hipoteczny otwierający zestawienie posiada oprocentowanie rzeczywiste na poziomie 4,36 proc., kredyt zamykający natomiast aż 9,5 proc.

Dostępności kredytów w euro daleko jeszcze do stanu z lipca - sieprnia 2008 roku. Niemniej jednak, należy stwierdzić, iż obecna oferta jest znacznie bogatsza niż ta dostępna jeszcze parę miesięcy temu.

Kredyty hipoteczne w euro - ranking (kwota kredytu 200 tys. zł, okres spłaty 30 lat)

Lp. Nazwa Banku Rata kredytu Oprocentowanie rzeczywiste Prowizja
1 Sprawdź! 983,52 zł 4,36 proc. 0 proc.
2 Polbank EFG 1 025,29 zł 4,83 proc. 1,50 proc.
3 Deutsche Bank 1 044,14 zł 5,17 proc. 3 proc.
4 BOŚ Bank 1 073,64 zł 5,26 proc. 1,5 proc.
5 Raiffeisen Bank 1 096,11 zł 5,5 proc. 1,8 proc.

źródło: Comperia.pl

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.01.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora