29.09.2017, 20:18

Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2017

Polacy chcą mieszkać na swoim i chętnie spełniają te marzenia, posiłkując się kredytem. Pożyczają coraz częściej i coraz więcej. Aktualnie kredyt mieszkaniowy spłaca 3,7 mln kredytobiorców, z czego 64 tys. podpisało umowy w ubiegłym półroczu (dane BIK-u). Dla osób, które dopiero poszukują taniej pożyczki na własne mieszkanie, przygotowaliśmy podsumowanie września w zakresie najlepszych kredytów hipotecznych.

W I półroczu 2017 roku banki udzieliły 108 tys. kredytów mieszkaniowych - wynika z raportu Kredyt Trendy (wrzesień 2017) opracowanego przez BIK. To o 5,7% więcej niż w ubiegłym roku. Wraz ze wzrostem zainteresowania kredytami hipotecznymi, rosła też ich wartość. Kwota zawartych umów aż o 12,7% przewyższyła wynik z I półrocza 2016 roku. I choć wielu ekonomistów wiązało wysokie w tym czasie rosnące zainteresowanie hipotekami z programem Mieszkanie dla Młodych, to pora obalić ten mit. Mimo wstrzymania dopłat MdM na 2017 r. popyt na mieszkaniówki wcale nie słabnie.

W każdym miesiącu pierwszego półrocza bieżącego roku - poza kwietniem - liczba zawartych umów o kredyt mieszkaniowy była wyższa niż w analogicznym miesiącu 2016 roku. Podobnie: w każdym miesiącu 2017 roku - z wyjątkiem kwietnia - odnotowano wyższą wartość zawartych umów.

Ranking kredytów hipotecznych na 220 tys. zł

Średnia kwota kredytu hipotecznego z I półrocza 2017 r. to 220 tys. zł - podaje BIK. Tę kwotę przyjęliśmy zatem jako punkt wyjściowy podczas opracowywania najnowszego, wrześniowego rankingu kredytów hipotecznych. Założyliśmy przy tym, że spłata zadłużenia będzie rozłożona na 20 lat, a wnioskodawca posiada 20% wkładu własnego.

Najlepsze oferty banków zamieszczamy poniżej.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 220 tys. zł
z okresem spłaty: 20 lat
Bank Nazwa oferty Rata Prowizja RRSO
Citi Handlowy Kredyt mieszkaniowy 978 zł 1,5% 3,6%
Bank BPS Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA 979 zł 1,90% 3,66%
BOŚ Bank Ekologiczny kredyt hipoteczny 979 zł 2,00% 3,68%
Crédit Agricole Kredyt hipoteczny "Niższa marża" 1 016 zł 2,00% 3,99%
Raiffeisen Polbank Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna 1 016 zł 0,00% 4,28%
eurobank Kredyt hipoteczny Niski Procent - niższa marża 1 028 zł 2,00% 4,36%
ING Bank Śląski Kredyt hipoteczny "Lekka rata" - oferta promocyjna 1 029 zł 1,90% 4,07%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsza oferta: 1,5% prowizji i marża 1,69%

Podobnie, jak w poprzednim miesiącu i tym razem najtańszą ofertę proponuje Citi Handlowy. W zestawieniu została uwzględniona najniższa dostępna w banku prowizja za udzielenie kredytu (1,5%) oraz marża 1,69%. Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia na życie czy innych polis dodatkowych.

Na drugim miejscu rankingu uplasował się Bank BPS z ofertą kredytu hipotecznego Mój Dom w promocji z kartą kredytową BPS Visa. Jak wskazuje sama nazwa oferty, jednym z warunków skorzystania z propozycji jest dobranie karty kredytowej, a ponadto: konta osobistego z dostępem do bankowości elektronicznej, karty debetowej i ubezpieczenia nieruchomości z oferty Towarzystwa Ubezpieczeniowego współpracującego z Bankiem BPS. W zamian możemy liczyć na niską ratę po uwzględnieniu prowizji 1,9%.

Trzecie miejsce na podium należy do BOŚ Banku i jego Ekologicznego Kredytu Hipotecznego. Bank daje możliwość obniżenia marży pod warunkiem skorzystania z dodatkowego produktu, np. karty kredytowej, ROR-u czy pakietu ubezpieczeń. Korzystając z oferty, można uzyskać marżę 1,7% przy prowizji 2%.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.09.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4366 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2017
Potrzebujesz 150 000 zł do zakupu własnego mieszkania? Po kredyt udaj się do Banku BGŻ BNP Paribas – to właśnie jego oferta z ratą 1060 zł okazała się najtańsza w listopadowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2017
Osoby, które szukają korzystnego kredytu mieszkaniowego na 224 tys. zł przy 20-letnim okresie spłaty mają spory wybór. Najniższą ratę (112-113 zł) są w stanie zapewnić aż 4 banki. Sprawdź w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl, gdzie najtaniej pożyczysz pieniądze na wymarzone mieszkanie.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2017
Sierpień upłynął na rynku kredytów hipotecznych pod znakiem wakacyjnego rozleniwienia. Zmian w cennikach banków doświadczyliśmy niewiele, a te, które odnotowaliśmy, dotyczyły głównie dostosowania prowizji od wcześniejszej spłaty do zasad nakładanych ustawą o kredytach hipotecznych, która weszła w życie z końcem lipca.
Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2017
To już ostatni ranking kredytów mieszkaniowych, jaki dla Was przygotowaliśmy przed obowiązującą od jutra ustawą o kredytach hipotecznych. O tym, czy nowe przepisy znacząco wpłyną na warunki finansowania nieruchomości, przekonamy się już niebawem, tymczasem sprawdziliśmy, co w tym zakresie mają do zaproponowania banki „na 5 minut” przed wejściem w życie nowych przepisów.
Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2017
Wakacyjny urlop zamierzasz spędzić na wykańczaniu lub remoncie świeżo zakupionego mieszkania? Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, do którego banku zwrócisz się po pomoc w sfinansowaniu marzeń o własnym M, sprawdź nasz najnowszy ranking kredytów hipotecznych.