24.05.2016, 13:52

Ranking kredytów hipotecznych - maj 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych - maj 2016
Dom, mieszkanie czy choćby działka budowlana - posiadanie każdej z tych nieruchomości to marzenie wielu osób. Niestety zakup którejkolwiek z nich wymaga poniesienia dużych nakładów finansowych, a jak wiadomo nie każdy dysponuje oszczędnościami w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Zobaczmy, który bank oferuje obecnie najlepszy taki produkt?

Kredyty hipoteczne to dobry sposób na pozyskanie finansowania dla osób zainteresowanych przeprowadzeniem transakcji na rynku nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ produkty te mogą opiewać na wysokie kwoty oraz są teraz stosunkowo nisko oprocentowane. Przykładowo, średnie oprocentowanie rzeczywiste 10-letniego kredytu na kwotę 200 tys. zł z 10-cio procentowym wkładem własnym wynosi dziś 4,69 proc., podczas gdy jeszcze kilka lat temu z powodzeniem przekraczało ono poziom 7 proc.

Średnia RRSO kredytów hipotecznych

 

Kto oferuje najlepsze kredyty hipoteczne?

Zanim znajdziemy odpowiedź na to pytanie warto zaznaczyć, że parametry jakie zostały uwzględnione przy tworzeniu poniższego rankingu zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club. Osoby te zadeklarowały, że najchętniej zaciągnęłyby 10-letni kredyt na kwotę 200 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym. Sprawdźmy gdzie można szukać takich zobowiązań.

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 180 tys. zł (wartość nieruchomości 200 tys. zł), okres spłaty 10 lat, raty równe
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Bank BPS
Kredyt hipoteczny „Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS Visa
1 736,00 zł
1,90%
3,49%
PKO BP
"WŁASNY KĄT hipoteczny" - oferta pakietowa
1 797,00 zł
0,00%
3,85%
BZ WBK
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 768,00 zł
2,00%
3,86%
Bank Pekao
Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna
1 793,00 zł
1,99%
4,20%
BOŚ Bank
Kredyt hipoteczny
1 811,00 zł
2,00%
4,45%
mBank
mPlan hipoteczny - oferta promocyjna
1 811,00 zł
4,00%
4,89%
Deutsche Bank
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
1 820,00 zł
0,00%
5,29%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt hipoteczny oferuje obecnie Bank BPS. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 3,49 proc. i to pomimo tego, że za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 1,9 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków przyszły kredytobiorca musi otworzyć w Banku BPS konto osobiste z kartą debetową i dostępem do bankowości internetowej, a także zakupić kartę kredytową oraz ubezpieczenie mieszkania.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła oferta pakietowa "WŁASNY KĄT hipoteczny" dostępna w PKO BP z oprocentowaniem rzeczywistym 3,85 proc. Niestety w jej przypadku, podobnie jak u zwycięzcy, konieczne jest skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych typu konto osobiste, karta kredytowa oraz ubezpieczenia chroniącego przed utratą pracy i na życie.

Ostatnią lokatę na podium zajął kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Zachodni WBK. Tu także konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych np. konta osobistego z regularnym wpływem. Oprocentowanie rzeczywiste tego rozwiązania wynosi 3,86 proc. a prowizja pobierana za jego udzielenie ma wysokość 2 proc.

Kolejne miejsca w powyższym rankingu zajęły zobowiązania mieszkaniowe oferowane przez Bank Pekao, BOŚ, mBank oraz Deutsche Bank. Oprocentowania rzeczywiste tych zobowiązań przyjmują wartości z przedziału 4,20 - 5,29 proc. Warto pamiętać, że każda z tych instytucji pobiera prowizję za udzielenie swojego zobowiązania.

Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących zakup domu, działki czy mieszkania. Wynika to z faktu, że zobowiązania te nie tylko łatwo zaciągnąć (oferowane niemal przez wszystkie banki) ale są one teraz po prostu tanie (niskie oprocentowanie). Trzeba jednak pamiętać, że nic nie trwa wiecznie i wcześniej czy później powyższe atuty mogą ulec odwróceniu.

Warto także dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars, dzięki której weźmie udział w walce o tytuł najlepszego banku udzielającego kredytów hipotecznych w całym 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.05.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Jesień w nowym M - mBank obniża marże kredytów hipotecznych
Marża obniżona do nawet 1,9% i 0,5% prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego - to podstawowe warunki promocji mBanku, która potrwa jeszcze przez miesiąc. Preferencyjne stawki cenowe dostępne są dla klientów z kontem osobistym, którzy ubezpieczą się na życie.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2018
Rata 1064 zł przy marży 1,65% i prowizji 1,15% - na takie warunki spłaty przygotować się powinny osoby, które chcą najtaniej pożyczyć 150 000 zł na 15 lat. Więcej o dostępnych ofertach finansowania zakupu mieszkań w sierpniowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.