21.07.2017, 20:22

Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2017
To już ostatni ranking kredytów mieszkaniowych, jaki dla Was przygotowaliśmy przed obowiązującą od jutra ustawą o kredytach hipotecznych. O tym, czy nowe przepisy znacząco wpłyną na warunki finansowania nieruchomości, przekonamy się już niebawem, tymczasem sprawdziliśmy, co w tym zakresie mają do zaproponowania banki „na 5 minut” przed wejściem w życie nowych przepisów.

Jedną z bardziej znaczących zmian wynikających z ustawy o kredytach hipotecznych jest obowiązek podawania przez banki wysokości RRSO ofert kredytowych - i to w miejscu tak samo widocznym, jak podane w reklamie informacje o nominalnym oprocentowaniu kredytu.

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to wskaźnik, który miał być lekarstwem na problemy konsumentów związane z trudnością wyboru najkorzystniejszego kredytu. Choć w praktyce wartość RRSO sama w sobie niewiele mówi o kosztach (przykładowo: jeśli RRSO wynosi 5%, to wcale nie znaczy, że koszt kredytu to 5% pożyczanej kwoty), to jednak skutecznie pełni swoją rolę. I wcale nie trzeba do tego rozumieć skomplikowanego algorytmu, którym posługują się instytucje finansowe podczas wyliczania RRSO. Wystarczy pamiętać zasadę, zgodnie z którą bardziej opłacalny jest kredyt, którego RRSO jest niższe. Pamiętajmy jednak, by porównywać w ten sposób oferty poszczególnych banków dostępne dla tej samej kwoty, identycznego okresu spłaty i tego samego systemu ratalnego (raty równe/malejące).

Nam nie trzeba zmiany przepisów, by pamiętać o informowaniu naszych czytelników o wysokości RRSO poszczególnych ofert. Doskonale wiemy, jak istotną rolę pełni ten wskaźnik w zestawianiu opłacalności ofert, dlatego od dawna pokazujemy Wam RRSO kredytów zarówno w przygotowywanych rankingach. Tak będzie i tym razem.

Najnowsze zestawienie najlepszych kredytów mieszkaniowych oparliśmy na następujących założeniach:

- kwota kredytu: 150 tys. zł,

- wartość nieruchomości: 200 tys. zł,

- okres spłaty: 15 lat.

Wyniki znajdziecie w poniższej tabeli.

 

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat
Bank Nazwa oferty Rata Prowizja RRSO
Citi Handlowy Kredyt mieszkaniowy 1 066,00 zł 0,00% 3,48%
Bank BPS Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA 1 067,00 zł 1,90% 3,82%
BOŚ Bank Ekologiczny kredyt hipoteczny 1 067,00 zł 2,00% 3,84%
Bank BPS Kredyt hipoteczny "Mój Dom" 1 074,00 zł 3,00% 4,09%
Crédit Agricole Kredyt hipoteczny "Niższa marża" 1 089,00 zł 2,00% 4,15%
Raiffeisen Polbank Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna 1 385,00 zł 0,00% 4,33%
eurobank Kredyt hipoteczny Niski Procent - niższa marża 1 096,00 zł 2,00% 4,65%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Zwycięzcą lipcowego rankingu kredytów hipotecznych jest Kredyt Mieszkaniowy Citi Handlowy z ratą 1066 zł i RRSO 3,48%. Bank nie wymaga wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Niestety prezentowana oferta dostępna jest dla wnioskodawców z dochodem powyżej 5 000 zł netto miesięcznie.

Druga lokata należy do Kredytu hipotecznego Mój Dom w Banku BPS w ofercie promocyjnej z kartą kredytową BPS VISA. Przedstawione w tabeli warunki obowiązują dla osób, które wybiorą podstawowy pakiet produktów dodatkowych: kartę kredytową, konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej i ubezpieczenie nieruchomości z oferty banku.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się Ekologiczny Kredyt Hipoteczny w BOŚ Banku z ratą 1067 zł i RRSO 3,84%, z którego można skorzystać bez konieczności wykupienia dodatkowych produktów finansowych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.07.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4375 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - luty 2018
Nawet przy kredycie hipotecznym na tak niską kwotę jak 150 tys. zł, możesz zaoszczędzić na ratach ponad 100 zł miesięcznie (zakładając 15-letni okres spłaty). Wystarczy, że przed wybraniem banku, porównasz oferty pod kątem wysokości marży, prowizji i dodatkowych kosztów. Nie masz czasu? Nie szkodzi – zrobiliśmy to za Ciebie.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2018
Szukasz taniego kredytu hipotecznego na 150 tys. zł? Pierwsze kroki skieruj do BOŚ Banku lub Banku BPS – to one zaproponowały najniższą ratę przy uwzględnieniu 15-letniego okresu spłaty. Więcej w styczniowym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2017
Potrzebujesz 150 000 zł do zakupu własnego mieszkania? Po kredyt udaj się do Banku BGŻ BNP Paribas – to właśnie jego oferta z ratą 1060 zł okazała się najtańsza w listopadowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2017
Osoby, które szukają korzystnego kredytu mieszkaniowego na 224 tys. zł przy 20-letnim okresie spłaty mają spory wybór. Najniższą ratę (112-113 zł) są w stanie zapewnić aż 4 banki. Sprawdź w najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl, gdzie najtaniej pożyczysz pieniądze na wymarzone mieszkanie.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2017
Sierpień upłynął na rynku kredytów hipotecznych pod znakiem wakacyjnego rozleniwienia. Zmian w cennikach banków doświadczyliśmy niewiele, a te, które odnotowaliśmy, dotyczyły głównie dostosowania prowizji od wcześniejszej spłaty do zasad nakładanych ustawą o kredytach hipotecznych, która weszła w życie z końcem lipca.