04.06.2013, 14:37

Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 5 głosów)

Rachunki oszczędnościowe to najczęstsza bankowa alternatywa lokat. Choć przysłowiowych kokosów zdecydowanie nie przynoszą, są bardzo bezpieczną inwestycją. Najlepszym kontom oszczędnościowym na rynku przygląda się Comperia.pl. Na którym zarobi się najwięcej?

Najlepsze konta oszczędnościowe

W TOP5 (sprawdź tutaj) najatrakcyjniejszych kont oszczędnościowych znalazły się rachunki: Deutsche Banku, Meritum Banku, Banku Millennium, BNP Paribas i Citi Handlowy. W okresie 3-miesięcznym, przyjmując, że nie będą pobierane żadne opłaty (np. za kolejny przelew w miesiącu, albo za prowadzenie rachunku co może zdarzyć się pod pewnymi warunkami w Citi Handlowym), zarobi się na nich nieco ponad 40 zł z ulokowanych 5 tys. zł.

Oczywiście, wszystko przy założeniu, że w międzyczasie banki nie zmienią swojej oferty. W przeciwieństwie bowiem do większości lokat, których oprocentowanie jest stałe, w przypadku kont oszczędnościowych banki mogą dokonywać korekt oprocentowania, co natychmiast zacznie wpływać na zyski posiadaczy rachunku. Dlatego też przyjęto 3-miesięczny okres prognozy zysków - oprocentowanie zmienia się na tyle dynamicznie, że niemożliwe jest dokładne oszacowanie, ile się na danym koncie oszczędnościowym zarobi w perspektywie np. 6 czy 12 miesięcy.

Deutsche Bank

Oprocentowanie db Konta Oszczędnościowego w Deutsche Banku, dla klientów, którzy założyli je w pakiecie z rachunkiem osobistym dbNET nie wcześniej niż 1 grudnia 2011 r., wynosi na razie 6 proc. Na razie, bo od 20 czerwca spadnie do poziomu 4 proc. To oznacza, że w 3 miesiące zarobi się na tym koncie ok. 44 zł. Rachunki oszczędnościowe dla posiadaczy innych kont osobistych w Deutsche Banku nie są tak atrakcyjne.

Meritum Bank

Do końca czerwca oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w Meritum Banku wynosi 4,1 proc. Instytucja nie wyklucza natomiast, że później może je nieznacznie obniżyć. Ale naprawdę nieznacznie, bo gwarantuje, że do końca roku oprocentowanie rachunku oszczędnościowego nie spadnie poniżej granicy 4 proc. Jeśli przez najbliższy kwartał Meritum Bank nie zdecyduje się nic „majstrować” przy oprocentowaniu, ulokowane 5 000 zł urośnie do ok. 5041,60 zł. Konieczne jest posiadanie konta osobistego.

Bank Millennium

W Banku Millennium przez 3 miesiące można zarobić na Koncie Oszczędnościowym 4 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie dla tzw. nowych środków, a więc dopiero wpłaconych na rachunek oszczędnościowy, a nie tych, które znajdowały się nań już wcześniej. 5 tys. zł wpłacone na konto wygeneruje ok. 40,60 zł odsetek. Do założenia Konta Oszczędnościowego niezbędne jest posiadanie rachunku osobistego.

BNP Paribas

Także w BNP Paribas oprocentowanie wynosi 4 proc. Bank jednak zaznacza, że gwarantuje taką stawkę tylko przez miesiąc. Co będzie potem - nie wiadomo. Licząc, że niczego nie zmieni przez najbliższy kwartał, także zarobi się ok. 40,60 zł. Potrzebne jest konto osobiste.

Citi Handlowy

Jest jeszcze tylko jeden bank w Polsce, który z oprocentowaniem konta oszczędnościowego nie zszedł poniżej 4 proc. - Citi Handlowy i jego Konto SuperOszczędnościowe. Do założenia tego rachunku potrzebne jest konto osobiste. Niestety, tylko aktywne jego użytkowanie (500 zł w miesiącu wydane kartą oraz wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1,5 tys. zł) zwalnia z aż 30-złotowej opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego. To ewenement na rynku rachunków oszczędnościowych, które najczęściej są zupełnie darmowe.

Innym ewenementem, na który warto zwrócić uwagę zakładając rachunek oszczędnościowy w banku Citi Handlowy jest fakt, że oprocentowanie jest naliczane tylko za te miesiące, w którym nie wypłacono zeń nawet złotówki.

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (04.06.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Konto osobiste 23.6.2015 20:30 przez:
Wajcha

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jakie konto dla firmy? 12.5.2017 12:40 przez:
karollo
Konto Firma To Ja -Idea Bank 10.2.2016 16:11 przez:
Wiki

forum finansowe dla firm

Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe
Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Ubezpieczenie OC i AC
Taniej nawet o 400 zł. Oblicz składkę!
  • porównaj nawet 55 ubezpieczeń
  • kup online lub przez telefon
Porównaj ubezpieczenia OC i AC