2009-10-25 09:20:17

Ranking kont oszczędnościowych-ciągle ciekawe oferty. Sprawdź z Comperią!

Z największym boomem kont oszczędnościowych mieliśmy do czynienia niecały roku temu. Oprocentowanie na wysokim poziomie 5 – 6 proc. mogło swobodnie konkurować z najlepszymi lokatami, zaś możliwość swobodnego dysponowania środkami dodatkowo uatrakcyjniało ofertę. Dziś kolejny, aktualny ranking kont oszczędnościowych. Sprawdź, ile dziś można zarobić na kontach oszczędnościowych!
Konta oszczędnościowe są w dalszym ciągu wysoko oprocentowanymi produktami bankowymi. Wynika to z faktu, iż banki ciągle potrzebują gotówki, aby utrzymać swoją płynność finansową na odpowiednim poziomie. My możemy na tym tylko skorzystać.
 
Wady i zalety kont oszczędnościowych 
 
Posiadanie konta oszczędnościowego praktycznie nic nie kosztuje, a do tego pozwala na osiągnięcie wymiernego dochodu z posiadanych środków pieniężnych. W przeciwieństwie do lokaty, w nagłej sytuacji zawsze możemy wypłacić odpowiednią kwotę bez utraty dotychczasowych odsetek. Jedyne, czego należy unikać to korzystanie z konta oszczędnościowego tak, jakby był zwykłym rachunkiem oszczędnościowo – rozliczeniowym. Banki bardzo często ustalają bardzo wysokie opłaty za dokonywanie przelewów lub wypłaty z bankomatu.
 
Najlepsze konta oszczędnościowe
 
Comperia.pl przygotowała ranking najlepszych kont oszczędnościowych-październik 2009. Zobacz, gdzie najkorzystniej ulokujesz swoje oszczędności.
 
Lp.
Nazwa banku
Nazwa produktu
Oprocentowanie
1
Polbank EFG
Rachunek Mocno Oszczędzający
6,50%
2
Citi handlowy
Konto oszczędnościowe
6,06%
3
Kredyt Bank
Lokata Swobodna
6%
4
Allianz Bank
konto oszczędnościowe PLUS
5,90%
5
Eurobank                
Rachunek Oszczędnościowy
5.30 %
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
 
Jak widać na powyższym rankingu kont oszczędnościowych w dalszym ciągu można na nich sporo zarobić. Ponadto, dużym ich atutem jest relatywnie krótki czas założenia i ewentualnego zamknięcia rachunku. Jeżeli zatem masz oszczędności, których z różnych przyczyn nie chcesz zamrażać na lokacie na okres 3,6 lub 12 miesięcy, konto oszczędnościowe jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
 

 
Chcesz podyskutować o kontach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
2009-10-25
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne