11.08.2016, 09:24

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2016
Są oprocentowane, proste w obsłudze a do tego pozwalają efektywnie pomnażać pieniądze - mowa oczywiście o kontach oszczędnościowych dostępnych w bankach. Trzeba jednak wiedzieć, że tylko najlepsze produkty gwarantują osiągnięcie zadowalającego zarobku. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić gdzie należy szukać takich rozwiązań?

Konta oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do gromadzenia nadwyżek finansowych. Co więcej, oprocentowanie tych produktów jest na tyle wysokie (dla rynkowej czołówki bez problemu przekracza poziom 3 procent w skali roku), że zarobek osiągany z tych instrumentów z powodzeniem może konkurować z zyskami oferowanymi na lokatach bankowych.

Zanim poznamy zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych warto zaznaczyć, że parametry wykorzystane do stworzenia poniższego rankingu zostały wytypowane przez użytkowników Fast50CLub w drodze ankiety. Z zebranych odpowiedzi wynika, że osoby te na swoich rachunkach najczęściej przetrzymują kwotę 10 tys. złotych.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 10 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
Orange Finanse
Konto oszczędnościowe
3,50%
10 000 zł
tak
Eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Extra Zysk (dla nowych Klientów)
3,00%
30 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zośka
3,00%
100 000 zł
tak
Getin Noble Bank
Konto oszczędnościowe w promocji "Na dobry początek"
2,80%
100 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zyskowne (aktywny klient)
2,80%
10 000 zł
tak
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego)
2,75%
50 000 zł
 tak
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,70%
100 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje obecnie Orange Finanse. Rachunek dostępny w tym banku jest oprocentowany na 3,50 proc. w skali roku. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem musi jednak liczyć się z koniecznością otwarcia ROR oraz dokonywania płatności kartą na sumę minimum 300 złotych.

Drugie miejsce w dzisiejszym zestawieniu padło łupem Rachunku Oszczędnościowego Ekstra Zysk w Eurobanku oraz Konta Oszczędnościowego ZOŚKA dostępnego w Idea Banku. Oprocentowanie nominalne tych instrumentów wynosi równe 3,00 proc. w skali roku i obydwa wymagają otwarcia ROR. Trzeba jednak dodać, że z tak atrakcyjnej propozycji Eurobanku mogą skorzystać tylko nowi klienci tej instytucji.

Ostatnią lokatę na podium zajęły rachunki oferowane przez Getin Noble Bank oraz Idea Bank. Ich oprocentowanie nominalne wynosi 2,80 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nich ulokować to 100 tys. zł (Getin) oraz 10 tys. zł (Idea). Co ważne, aby stać się szczęśliwym posiadaczem któregokolwiek z tych instrumentów konieczne jest otwarcie ROR. Należy jeszcze dodać, że oferta Getin Noble Banku jest adresowana wyłącznie do nowych klientów.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego rankingu znalazły się konta oszczędnościowe dostępne w Banku BPH, BOŚ Banku, Banku Millennium i Deutsche Banku. Oprocentowanie tych rachunków przyjmuje wartości z przedziału od 2,55 proc. do 2,75 proc. w skali roku.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca - Orange Finanse - otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe sierpnia 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.08.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2018
Obecnie aż 8 kont oszczędnościowych oprocentowanych jest na co najmniej 3% w skali roku! W listopadzie pula najlepszych ofert poszerzyła się o Konto Idealnie Proste (Idea Bank), którego posiadacze mogą oszczędzać na 3,2% bez żadnych dodatkowych warunków.
Ranking kont oszczędnościowych: 50 000 zł na 6 miesięcy
Nawet 507 zł odsetek od 50 000 zł można uzyskać w ciągu 6 miesięcy na rachunku oszczędnościowym. Na najwyższe zyski (2,5% w skali roku) mogą liczyć osoby, które wezmą udział w promocji banku Citi Handlowy i założą konto Citi Priority.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2018
Już nie pięć, a sześć banków oferuje na oprocentowanym rachunku co najmniej 3% w skali roku, z czego jeden z nich nalicza bonusowe odsetki dla kwot aż do 200 000 zł. Najwyższą stawką w październikowym rankingu kont oszczędnościowych wciąż pozostaje 3,5% gwarantowane przez pełny rok dla kwot do 10 000 zł.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018
Osoby, którym zależy na jak najwyższym oprocentowaniu oszczędności, wciąż mają szansę na zdeponowanie nawet 10 000 zł na 3,5%. Stawka, dostępna na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku, będzie obowiązywać przez pełny rok.
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2018
Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe pozwala zyskać aż 3,5%, a stawka będzie naliczana przez pełny rok. Obecna edycja oferty specjalnej Bonus za Aktywność dostępna będzie w Getin Banku jeszcze do końca sierpnia.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm