13.05.2016, 08:44

Ranking kont oszczędnościowych - maj 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych - maj 2016
Pewność, dostępność i wysoki zarobek - to trzy podstawowe cechy jakimi kieruje się przeciętny posiadacz nadwyżek finansowych. Mówiąc wprost zależy mu na uzyskaniu zadowalających odsetek oraz zachowaniu stałego dostępu do swoich pieniędzy. Produktami umożliwiającymi takie połączenie są konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić który bank ma w ofercie najlepszy taki instrument.

Konta oszczędnościowe to doskonałe rozwiązanie dla osób zainteresowanych systematycznym odkładaniem pieniędzy. Konstrukcja tego produktu pozwala bowiem na regularne dopłacanie do niego środków. Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, że to klient sam decyduje nie tylko o częstotliwości, ale także o wysokości wpłat. Wisienką na torcie jest to, że pieniądze zgromadzone na kontach oszczędnościowych podlegają ochronie BFG.

Gdzie po najlepszy rachunek?

Zanim poznamy odpowiedź na to pytanie warto zaznaczyć, że parametry jakie zostały wykorzystane do stworzenia poniższego zestawienia zostały wytypowane w drodze ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Fast50Club.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 2 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
Bank Pocztowy
Pocztowe Konto 500+
4,00%
5 000 zł
nie
Orange Finanse
Konto oszczędnościowe
3,50%
10 000 zł
tak
BOŚ
Konto oszczędnościowe EKOprofit
3,25%
50 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zośka
3,00%
100 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zyskowne (aktywny klient)
2,80%
10 000 zł
tak
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego)
2,75%
50 000 zł
 tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,70%
100 000 zł
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje (już drugi miesiąc z rzędu) Bank Pocztowy. Instrument, o którym mowa nosi nazwę "Pocztowe Konto 500+" i jest przeznaczony wyłącznie dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Z istotnych kwestii warto zaznaczyć, że maksymalnie można na nim ulokować tylko 5 tys. złotych, a jego oprocentowanie nominalne wynosi 4 proc. w skali roku. Do zalet należy zaliczyć to, że aby zostać posiadaczem tego instrumentu nie trzeba otwierać konta osobistego.

Drugie miejsce na podium zajęło konto oszczędnościowe dostępne w Orange Finanse. Oprocentowanie tego rachunku wynosi 3,50 proc. w skali roku a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 10 tys. złotych. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków konieczne jest posiadanie ROR w Orange Finanse i wykonanie w danym miesiącu kalendarzowym płatności bezgotówkowych na kwotę 300 zł.

Stawkę na podium zamyka BOŚ Bank ze swoim Kontem Oszczędnościowym EKOProfit oprocentowanym na 3,25 proc. w skali roku. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka kwota podlegająca promocyjnemu oprocentowaniu, która w tym przypadku wynosi aż 50 tys. złotych. Niestety aby móc się cieszyć z takich warunków należy aktywnie korzystać z karty debetowej i zasilać ROR kwotą w wysokości 1 tys. złotych.

Miejsca tuż za pierwszą trójką zajęły rachunki oszczędnościowe dostępne w Banku Millennium, Banku BPH oraz Idea Banku. Ich oprocentowanie waha się od 2,70 proc. do 3 proc. w skali roku i wszystkie one wymagają od klienta otwarcia RORów.

Coś za coś - tak w trzech słowach można opisać najlepsze konta oszczędnościowe. Z jednej strony oferują one naprawdę wysokie oprocentowanie (powyżej 3 proc. w skali roku), ale z drugiej są ograniczone wieloma barierami. Do tych najczęściej spotykanych zaliczamy ograniczenia dotyczące maksymalnej kwoty ulokowanej na takim rachunku i konieczność otwierania ROR.

Na zakończenie dodam tylko, że dzisiejszy zwycięzca - Bank Pocztowy otrzymał wyróżnienie w postaci statuetki Comperia Stars.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.05.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2018
Obecnie aż 8 kont oszczędnościowych oprocentowanych jest na co najmniej 3% w skali roku! W listopadzie pula najlepszych ofert poszerzyła się o Konto Idealnie Proste (Idea Bank), którego posiadacze mogą oszczędzać na 3,2% bez żadnych dodatkowych warunków.
Ranking kont oszczędnościowych: 50 000 zł na 6 miesięcy
Nawet 507 zł odsetek od 50 000 zł można uzyskać w ciągu 6 miesięcy na rachunku oszczędnościowym. Na najwyższe zyski (2,5% w skali roku) mogą liczyć osoby, które wezmą udział w promocji banku Citi Handlowy i założą konto Citi Priority.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2018
Już nie pięć, a sześć banków oferuje na oprocentowanym rachunku co najmniej 3% w skali roku, z czego jeden z nich nalicza bonusowe odsetki dla kwot aż do 200 000 zł. Najwyższą stawką w październikowym rankingu kont oszczędnościowych wciąż pozostaje 3,5% gwarantowane przez pełny rok dla kwot do 10 000 zł.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018
Osoby, którym zależy na jak najwyższym oprocentowaniu oszczędności, wciąż mają szansę na zdeponowanie nawet 10 000 zł na 3,5%. Stawka, dostępna na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku, będzie obowiązywać przez pełny rok.
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2018
Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe pozwala zyskać aż 3,5%, a stawka będzie naliczana przez pełny rok. Obecna edycja oferty specjalnej Bonus za Aktywność dostępna będzie w Getin Banku jeszcze do końca sierpnia.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm