14.04.2016, 08:34

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2016
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych. Na nieszczęście osób oszczędzających organ ten pozostawił owe stopy na dotychczasowym, niskim poziomie. Oznacza to, że oprocentowania wszystkich produktów służących do pomnażania pieniędzy nadal będą pozostawiały wiele do życzenia. Na rynku można jednak znaleźć rozwiązania, które oferują względnie atrakcyjne warunki. Dobrym przykładem takich instrumentów są chociażby konta oszczędnościowe. Zobaczmy w którym banku dostępne są najlepsze takie produkty.

Konta oszczędnościowe łączą w sobie możliwość efektywnego pomnażania pieniędzy z pełnym dostępem do środków na nich zgromadzonych. Z punktu widzenia klienta takie połączenie tych dwóch użyteczności sprawia, że rachunki te należą do jednych z najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych do gromadzenia nadwyżek finansowych. Nie bez znaczenia jest jeszcze fakt, że środki ulokowane na kontach oszczędnościowych podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości kwoty 100 tys. euro.

Kto oferuje najlepsze konto oszczędnościowe na kwotę 5 tys. złotych?

Zanim poznamy zestawienie najlepszych rachunków oszczędnościowych należy zaznaczyć, że parametry jakie zostały wybrane do stworzenia poniższego rankingu wytypowali w drodze ankiety użytkownicy platformy Fast50Club.

1.Bank Pocztowy4%
2.Orange Finanse3,5%
3.BOŚ3,25%

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 5 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
Bank Pocztowy
Pocztowe Konto 500+
4,00%
5 000 zł
nie
Orange Finanse
Konto oszczędnościowe
3,50%
10 000 zł
tak
BOŚ
Konto oszczędnościowe EKOprofit
3,25%
50 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zośka
3,00%
100 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zyskowne (aktywny klient)
2,80%
10 000 zł
tak
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego)
2,75%
50 000 zł
 tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,70%
100 000 zł
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje obecnie Bank Pocztowy. Rachunek o jakim mowa nosi nazwę "Pocztowe Konto 500+" i jest przeznaczony dla osób otrzymujących świadczenie z programu Rodzina 500+. Oprocentowanie tego instrumentu wynosi 4 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 5 tys. złotych.

Drugie miejsce w rankingu zajęło Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3,50 proc. w skali roku dostępne w Orange Finanse. Aby móc się cieszyć z takich warunków konieczne jest założenie w tej instytucji rachunku osobistego. Maksymalna kwota podlegająca promocyjnemu oprocentowaniu wynosi 10 tys. złotych.

Ostatnią lokatę na podium wywalczył BOŚ Bank za swoim Kontem Oszczędnościowym EKOProfit oprocentowanym na 3,25 proc. w skali roku, na którym można ulokować kwotę 50 tys. złotych. Niestety aby móc skorzystać z tego rozwiązania należy posiadać w BOŚ Banku konto osobiste z aktywną kartą debetową, a ponadto wspomniany ROR powinien być zasilany kwotą min. 1 tys. złotych.

Miejsca tuż za pierwszą trójką zajęły konta oszczędnościowe oferowane przez Bank Millennium, Bank BPH oraz Idea Bank. Oprocentowania tych rachunków zawiera się w przedziale od 2,70 proc. do 3 proc. w skali roku. Niestety wszystkie one wymagają od klienta otwarcia ROR.

Najlepsze konta oszczędnościowe są oprocentowane powyżej 3 proc. w skali roku co jest wartością nad wyraz atrakcyjną na tle całego rynku. Średnie oprocentowanie takich produktów nie przekracza bowiem poziomu 1,48 proc. Tym samym doskonale widać, że dzięki wyszukiwaniu tzw. rynkowych prymusów można znacząco zwiększyć efektywność swojego oszczędzania.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.04.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2019
Nie chcesz zamrażać swoich środków nawet na krótkoterminowej lokacie? Na koncie oszczędnościowym możesz zyskać dokładnie tyle samo odsetek – do 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2019
W sierpniu najwyższe oprocentowanie, dostępne na koncie oszczędnościowym zrównało się z maksymalną stawką oferowaną na krótkoterminowych lokatach. W obu przypadkach można zyskać odsetki do 4% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2019
Początek wakacji niemile zaskoczył klientów Idea Banku i eurobanku. Z nadejściem lipca oprocentowanie Konta Idealnie Prostego spadło ze stawki jednej z najwyższych na rynku (3,2%) do zaledwie 1,1% w skali roku, tym samym Idea Bank wypadł z czołówki rankingu rachunków oszczędnościowych. Identyczny los spotkał eurobank, który obniżył oferowane oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowego Extra Zysk z 2,5% do 1,4%.
Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2019
Na promocyjnym koncie można oszczędzać nawet na 3,5% w skali roku – i to przez pełne 12 miesięcy. Najwyższe odsetki wypłaca Getin Bank, ale nie bez ograniczeń. Oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów i tylko dla salda do 10 000 zł.
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019
Z początkiem maja grono banków oferujących co najmniej 3% na koncie oszczędnościowym poszerzyło się o Credit Agricole. Podwyżka promocyjnej stawki nie wpłynęła jednak na pozycję dotychczasowego lidera rankingu. Najwyższą stawkę, kolejny miesiąc z rzędu, oferuje Getin Bank, nagradzający aktywnych klientów odsetkami rzędu 3,5% w skali roku.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm