19.06.2017, 11:02

Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

 Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2017

Choć w dobie niskich stóp procentowych coraz trudniej znaleźć ofertę depozytową, która gwarantowałaby wysokie zyski, to na bezpiecznym oszczędzaniu można godziwie zarabiać. Wystarczy poświęcić chwilę na dopasowanie odpowiedniej oferty. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania, sprawdź najnowszy ranking kont oszczędnościowych Comperia.pl

Konta oszczędnościowe cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Zasady dotyczące oszczędzania na tego typu rachunkach są proste i przejrzyste. Kapitał znajdujący się na koncie jest oprocentowany zgodnie z aktualną stawką podaną w tabeli oprocentowania banku. Odsetki naliczane są za faktyczny okres przechowywania kapitału, a ich dopisanie następuje zwykle jednorazowo w okresach miesięcznych.

Banki zazwyczaj nie pobierają opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego, chociaż mogą pojawić się dodatkowe koszty przy częstych wypłatach. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju kont jest stały dostęp do pieniędzy. W przeciwieństwie do lokat możemy w dowolnej chwili i ilości wpłacać środki na rachunek oszczędnościowy, a także wypłacać (choć w przypadku niektórych banków godziny realizacji przelewów nawet między rachunkami własnymi klienta mogą być ograniczone). Zazwyczaj jednak tylko 1 wypłata w miesiącu jest darmowa - pozostałe wiążą się z kilkuzłotową opłatą. Z tego względu najkorzystniej jest tak zarządzać wypłatami z konta oszczędnościowego, by ograniczyć ich liczbę do 1 operacji w danym okresie rozliczeniowym.

Przejdźmy do kwestii dostępnego oprocentowania. Porównaliśmy dla Was najlepsze oferty banków i wybraliśmy te konta oszczędnościowe, które pozwalają na uzyskanie najwyższego oprocentowania przy saldzie rachunku w wysokości 15 tys. zł.Na pierwszym miejscu czerwcowego rankingu znalazło się Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse. Na odsetki rzędu 3,5% w skali roku przez 6 miesięcy mogą liczyć nowi klienci banku, którzy założą także konto osobiste wraz z kartą debetową, wydając niż bezgotówkowo min. 300 zł miesięcznie.

Aż 2,75% w skali roku możemy zyskać dzięki promocyjnej ofercie Konta Oszczędnościowego Ekoprofit w BOŚ Banku. Warunkiem jest zapewnienie wpływów pieniężnych na rachunek osobisty w kwocie min. 1000 zł miesięcznie. Dodatkowo wymagane jest posiadanie karty debetowej do konta (ROR), ustanowienie comiesięcznych zleceń stałych z ROR zasilających konto oszczędnościowe na kwotę min. 500 zł oraz niedokonywanie wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z EKOprofitu w danym kwartale, za który byłby wypłacany bonus.

Trzecią lokatę w zestawieniu zajął Deutsche Bank z db Kontem Oszczędnościowym Plus, zapewniającym oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Oferta skierowana jest dla nowych środków / nowych Klientów Banku. Jej zaletą jest brak wymogu posiadania konta osobistego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.06.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4381 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2018
Obecnie aż 5 banków oferuje na koncie oszczędnościowym wysokie 3% w skali roku. Dziś do grona instytucji z najwyższym oprocentowaniem dołączył Idea Bank.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2018
Już nie 3,6%, a tylko 3% w skali roku można maksymalnie zyskać na koncie oszczędnościowym. Kto nie załapał się na zakończoną już promocję Orange Finanse, wciąż może skorzystać ze specjalnych warunków w T-Mobile UB lub Banku Pocztowym – to właśnie te dwa banki proponują aktualnie najwyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowe. Ale uwaga, obie oferty dostępne są pod dodatkowymi warunkami.
Ranking kont osobistych: luty 2018
0 zł za konto, kartę wielowalutową, wypłaty z zagranicznych bankomatów, a do tego konto oszczędnościowe na wysokie 2,7% - na taki pakiet korzyści mogą liczyć osoby, które otworzą konto w Banku Pekao S.A., zwycięzcy lutowego rankingu rachunków osobistych Comperia.pl.
Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2018
Zwycięzcą pierwszego w nowym, 2018 roku rankingu kont oszczędnościowych Comperia.pl został Orange Finanse. Nowi klienci banku, którzy zdecydują się na rachunek osobisty z kartą debetową, będą mogli zdeponować swoje oszczędności na aż 3,6% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2017
Osoby, które liczyły na mikołajkowe promocje kont oszczędnościowych, niestety się zawiodły. Tylko jeden z banków (ING Bank Śląski) zdecydował się na podwyższenie oprocentowania. W pozostałych stawki zapewniane na rachunkach oszczędnościowych pozostały bez zmian w stosunku do oferty listopadowej. Nadal najlepiej oprocentowanym rachunkiem pozostaje Konto Oszczędnościowe na 3,6% w Orange Finanse.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum o ubezpieczeniach
Forum finansowe dla firm