19.06.2017, 11:02

Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

 Ranking kont oszczędnościowych - czerwiec 2017

Choć w dobie niskich stóp procentowych coraz trudniej znaleźć ofertę depozytową, która gwarantowałaby wysokie zyski, to na bezpiecznym oszczędzaniu można godziwie zarabiać. Wystarczy poświęcić chwilę na dopasowanie odpowiedniej oferty. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania, sprawdź najnowszy ranking kont oszczędnościowych Comperia.pl

Konta oszczędnościowe cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Zasady dotyczące oszczędzania na tego typu rachunkach są proste i przejrzyste. Kapitał znajdujący się na koncie jest oprocentowany zgodnie z aktualną stawką podaną w tabeli oprocentowania banku. Odsetki naliczane są za faktyczny okres przechowywania kapitału, a ich dopisanie następuje zwykle jednorazowo w okresach miesięcznych.

Banki zazwyczaj nie pobierają opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego, chociaż mogą pojawić się dodatkowe koszty przy częstych wypłatach. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju kont jest stały dostęp do pieniędzy. W przeciwieństwie do lokat możemy w dowolnej chwili i ilości wpłacać środki na rachunek oszczędnościowy, a także wypłacać (choć w przypadku niektórych banków godziny realizacji przelewów nawet między rachunkami własnymi klienta mogą być ograniczone). Zazwyczaj jednak tylko 1 wypłata w miesiącu jest darmowa - pozostałe wiążą się z kilkuzłotową opłatą. Z tego względu najkorzystniej jest tak zarządzać wypłatami z konta oszczędnościowego, by ograniczyć ich liczbę do 1 operacji w danym okresie rozliczeniowym.

Przejdźmy do kwestii dostępnego oprocentowania. Porównaliśmy dla Was najlepsze oferty banków i wybraliśmy te konta oszczędnościowe, które pozwalają na uzyskanie najwyższego oprocentowania przy saldzie rachunku w wysokości 15 tys. zł.Na pierwszym miejscu czerwcowego rankingu znalazło się Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse. Na odsetki rzędu 3,5% w skali roku przez 6 miesięcy mogą liczyć nowi klienci banku, którzy założą także konto osobiste wraz z kartą debetową, wydając niż bezgotówkowo min. 300 zł miesięcznie.

Aż 2,75% w skali roku możemy zyskać dzięki promocyjnej ofercie Konta Oszczędnościowego Ekoprofit w BOŚ Banku. Warunkiem jest zapewnienie wpływów pieniężnych na rachunek osobisty w kwocie min. 1000 zł miesięcznie. Dodatkowo wymagane jest posiadanie karty debetowej do konta (ROR), ustanowienie comiesięcznych zleceń stałych z ROR zasilających konto oszczędnościowe na kwotę min. 500 zł oraz niedokonywanie wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z EKOprofitu w danym kwartale, za który byłby wypłacany bonus.

Trzecią lokatę w zestawieniu zajął Deutsche Bank z db Kontem Oszczędnościowym Plus, zapewniającym oprocentowanie 2,55% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Oferta skierowana jest dla nowych środków / nowych Klientów Banku. Jej zaletą jest brak wymogu posiadania konta osobistego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.06.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4361 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2017
Osoby, które liczyły na mikołajkowe promocje kont oszczędnościowych, niestety się zawiodły. Tylko jeden z banków (ING Bank Śląski) zdecydował się na podwyższenie oprocentowania. W pozostałych stawki zapewniane na rachunkach oszczędnościowych pozostały bez zmian w stosunku do oferty listopadowej. Nadal najlepiej oprocentowanym rachunkiem pozostaje Konto Oszczędnościowe na 3,6% w Orange Finanse.
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2017
Twoje oszczędności mogą zarabiać na rachunku depozytowym nawet 3,6% - i to aż przez 6 miesięcy. Takie warunki zapewnia nowym klientom zwycięzca listopadowego rankingu kont oszczędnościowych.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2017
Z okazji światowego dnia oszczędzania przygotowaliśmy dla Was specjalną edycję rankingu kont oszczędnościowych. Wymieniamy wszystkie oferty, na których zarobisz więcej niż 2,2% w skali roku. Spoiler: na najbardziej dochodowym rachunku zyskasz aż 3,6%.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2017
Zamiast lokat Polacy coraz chętniej wybierają konta – przede wszystkim oszczędnościowe. I nic w tym dziwnego. We wrześniu aż 17 rachunków oszczędnościowych zapewniało oprocentowanie od 2% w skali roku. Na najlepszym koncie ciągle można zarobić aż 3,6%. To trzy razy więcej niż jest w stanie zaoferować przeciętna lokata!
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2017
Lokaty terminowe to niekoniecznie najlepszy wybór, jeśli chcemy zyskać najwięcej, bezpiecznie oszczędzając w banku. Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym w sierpniu można zarobić aż 3,6% w skali roku - to prawie 3 razy więcej niż na przeciętnej lokacie.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum o ubezpieczeniach
Forum finansowe dla firm