2010-01-08 13:19:52

Ranking kont osobistych na początku roku-sprawdź, gdzie warto zmienić rachunek!

Konto osobiste to praktycznie nieodłączny element codziennego funkcjonowania. Zarządzanie finansami, dokonywanie przelewów, zlecania płatności – to tylko najważniejsze kwestie, w których korzystanie z konta osobistego pozwala na znaczną oszczędność czasu. Comperia.pl podpowiada gdzie najlepiej założyć konto osobiste. Sprawdź najszybsze w założeniu i najtańsze rachunki bankowe!
Na wybór optymalnego konta osobistego składa się wiele czynników. Najważniejszym z nich jest sposób korzystania z rachunku, który w głównej mierze wpływa na comiesięczne koszty związane z użytkowaniem konta osobistego. Ile przelewów miesięcznie będziemy dokonywać za pomocą systemu bankowości internetowej, a ile w oddziale banku? Jak często skorzystamy z bankomatu swojego lub innych banków? Czy potrzebujemy więcej niż jedną kartę do rachunku?  To tylko najważniejsze z wielu pytań, na jakie należy sobie odpowiedzieć.
 
Ranking kont osobistych
 
Comperia.pl przygotowała ranking konto osobistych. Jako parametry porównawcze przyjęto koszt użytkowania konta oraz opłata za prowadzenie konta. W zestawieniu przyjęto, że przeciętny użytkownik miesięcznie będzie wykonywał 6 przelewów miesięcznie - po 2 przelewy internetowe i po 1 przelewie w oddziale – zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Ponadto, uwzględniono także 7 przelewów miesięcznie – 5 w bankomatach własnego banku oraz 2 w bankomatach innych instytucji.
Koszt użytkowania takiego konta waha się w zależności od banku od 5 do 12 złotych. W naszym zestawieniu zdecydowanie najlepiej wypadło Konto Zarabiające Meritum Banku. Jego użytkownicy mają ponadto możliwość uzyskania znacznych przychodów ze zdeponowanych na nim środków – 5,5 proc. w skali jeżeli stan konta przekracza 10 tys. zł. Niewiele gorszą ofertę posiada także Lukas Bank. Za prowadzenie rachunku osobistego w tym banku przyjdzie nam zapłacić miesięcznie średnio 7,5 zł. Pozostałe produkty uwzględnione w rankingu wiążą się natomiast z kosztami w wysokości co najmniej 10 złotych miesięcznie.
 
Ranking kont osobistych 
 
 
Nazwa konta
Koszt użytkowania
Opłata za prowadzenie
 
Meritum Bank
Meritum Konto Zarabiające
5,00 zł
0,00 zł
Lukas Bank
e-Konto Student
7,50 zł
0,00 zł
mBank
eKonto
10,00 zł
0,00 zł
Multibank
Multikonto młodzieżowe
11,00 zł
0,00 zł
Eurobank
Konto on-line
11,95 zł
4,00 zł
 
A Twoim zdaniem, które konto bankowe jest najlepsze? Podziel się swoja opinią na naszym forum!
 
Comperia.pl
2010-01-08
Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne