2010-04-15 15:24:58

Ranking kont bankowych VIP. Czy banki walczą o bogatych klientów?

Wymagający, czasem kapryśni… oczekują perfekcyjnej obsługi i wyrafinowanych możliwości inwestycyjnych… o kim mowa? Oczywiście o tzw. VIP-ach, czyli klientach dysponujących ogromnym majątkiem, często liczonym w milionach złotych. Co banki mają najbogatszym do zaoferowania w ramach bieżącego zarządzania środkami? Zobacz aktualne porównanie kont VIP!
Konto VIP - prestiż ma swoją cenę
Wiele banków stara się odrębnie traktować najbogatsze osoby i proponuje im specjalne produkty, niedostępne dla zwykłych klientów. Podstawową usługą jest rachunek osobisty. Na pierwszy rzut oka konto VIP niczym nie różni się od tradycyjnego konta poza faktem, że prawie wszystkie dostępne funkcjonalności są darmowe. Nic oczywiście nie jest za darmo - brak opłat za przelewy, karty itd. banki rekompensują sobie wysoką opłatą za prowadzenie rachunku.
A ta może sięgnąć nawet kilkuset złotych. Jednak nie to w posiadaniu konta VIP jest najważniejsze. Bardziej liczą się dodatkowe usługi dołączane w pakiecie razem z kontem osobistym. Klienci VIP mogą korzystać z szerokiej gamy ubezpieczeń, inwestycji oraz mogą indywidualnie negocjować wiele warunków współpracy z bankiem. Co więcej, dostają czasem nawet swoich indywidualnych doradców, którzy w profesjonalny sposób pomagają w zarządzaniu majątkiem.
 
Liczy się jakość
W segmencie klientów VIP banki nie prowadzą tak zażartej walki, jak w segmencie klientów o przeciętnych dochodach. W porównaniu do listopada ubiegłego roku w ofertach bankowych zaszły tylko kosmetyczne zmiany. W Deutsche Banku oraz BNP Paribas wprowadzone zostały nowe palety kont osobistych. Konta VIP zmieniły swoje nazwy, jednak zasadniczą różnicą było tylko podwyższenie oprocentowania środków zgromadzonych na kontach. Zamiast kusić promocjami cenowymi banki wolą skupić się na wysokiej jakości swoich usług i w ten sposób przyciągnąć najbogatszych.
 

 
 
Porównaj najlepsze konta osobiste!
 
Poniżej prezentujemy zestawienie najbardziej prestiżowych kont osobistych w polskich bankach. Ciężko jest wskazać zwycięzcę, gdyż nawet wysoka opłata za prowadzenie nie dyskwalifikuje danej oferty. Trzeba mieć wzgląd przede wszystkim na usługi dodatkowe.
 
Konto VIP-ranking najlepszych ofert:
 
L.P.
Bank
Nazwa konta
Oproc.
 
przy saldzie
20 tys. zł
Opłata za prowadzenie (mies.)
1.
Dnb Nord
Pakiet Eksklusiv
0,10%
0 zł1
2.
ING
Konto VIP
0,00%
0 zł2
3.
BPS
POL-Konto VIP
2,20%
15 zł
4.
Polbank EFG
Rachunek Bankowości Osobistej
2,25% + WIBOR 1M
15 zł
5.
Kredyt Bank
Ekstrakonto VIP
0,01%
15,99 zł
Źródło: porównywarka kont bankowych Comperia.pl
1W przypadku nie spełnienia kryteriów finansowych pobierana jest kwartalna opłata rekompensacyjna w wysokości 250 zł.
2Opłata 30 zł w przypadku zgromadzonych aktywów poniżej 200 tys. zł lub równowartości w walucie wymienialnej.
 

Tutaj znajdziesz szczegółowy ranking kont bankowych VIP.

Czy konto bankowe VIP może być wyjątkowe, czyli tylko po prostu drogie? Podziel się swoją opinią na naszym forum finansowym!

Comperia.pl

2010-04-15
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne