2010-03-16 15:37:58

Ranking banków - marzec 2010. Który bank najlepszy?

W marcu najlepszym bankiem wg Comperii został mBank. Nie jest to chyba zaskoczeniem dla tych, którzy śledzą comiesięczne zestawienie Comperii. Gratulacje należą się Aliorowi, który odrobił 11 punktów i wskoczył na podium. Zacieśnia się także pierwsza „piątka”. W lutym różnica między pierwszym a piątym miejscem wynosiła 44 punkty. Dziś są to już tylko 29 punktów. W kolejnych miesiącach możemy się zatem spodziewać przetasowań.
Jak powstaje nasz ranking banków na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?
 
W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. W kredytach hipotecznych jest to zarówno oprocentowanie rzeczywiste, jak również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
 • Kredyty gotówkowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Kredyty samochodowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Karty kredytowe:
  • Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bezodsetkowy
 • Lokaty bankowe:
  • Odsetki netto, ocena klientów
 
W ten sposób, naszym zdaniem, nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii, a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłoniony zostaje bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.
Warto też zaznaczyć, że braliśmy pod uwagę oferty promocyjne, dzięki czemu dany bank mógł wystąpić więcej niż raz w „pierwszej dziesiątce” i dodatkowo zebrać punkty.
 
Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert) otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce 9 punktów itd… 10 miejsce 1 punkt.
 
Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania w prezentowanym rankingu banków, do zdobycia jest ponad 140 punktów.
 
Który bank jest najlepszy wg Comperii? Sprawdź poniżej:
 
 
Bank
Liczba Punktów
1. miejsce
mBank
70
2. miejsce
DnB Nord
55
3. miejsce
Alior Bank
45
4. miejsce
Getin Bank
41
5. miejsce
Polbank
41
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Po raz kolejny nasz ranking na najbardziej uniwersalny bank miesiąca wygrywa mBank. To w tym banku, biorąc pod uwagę aktualne dane o oferowanych produktach bankowych oraz oceny naszych użytkowników, znajdziesz najwięcej produktów bankowych o dobrych parametrach cenowych czy jakościowych. Ale oczywiście nie jest tak, że mBank posiada wszystkie najlepsze produkty bankowe poczynając od kredytu hipotecznego po lokaty bankowe.
Nasz ranking wbrew pozorom ma pokazać, że nie ma jednego uniwersalnego banku, w którym wszystkie produkty są najtańsze i najlepsze. Za każdym razem należy porównać oferty różnych banków, by wybrać tę najlepszą. Według naszego cząstkowego rankingu banków w marcu:
 • najlepsze kredyty hipoteczne(kwota kredytu 200 tys. zł, LTV=66%) oferuje Alior Bank
 • najlepsze kredyty gotówkowe (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 36 miesięcy) oferuje Polbank
 • najlepsze kredyty samochodowe (kwota 40 tys. zł, okres kredytowania 60 miesięcy) oferuje Bank BPH
 • najlepsze karty kredytowe (limit 5 tys. zł, organizacja płatnicza VISA) oferuje BOŚ Bank
 • najlepsze lokaty bankowe (kwota lokaty 10 tys. zł, okres 6 miesięcy) oferuje FM Bank
 
Zapraszamy na stronę Comperia.pl, gdzie możesz porównać interesujące Cię oferty!

Comperia.pl

2010-03-16
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne