2010-02-16 08:06:21

Ranking banków 2010. Który bank najlepszy?

Kolejny miesiąc i kolejny ranking banków! Według statystyk lider jest tylko jeden i po raz kolejny nasz ranking banków 2010 wygrał mBank. Ciekawiej jest jednak na dalszych stopniach podium. DnB Nord polepszył ofertę kredytu hipotecznego, spychając Getin Bank na trzecią pozycję. Sam Getin stracił w porównaniu z poprzednim miesiącem aż 15 punktów.
Jak powstaje nasz ranking banków 2010 na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?
 
W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. W kredytach hipotecznych jest to oprocentowanie rzeczywiste, jak również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
·         Kredyty gotówkowe:
o    oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
·         Kredyty samochodowe:
o    oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
·         Karty kredytowe:
o    Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bezodsetkowy
·         Lokaty bankowe:
o    Odsetki netto, ocena klientów
 
Naszym zdaniem, w ten sposób nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii, a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłaniamy bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.
Warto też zaznaczyć, że braliśmy pod uwagę oferty promocyjne, dzięki czemu dany bank mógł wystąpić więcej niż raz w „pierwszej dziesiątce” i dodatkowo zebrać punkty.
 
Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert) otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce 9 punktów itd… 10 miejsce 1 punkt.
 
Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania, w prezentowanym rankingu banków do zdobycia jest ponad 140 punktów.
 
 
 
Bank
Punkty
1
mBank
78
2
DnB Nord
55
3
Getin Bank
46
4
Polbank
40
5
ING
34
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Po raz piąty z rzędu, nasz ranking na najbardziej uniwersalny bank miesiąca, wygrywa mBank. To w tym banku, biorąc pod uwagę aktualne dane o oferowanych produktach bankowych oraz oceny naszych użytkowników, znajdziecie najwięcej produktów bankowych o dobrych parametrach cenowych czy jakościowych. Ale oczywiście nie jest tak, że mBank posiada wszystkie najlepsze produkty bankowe poczynając od kredytu hipotecznego po lokaty bankowe.
Nasz ranking banków 2010 wbrew pozorom ma pokazać, że nie ma jednego uniwersalnego banku, w którym wszystkie produkty są najtańsze i najlepsze. Za każdym razem należy porównać oferty różnych banków, by wybrać tę najlepszą. Według naszego cząstkowego rankingu banków, na początku listopada:
 
·         najlepsze kredyty hipoteczne (kwota kredytu 200 tys. zł, LTV=66%) oferuje BZ WBK
·         najlepsze kredyty gotówkowe (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 36 miesięcy) oferuje Polbank
·         najlepsze kredyty samochodowe (kwota 40 tys. zł, okres kredytowania 60 miesięcy) oferuje     Santander  
·         najlepsze karty kredytowe (limit 5 tys. zł, organizacja płatnicza VISA) oferuje BOŚ Bank
·         najlepsze lokaty bankowe w lutym (kwota lokaty 10 tys. zł, okres 6 miesięcy), jest w ofercie Open Finance
 
Chcesz podyskutować o usługach finansowych i ich jakości? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
 
2010-02-16
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne