2009-11-03 10:16:38

Ranking banków-listopad 2009. Który bank najlepszy?

W listopadzie 2009 najwięcej punktów w naszym rankingu banków zdobył ponownie mBank. To już trzeci miesiąc z rzędu kiedy mBank zdobywa pozycję lidera w naszym zestawieniu. Tym razem zwiększył swoją przewagę nad drugim bankiem dzięki przetasowaniu w ofertach lokat bankowych. Ale wbrew pozorom nasz ranking banków pokazuje, że nie ma jednego banku, w którym znajdziecie wszystkie najtańsze produkty bankowe. Sprawdźcie, który bank ma najlepszy kredyt, lokatę...!
Jak powstaje nasz ranking banków na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?
 
W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. A więc w kredytach hipotecznych jest to oprocentowanie rzeczywiste, ale również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
 • Kredyty gotówkowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Kredyty samochodowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Karty kredytowe:
  • Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bez odsetkowy
 • Lokaty bankowe:
  • Odsetki netto, ocena klientów
W ten sposób naszym zdaniem nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłaniamy bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.
 
Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert) otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce 9 punktów itd… 10 miejsce 1 punkt.
 

 
 
 
Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania w prezentowanym rankingu banków do zdobycia jest aż 110 punktów.
 
Oto ranking banków listopad 2009:
 
l.p
Bank
Punkty
1
mBank
57
2
Lukas Bank
49
3
Getin Bank
46
4
BOŚ Bank
44
5
Pekao SA
43
 
Po raz trzeci z rzędu nasz ranking na najbardziej uniwersalny bank miesiąca wygrywa mBank. To w tym banku biorąc pod uwagę aktualne dane o oferowanych produktach bankowych oraz oceny naszych użytkowników znajdziecie najwięcej produktów bankowych o dobrych parametrach cenowych czy jakościowych. Ale oczywiście nie jest tak, że mBank posiada wszystkie najlepsze produkty bankowe poczynając od kredytu hipotecznego po lokaty bankowe.
 
Nasz ranking wbrew pozorom ma pokazać, że nie ma jednego uniwersalnego banku, w którym wszystkie produkty są najtańsze i najlepsze. Za każdym razem należy porównać oferty różnych banków, by wybrać tę najlepszą. Według naszego cząstkowego rankingu banków na początku listopada:
 • najlepszy kredyt hipoteczny (kwota kredytu 200 tys. zł, LTV=66%) oferuje DnB Nord
 • najlepszy kredyt gotówkowy (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 36 miesięcy) oferuje Polbank
 • najlepszy kredyt samochodowy (kwota 40 tys. zł, okres kredytowania 60 miesięcy) oferuje Getin Bank
 • najlepszą kartę kredytową (limit 5 tys. zł, organizacja płatnicza VISA) oferuje Eurobank
 • najlepszą lokatę bankową (kwota lokaty 10 tys. zł, okres 6 miesięcy) oferuje BOŚ Bank

Jeśli macie uwagi do naszego rankingu zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

2009-11-03
Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne