2009-12-23 07:56:24

Ranking banków-grudzień 2009. Który bank najlepszy?

W grudniu 2009 najwięcej punktów w naszym rankingu banków zdobył ponownie mBank. To już czwarty miesiąc z rzędu kiedy mBank zdobywa pozycję lidera w naszym zestawieniu. Tym razem zwiększył swoją przewagę nad drugim bankiem dzięki ofertom promocyjnym kart kredytowych oraz częstej obecności w „pierwszej dziesiątce”. Ale wbrew pozorom nasz ranking banków pokazuje, że nie ma jednego banku, w którym znajdziecie wszystkie najtańsze produkty bankowe. mBank w cząstkowych rankingach nie zawsze zajmował pozycję na podium. Sprawdźcie, który bank ma najlepsze poszczególne produkty bankowe!
Jak powstaje nasz ranking banków na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?
 
W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. A więc w kredytach hipotecznych jest to oprocentowanie rzeczywiste, ale również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
 
 • Kredyty gotówkowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Kredyty samochodowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Karty kredytowe:
  • Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bez odsetkowy
 • Lokaty bankowe:
  • Odsetki netto, ocena klientów
W ten sposób naszym zdaniem nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłaniamy bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.
Warto też zaznaczyć, że braliśmy pod uwagę oferty promocyjne, dzięki czemu dany bank mógł wystąpić więcej niż raz w „pierwszej dziesiątce” i dodatkowo zebrać punkty.
 
Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert) otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce 9 punktów itd… 10 miejsce 1 punkt.
 
Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania w prezentowanym rankingu banków do zdobycia jest ponad 140 punktów.
 
L.P.
Bank
Liczba punktów
 
1
mBank
76
2
Getin Bank
48
3
DnB Nord
42
4
Pekao SA
37
5
Invest Bank
36
 
 
Po raz czwarty z rzędu nasz ranking na najbardziej uniwersalny bank miesiąca wygrywa mBank. To w tym banku biorąc pod uwagę aktualne dane o oferowanych produktach bankowych oraz oceny naszych użytkowników znajdziecie najwięcej produktów bankowych o dobrych parametrach cenowych czy jakościowych. Ale oczywiście nie jest tak, że mBank posiada wszystkie najlepsze produkty bankowe poczynając od kredytu hipotecznego po lokaty bankowe.
 
Nasz ranking wbrew pozorom ma pokazać, że nie ma jednego uniwersalnego banku, w którym wszystkie produkty są najtańsze i najlepsze. Za każdym razem należy porównać oferty różnych banków, by wybrać tę najlepszą. Według naszego cząstkowego rankingu banków na początku listopada najlepszy:
 
 • najlepszy kredyt hipoteczny (kwota kredytu 200 tys. zł, LTV=66%) oferuje BZ WBK (oferta promocyjna)-sprawdź ofertę!
 • najlepszy kredyt gotówkowy (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 36 miesięcy) oferuje Polbank-sprawdź ofertę!
 • najlepszy kredyt samochodowy (kwota 40 tys. zł, okres kredytowania 60 miesięcy) oferuje Lukas Bank-sprawdź ofertę!
 • najlepszą kartę kredytową (limit 5 tys. zł, organizacja płatnicza VISA) oferuje BOŚ Bank-sprawdź ofertę!
 • najlepszą lokatę bankową (kwota lokaty 10 tys. zł, okres 6 miesięcy) oferuje Meritum Bank-sprawdź ofertę!
 Masz inne zdanie o naszym rankingu? Podyskutuj na naszym forum!
 

Comperia.pl

2009-12-23
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne