15.12.2009, 07:46

Prześwietlamy kredyt samochodowy w Lukas Banku, czyli Rentgen Comperii.

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Lukas bank jest jednym z liderów na rynku kredytów samochodowych. W jego ofercie każdy z kredytobiorców powinien znaleźć coś dla siebie. Zastanawiasz się nad sposobem sfinansowania zakupu nowego pojazdu? Szukasz najtańszego banku? Zobacz, jaki kredyt samochodowy posiada Lukas Bank i jak prezentuje się na tle konkurencji!
Na dzień dzisiejszy Lukas Bank posiada w swojej ofercie jedynie standardowe produkty pozwalające na skredytowanie zakupu zarówno nowego jak i używanego pojazdu. Niemniej jednak, maksymalny czas spłaty zobowiązania, bez względu na typ auta, wynosi w tym banku aż 10 lat. Informacja ta może być istotna dla każdego potencjalnego kredytobiorcy, ponieważ jest to obecnie najdłuższy okres kredytowania na polskim rynku.
 
Podstawowe parametry
 
Oprocentowanie kredytu samochodowego w Lukas Banku różni się ze względu na typ kredytu (nowe lub używane auto), jego wysokość oraz długość okresu spłaty. Dla nowych pojazdów oprocentowanie nominalne waha się w granicach 8 – 11 proc. W przypadku samochodów z rynku wtórnego parametr ten może wynosić natomiast od 10 do nawet 18 proc. Ponadto, Lukas Bank różnicuje także koszty związane z przyznaniem kredytu w zależności od tego, czy kredytobiorca jest już klientem banku. W przypadku nowych klientów prowizja wynosi 1,5 proc., dla „starych” klientów obowiązuje natomiast marża w wysokości 0,5 proc. kwoty kredytu. Poniżej zaprezentowano podstawowe parametru kredytów samochodowych w Lukas Banku.
 
Kredyt samochodowy Lukas Bank– podstawowe parametry
 
Parametry
Kredyt na nowe pojazdy
Kredyt na pojazdy używane
Nowy klient
Stary klient
Nowy klient
Stary klient
Oprocentowanie nominalne
8 - 11 proc.
10,2 - 18 proc.
Prowizja
1,5 proc.
0,5 proc.
1,5 proc.
0,5 proc.
Okres kredytowania
0 - 120 miesięcy
Maksymalny wiek pojazdu
1 rok
12 lat
Forma zabezpieczenia
Przewłaszczenie 49% wartości samochodu oraz cesja ubezpieczenia AC i OC
 
Przy wyborze banku, w którym zdecydujemy się na sfinansowanie zakupu nowego pojazdu, oprócz parametrów bezpośrednio wpływających na wysokość raty kredytu samochodowego powinniśmy zwrócić także uwagę na formę jego zabezpieczenia. Opcje stosowane w Lukas Banku, tj. przewłaszczenie oraz cesja z praw polis AC i OC są dość łagodnymi sposobami zabezpieczenia interesu kredytodawcy. Ich ustanowienie nie wymaga dużej ilości czasu ani znacznych kosztów. Zupełnie przeciwnie wygląda natomiast sytuacja w przypadku zastawu rejestrowego. Na szczęście większość banków zrezygnowała już z tej formy zabezpieczeń, jako zbyt drogiej i w znacznym stopniu zniechęcającej klientów do zaciągnięcia kredytu.
 
Kredyt samochodowy Lukas Banku na tle konkurencji
 
Lukas Bank należy do ścisłej czołówki instytucji finansowych oferujących najtańsze kredyty samochodowe. W naszym zestawieniu dla nowych i używanych aut, za każdym razem znajduje się w pierwszej trójce najlepszych ofert. Poniżej zaprezentowano porównanie kredytu samochodowego Lukas Banku z najlepszym kredytem samochodowym na rynku.
 
 
Najlepszy kredyt samochodowy na rynku
Kredyt samochodowy Lukas Banku

Bank
Rata
60 tys. zł, 100% LTV, 8 lat
cel: pojazd nowy
928,34 zł
956,64 zł
40 tys. zł, 80% LTV, 6 lat
cel: pojazd używany 5-letni
722,17 zł
797,97 zł

 

Chcesz podyskutować o kredytach samochodowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (15.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora