25.08.2011, 13:01

Pożyczki bez zaświadczeń-czy warto zadłużać się w parabankach?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Banki stawiają coraz bardziej rygorystyczne wymagania swoim klientom, ubiegającym się o kredyty. Sytuację tą wykorzystują parabanki oferując pożyczki bez zaświadczeń, od ręki. Czy warto zadłużać się w parabankach? Jakie są koszty takich szybkich pożyczek?

Banki wymagają od kredytobiorców udokumentowania swoich dochodów poprzez zaświadczenie o zarobkach, a także skrupulatnie sprawdzają ich historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.
 
Przeprowadzają również dokładną symulację kredytu, aby sprawdzić, czy klienta stać na kredyt, o który chce się ubiegać. Biorą wtedy pod uwagę zarówno dochody, jak i zobowiązania miesięczne, a także liczbę osób w gospodarstwie domowym na utrzymaniu kredytobiorcy.
 
Coraz większe wymagania w przypadku ubiegania się o kredyt w banku, często skłaniają do korzystania z łatwych i szybkich rozwiązań. Takim są pożyczki bez zaświadczeń.
 
Osoby nieposiadające stałego dochodu lub mające negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej, mogą poprzez instytucje parabankowe skorzystać z tego typu pożyczki. Jednakże zanim zdecydujemy się na taką “chwilówkę”, warto zastanowić się, czy nam się to opłaca i czy będzie nas stać na spłatę tego zobowiązania.
 
Instytucje parabankowe nie wymagają od nas dużo formalności, a także zaświadczeń o zarobkach, ale koszty oferowanych przez nie szybkich kredytów są dużo wyższe niż w bankach. Pożyczki bez zaświadczeń posiadają wysokie prowizje i oprocentowania, a także ukryte koszty w formie np. ubezpieczenia.
 
To powoduje, że kwota którą musimy oddać, może być kilkukrotnie wyższa od tej, którą pożyczyliśmy. Takie szybkie kredyty mogą spowodować, że w krótkim czasie popada się w spiralę długów.
 
Warto więc zastanowić się, zanim skorzystamy z pożyczkibez zaświadczeńw instytucji parabankowej. Taki szybki i łatwy „zastrzyk” gotówki może wbrew pozorom wiązać się z wysokimi kosztami i przysporzyć nam jeszcze większych problemów finansowych. Dlatego też jeśli mamy jakąś możliwość skorzystania z kredytu w banku, to pomimo większych formalności w pespektywie czasu bardziej nam się to opłaci.
 
Marta Błędowska
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.08.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Poszukuję pożyczki bez bik na oświadczenie 29.7.2015 11:54 przez:
pitarek
Bocian kredyty czy sprawdzają w BIK ? 9.6.2014 9:53 przez:
Bożenka55

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Multi Inicjatywa - parabank dla firm? 12.7.2014 14:43 przez:
Domi Kiwińska

forum finansowe dla firm