2010-04-26 14:40:50

Porównanie kont bankowych pod względem opłaty za prowadzenie. Sprawdź nasz ranking!

Konto bankowe to obecnie nieodłączny element zarządzania finansami osobistymi. Korzystanie z niego oszczędza nasz czas oraz pozwala na lepszą kontrolę miesięcznych przychodów i wydatków. Szukasz najlepszego konta bankowego? Sprawdź, jakie opłaty za prowadzenie generuje! Porównanie kont bankowych – ranking Comperii!
Opłata za prowadzenie to podstawowy parametr decydujący o atrakcyjności konta osobistego. W zależności od banku oraz funkcjonalności konta może wahać się od zera do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W praktyce koszty, które generuje opłata za prowadzenia rachunku osobistego, są dla nas niezauważalne.
Jeżeli jednak zsumujemy wszystkie wydatki w ciągu roku, może się okazać, iż rachunek osobisty wcale nie jest tanim produktem bankowym.
 
Comperia.pl prezentuje porównanie kont bankowych – sprawdź nasz ranking.
 
Porównanie kont bankowych – ranking
Z uwagi na fakt, iż na rynku ponad 20 banków oferuje konta osobiste bez opłaty za prowadzenie kryterium, na jakim oparliśmy nasz ranking to całkowity koszt użytkowania rachunku. Oprócz porównania opłat za prowadznie uwzględnia on także wydatki związane z dokonywaniem przelewów  zewnętrznych oraz wypłat z bankomatu. Przy sporządzaniu rankingu przyjęliśmy następujące założenia.
Liczba wykonywanych przelewów:
 
1.       Wewnętrznych – 1 w oddziale, 3 przez internet
2.       Zewnętrznych – 2 w oddziale, 5 przez internet
 
Liczba wypłat z bankomatów:
 
1.       Z bankomatów własnego banku – 5 wypłat
2.       Z bankomatów innych banków – 3 wypłaty
 
Porównanie kont bankowych – ranking
 
L.P.
Nazwa Banku
Łączny koszt użytkowania
Opłata za prowadzenie
1.
Sprawdź!
8,00 zł
3,00 zł
2.
Meritum Bank
10,00 zł
0,00 zł
3.
mBank
15,00 zł
0,00 zł
4.
Multibank
17,00 zł
0,00 zł
5.
Eurobank
17,95 zł
4,00 zł
 Źródło: konta osobiste Comperia.pl
 
W oparciu o powyższe porównanie kont bankowych można stwierdzić, iż konto, które oferuje najniższą opłatę za prowadzenie wcale nie musi być kontem najtańszym. Zarówno rachunki Meritum banku, mBanku jak i Multibanku nie wiążą się z koniecznością uiszczania opłat za comiesięczne prowadzenie konta. Niemniej jednak, zagregowany koszt związany z ich użytkowaniem jest wyższy niż w przypadku lidera rankingu, który za prowadzenie konta pobiera 3 złote miesięczne.
 
Porównanie kont bankowych musi mieć na względzie zatem zarówno opłatę za prowadzenie konta, która jest pierwszym z widocznych parametrów, jak i sposób jego użytkowania. Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z całą tabelą opłat i prowizji danego banku. Jedynie jej znajomość da nam pełen obraz atrakcyjności produktu.
 
Czy masz swoją opinię na temat porównania kont bankowych? Podziel się nią na naszym forum o kontach!
 
Comperia.pl
2010-04-26
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne