03.08.2011, 11:53

PKO Leasing

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Leasing to coraz popularniejsza forma finansowania środków trwałych np. maszyn czy pojazdów mechanicznych, które są potrzebne każdej firmie do prowadzenia działalności gospodarczej. Na rynku jest wiele podmiotów oferujących tego typu rozwiązanie jako alternatywne dla kredytów bankowych. A co w tym względnie przygotował dla nas jeden z największych polskich banków, czyli PKO BP? Czy hasło PKO Leasing można utożsamiać z ofertą tej instytucji?

Leasingiem nazywamy przekazanie leasingobiorcy przez leasingodawcę, prawa do korzystania z określonej rzeczy, na pewien uzgodniony w umowie czas. W zależności od parametrów leasing możemy uznać za finansowy lub operacyjny. Leasing może być również pośredni i bezpośredni.

 
Zapadła decyzja. Bierzemy samochód w leasing. I co teraz? Szukamy najkorzystniejszej oferty w morzu potrzeb i warunków. Czas nas goni, potrzebujemy konkretów w szybkim tempie. Po wpisaniu słowa leasing w pole wyszukiwarki internetowej, może się zdarzyć akurat tak, że na jednym z pierwszych miejsc pojawi się link do strony www.bankowyleasing.pl. Po wejściu na tę elegancką i funkcjonalną witrynę dowiadujemy się, że pod hasłem PKO leasing kryje się firma o nazwie Bankowy Fundusz Leasingowy.
 
A oto jak to przedsiębiorstwo przedstawia się użytkownikom i co mówi na temat swoich powiązań z PKO BP: „Bankowy Fundusz Leasingowy jest spółką akcyjną, której głównym udziałowcem jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna, największy bank komercyjny w kraju. Bankowy rodowód połączony ze specyfiką leasingu oraz wymogami rynku pozwoliły nam stworzyć nowoczesną i stabilną firmę leasingową.”
 
Zasadnicze treść tej witryny opowiada nam o korzyściach płynących z faktu skorzystania z oferty akurat tego leasingodawcy. PKO Leasing kusi nas przede wszystkim szybką decyzją leasingową, podejmowaną w placówce banku oraz uproszczoną procedurą przyznania leasingu. Oznacza to dla nas minimum formalności związanych z postępowaniem.
 
Zjeżdżamy kursorem w dół i naszym oczom ukazuje się kolejna korzyść mianowicie brak potrzeby zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i ZUS, zero opłat wstępnych i korzystny pakiet ubezpieczeń. Wyświechtane frazesy? Zobaczmy, co bank obiecuje nam w dalszej części oferty.
 
Szeroki zakres finansowanych przedmiotów oraz jednorazowa transakcja nawet do 1 350 000 PLN. Jest to program pt. PAKIET RATING. Najnowsza oferta Banku PKO BP, która przeznaczona jest dla posiadających nadany rating kredytowy – według wewnętrznych przepisów PKO oraz dla posiadających obecnie lub w przyszłości zaangażowanie kredytowe obsługiwane terminowo.
 
Pakiet sprzedażowy Rating obejmuje finansowanie w drodze leasingu operacyjnego następujące kategorie przedmiotów, zarówno nowych jak i używanych: samochody osobowe, przyczepy, autobusy czy aparaturę medyczną. PKO Leasing w ramach tego programu zakłada minimalną jednostkową wartość przedmiotu w wysokości 20 000 PLN netto.
 
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.08.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
SG+leasing
2011-08-02
SG leasing 
2011-02-15
Koszty leasingu 
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
leasing konsumencki 3.2.2015 9:47 przez:
Piotr

forum o kredytach