23.11.2009, 07:16

Oprocentowanie lokat spada, kiedy zacznie rosnąć?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Posiadasz wolne oszczędności i chcesz założyć lokatę terminową? Śpiesz się, bo oprocentowanie lokat spada. Zobacz, jak zmieniało się oprocentowanie lokat terminowych w przeciągu ostatniego roku. Comperia.pl co miesiąc analizuje średnie oprocentowanie na rynku lokat bankowych. Pokazujemy gdzie najkorzystniej ulokować obecnie zaoszczędzone środki!
Comperia.pl co miesiąc porównuje średnie oprocentowanie lokat bankowych dla depozytów w wysokości 1, 5 i 10 tys. zł ulokowanych na okres 1, 6 bądź 12 miesięcy. Już drugi miesiąc oprocentowanie lokat terminowych we wszystkich tych analizowanych przypadkach spada. Nie mniej jednak, niektóre banki w dalszym ciągu posiadają w swojej ofercie bardzo korzystne depozyty.
 
Jeżeli posiadamy niewielkie środki, np. 1 tys. zł w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się ofertom Eurobanku oraz AIG Banku. Na ich produktach możemy zarobić nawet do 6 proc. w skali roku.
Wśród wyższych depozytów (5 lub 10 tys. zł), zakładanych na dłuższy okres (6 lub 12 miesięcy) na zdecydowanie najlepszą ofertę możemy natomiast liczyć w Meritum Banku. Internetowa lokata z kapitalizacją dzienną proponuje oprocentowanie na poziomie przekraczającym 7 proc. Jest to zdecydowanie więcej niż w przypadku odpowiednich produktów pozostałych banków, nawet tych pozostających w pierwszej trójce rankingu.
 
Poniżej Comperia.pl przedstawia, jak kształtowały się zmiany średniego oprocentowania lokat terminowych w ujęciu miesięcznym na przestrzeni ostatniego roku.
 
Średnie oprocentowanie lokat na 1 tys. zł:

oprocentowanie lokat

 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Średnie oprocentowanie lokat na 5 tys. zł:
 
oprocentowanie lokat
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Średnie oprocentowanie lokat na 10 tys. zł:
 
oprocentowanie lokat
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Zacznie rosnąć?
 Czy jest szansa, że oprocentowanie lokat zacznie rosnąć a jeśli tak to kiedy? Jest na to szansa w połowie 2010r., kiedy stopy procentowe w Polsce zaczną znowu rosnąć ze względu na wzrost gospodarczy. Oczywiście takich poziomów oprocentowania jak podczas sławnej bitwy nie zobaczymy. Jeśli więc teraz zakładacie lokaty bankowe to wybierajcie raczej krótszy okres ich trwania-maksymalnie 6 miesięcy, bo później oprocentowanie lokat może być wyższe. innym wyjściem są dobrze oprocentowanie konta oszczędnościowe, które są bardziej elastyczne niż lokaty a najlepsze z nich mogą dać zarobić nawet więcej niż lokata bankowa (dzięki miesięcznej kapitalizacji).
 

 
Chcesz podyskutować o lokatach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora