Oszczędzanie energii elektrycznej

2014-09-29
Żaluzje, zasłony w oknach i ekrany zagrzejnikowe, czyli jak zatrzymać ciepło w domu

Skuteczne zatrzymanie ciepła w domu, a dzięki temu zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, to zadanie, które można wykonać w całkiem prosty sposób.

www.comperia.pl
2014-09-29
Nie zostawiaj ładowarki w kontakcie - zaoszczędzisz na prądzie

Rachunki za energię stanowią jedną z podstawowych opłat, które ponosi każde gospodarstwo domowe. Na szczęście można zastosować kilka prostych sposobów, żeby je obniżyć i oszczędzać na prądzie. Jedną z przyczyn niepotrzebnych strat energii są ładowarki i zasilacze, dlatego nie warto zostawiać ich w gniazdku, gdy już nie są potrzebne.

www.comperia.pl
2014-09-26
Lodówka - największy złodziej prądu

Lodówka jest jednym z najbardziej energożernych urządzeń kuchennych. Niestety, nie można się bez niej obyć - można jednak ograniczyć zużycie energii, jakie powoduje.

www.comperia.pl
2014-09-25
Oszczędzanie ciepła w domu: poradnik dla rozrzutnych

Wydatki związane z zapewnieniem odpowiedniej temperatury we wszystkich pomieszczeniach to naprawdę duże obciążenie dla budżetu każdego gospodarstwa domowego. Na szczęście można wykorzystać kilka metod, które służą zmniejszeniu strat energii i pozwalają na skuteczne oszczędzanie ciepła w domu.

www.comperia.pl
2014-09-23
Płyta indukcyjna, ceramiczna czy żeliwna? Urządzamy energooszczędną kuchnię

Urządzenie nowej kuchni nie jest prostym zadaniem. Wymarzona kuchnia według wielu osób powinna być: ładna, przestronna i funkcjonalna. My zwracamy uwagę na jeszcze jeden element - powinna być energooszczędna. By to osiągnąć, warto rozważyć montaż płyty elektrycznej. Tylko którą z nich wybrać: indukcyjną, ceramiczną czy żeliwną?

www.comperia.pl
2014-09-18
Jak zmywać ekologicznie?

Jeśli chcemy zmywać ekologicznie, to wbrew pozorom nie trzeba powracać do tradycyjnych metod zmywania, wykonując to ręcznie.

www.comperia.pl
2014-09-12
Piekąc też możesz oszczędzać energię

Sposobów na oszczędzanie jest wiele. Część z nich można wdrożyć we własnej kuchni, podczas codziennego przygotowywania posiłków. Jak to zrobić? Wystarczy umiejętnie korzystać z piekarnika.

www.comperia.pl
2014-08-28
Pompy ciepła, kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne, czyli o oszczędzaniu z BOŚ EKOsystemem

Troska o ekologię i wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii staje się znacznie łatwiejsza z BOŚ EKOsystemem.

www.comperia.pl
2014-08-22
Żarówki tradycyjne czy świetlówki? Zależy od czasu oświetlania

Co wybrać – żarówki tradycyjne czy może świetlówki? Odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby nam się wydawać.

www.comperia.pl
2014-08-22
Co oznacza klasa A+ i A+++ w energooszczędnym AGD?

Jeśli chcemy oszczędzać energię w domu, to warto wiedzieć, co oznaczają skróty A+ i A+++ urządzeń działających na prąd, by wiedzieć, czym się kierować przy kupowaniu sprzętu AGD.

www.comperia.pl
2014-08-22
Kiedy instalacja jednofazowa, a kiedy trójfazowa?

Zakładając w nowo wybudowanym domu instalację elektryczną, mamy możliwość zdecydowania się na instalację jednofazową lub trójfazową. Czym obie opcje się różnią?

www.comperia.pl
2014-08-21
Jak działa rynek handlu energią?

Za energię płacimy z roku na rok coraz więcej. Warto więc wiedzieć, jak funkcjonuje rynek handlu energią, by swojego dostawcę prądu wybrać jak najlepiej, z korzyścią dla naszego portfela.

www.comperia.pl
2014-08-20
CRT, LCD, plazmy - które telewizory są najoszczędniejsze?

Zanim kupimy nowy telewizor, warto zwrócić uwagę nie tyko na jego cenę czy jakość uzyskiwanego obrazu, ale także na jego energooszczędność, wybierając ostatecznie to urządzenie, które zużywa najmniej prądu.

www.comperia.pl
2014-08-19
5 zasad właściwego rozmieszczania gniazdek elektrycznych

Budując własny dom, warto wcześniej odpowiednio rozplanować rozmieszczenie gniazdek elektrycznych tak, aby było nam z nich jak najwygodniej korzystać.

www.comperia.pl
2014-08-14
Ładuj pralkę do pełna - pranie zacznie się opłacać

Sposobów na oszczędzanie prądu i wody jest wiele. Jednym z nich może być ograniczenie zużycia energii podczas prania. Jak sprawić, aby pranie stało się opłacalne i ile można na tym zyskać?

www.comperia.pl
2014-08-08
Drukarka atramentowa - starsza od laserowej, ale energooszczędna

Drukarki laserowe stają się coraz modniejsze. Nie wymagają ciągłego zmieniania tuszu, podobno psują się rzadziej. Są po prostu łatwiejsze w eksploatacji. Jeśli jednak interesuje nas przede wszystkim zużycie prądu – tradycyjne drukarki atramentowe okażą się dużo oszczędniejsze.

www.comperia.pl
2014-08-08
Energia. Jak zużywać jej mniej?

Z energii korzystamy na co dzień. A to przecież kosztuje - i to z roku na rok coraz więcej. W jaki sposób sprawić, aby zużycie prądu, a tym samym comiesięczne rachunki, ograniczyć?

www.comperia.pl
Najnowsze porady