30.12.2011, 11:39

Nordea Bank ogranicza kredyty hipoteczne w euro

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kolejny bank poinformował, że w przyszłym roku jego klientom trudniej będzie uzyskać mieszkaniowy kredyt w euro. Tym razem jest to Nordea Bank, który doniósł, że od początku 2012 roku kredyty hipoteczne w euro udzielane będą osobom z dochodami netto na poziomie przynajmniej 12 tys. zł.

Nordea Bank kontynuuje działania zmierzające do ograniczenia ryzyka walutowego. Właśnie poinformował, że od 2 stycznia wnioski o kredyty hipoteczne w euro będą rozpatrywane dla klientów, których suma dochodów netto wyniesie łącznie minimum 12 tys. zł. Wnioski kredytowe złożone natomiast jeszcze w 2011 roku będą rozpatrywane w oparciu o dotychczasowe warunki. Jak tłumaczy Nordea Bank, instytucja dba o utrzymanie dobrej jakości portfela kredytowego i stara się ograniczać ryzyko walutowe. Dlaczego kredyty hipoteczne w euro otrzymają tylko zamożniejsi klienci. W 2012 roku bank zaangażuje się w uatrakcyjnianie ofert kredytów złotowych na dom. Nordea Bank zajmuje wysokie pozycje w rankingach sprzedaży kredytów hipotecznych. W ostatnich latach znacząco wzmocnił swoją pozycję rynkową.

Decyzja Nordea Banku wpisuje się w trend ograniczania dostępności kredytów w euro. Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.12.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Nordea Bank - jakie opinie? 2.7.2014 14:00 przez:
hubcio

forum o kredytach