14.10.2008

Niższy wskaźnik LTV w Millennium

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Bank Millennium obniżył maksymalne wskaźniki LTV i skrócił maksymalny okres kredytowania.

Od 14 października 2008 roku bank Millennium obniża maksymalny poziom wskaźnika LTV (ang. loan to value), czyli relacji kwoty kredytu do wartości nieruchomości. Dla kredytów hipotecznych w złotych wynosi on 80 proc., a więc kredytobiorca musi posiadać co najmniej 20-proc. wkład własny. Jeszcze większy udział własny wymagany jest w przypadku kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich. Maksymalny poziom LTV wynosi 65 proc., a więc wkład kredytobiorcy to minimum 35 proc.
 
To już druga zmiana oferty banku w ciągu ostatnich dni (wcześniej bank ograniczył LTV kredytów we frankach szwajcarskich do 90 proc.). W sierpniu podobną decyzję podjął Santander Consumer Bank, który również do 65 proc. obniżył wskaźnik LTV dla kredytów frankowych. Wkładu własnego wymagają też DomBank, BZ WBK i PKO BP.

Millennium skrócił też maksymalny okres kredytowania do 35 lat. Warto przypomnieć, że bank był pionierem udzielania kredytów na 50 lat.

W ramach promocji do 31 października 2008 roku Millennium nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego w złotych i do końca 2008 roku za udzielenie kredytu refinansowego, bez względu na walutę kredytu. Warunkiem jest złożenie kompletnego wniosku w okresie promocji.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.10.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora