17.07.2008

Niższe odsetki za polisę

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

MultiBank zaoferował kredyt gotówkowy z dobrowolnym ubezpieczeniem. Za wykupienie polisy bank nagradza niższym oprocentowaniem.

Oferowane ubezpieczenie chroni kredytobiorcę od ryzyka poważnego zachorowania, trwałej niezdolności do pracy lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W przypadku wystąpienia pierwszego zdarzenia firma ubezpieczeniowa zapewnia spłatę 6 kolejnych rat kapitałowo-odsetkowych. W pozostałych przypadkach pokrywa całość zobowiązania na rzecz banku.

Wysokość składki ubezpieczeniowej kalkulowana jest jednorazowo z góry, podczas podpisywania umowy kredytowej. Następnie opłata zostaje dołączona do kwoty kredytu i rozłożona na tyle samo rat. Ubezpieczyciel nie wymaga przeprowadzenia badań, składania oświadczeń medycznych, ani ankiet o stanie zdrowia. Nie określa również limitu kwotowego na świadczenie, ani liczby zdarzeń w trakcie trwania umowy kredytu.  

Zgodnie z symulacją przedstawioną przez MultiBank, oprocentowanie kredytu dla nowego klienta wysokości 10 tys. zł, na okres 36 miesięcy, z 3-proc. prowizją i bez ubezpieczenia wyniosłoby 16,25 proc. w skali roku, a miesięczna rata 363,39 zł. Oprocentowanie kredytu o takich samych parametrach, ale z opcją ubezpieczenia byłoby niższe o 1,5 pkt. proc. Miesięczna rata wyniosłaby 371,16 zł, a więc o niecałe 8 zł więcej niż w opcji bez ubezpieczenia.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.07.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt bez BIKU i KRD 4.6.2014 13:42 przez:
Dagmat

forum o kredytach