09.11.2011, 16:59

Nieznacznie niższe marże kredytów hipotecznych w Deutsche Banku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Deutsche Bank PBC zdecydował się na obniżkę standardowych marży dla złotowych kredytów hipotecznych. Od kredytobiorców, którzy jeszcze w tym roku zaciągną zobowiązanie w tej instytucji finansowej, bank nie pobierze także prowizji za to, że jego pracownik banku dokona inspekcji nieruchomości przed udzieleniem pożyczki. Ale czy taki kredyt faktycznie będzie tańszy?

Włodarze Deutsche Banku zdecydowali się na obniżenie marży kredytów hipotecznych w PLN (niezależnie od wysokości wkładu własnego) o całe 0,2 pkt. proc. Na szczęście, to nie jedyna możliwość, aby klient zainteresowany kupnem domu lub mieszkania otrzymał tańszy kredyt.

Wśród elementów dodatkowo obniżających koszt kredytu znalazły się następujące pozycje:
•    otwarcie konta osobistego,
•    zakupienie karty kredytowej,
•    zainwestowanie w produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy db Inwestuj w Przyszłość,
•    wykupienie dobrowolnego ubezpieczenie na życie czy od utraty stałego źródła dochodu.

Przykładowo, jeśli kredytobiorca zdecyduje się na założenie rachunku db Life i przyrzeczenie stałych wpływów oraz na kartę kredytową, to może liczyć na marżę na poziomie 1,3 proc. Ale to nie wszystko.

Zaciągając zobowiązanie jeszcze przed końcem tego roku, kredytobiorcy mają szansę zostać objęci promocji o nazwie „Prowizja 0%”, która dotyczy także kredytów mieszkaniowych denominowanych do waluty strefy euro. Polega ona na tym, że dla kredytów o wartości co najmniej 100 tys. zł (o zmiennej stopie oprocentowania) bank nie pobiera prowizji za ich udzielenie. Zestawienie obu wariantów takiego kredytu poniżej:
 

 

Podstawowe parametry produktów hipotecznych w Deutsche Banku PBC (kredyt na 320 tys. zł, okres kredytowania 30 lat, LTV = 80 proc.)
Produkt
Waluta
Prowizja
RRSO
Rata
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
PLN
0,00%
6.40 %
1964.06 PLN
Kredyt hipoteczny
PLN
3,00%
7.57 %
2133.27 PLN
Kredyt z prowizją 0% - oferta pakietowa
EUR
0,00%
3.94 %
1503.73 PLN
Kredyt hipoteczny
EUR
3,00%
5.07 %
1658.69 PLN
źródło: porównywarka finansowa Comperia.plPodpisanie umowy kredytowej z Deutsche Bankiem w terminie do 31 grudnia br. pozwala także na zaoszczędzenie 300 zł – tyle bowiem standardowo kosztuje inspekcja nieruchomości przez przedstawiciela banku, zanim ten udzieli mu kredytu. Rzeczona promocja dotyczy tylko finansowania w krajowej walucie.

Dodatkową zaletą oferty Deutsche Banku jest fakt, że powyższe obniżki oraz promocje łączą się ze sobą, a także z ofertą „Marża jak marzenie”, w ramach której można uzyskać 0,5% marży w pierwszym roku kredytowania bez względu na poziom LTV. Wszystko sprawia, że produkt ten jest nieco tańszy niż był, ale rzut oka na aktualny ranking kredytów hipotecznych w PLN pozwala stwierdzić, że propozycje innych banków są jeszcze korzystniejsze.

Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.11.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora