20.11.2012, 14:00

Nieoprocentowany kredyt w Banku BPH na kilka miesięcy. Jak to możliwe?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 4 głosów)

Bank BPH wystartował z promocją „Do 116 dni bez odsetek”. W jej ramach osoby, które otrzymają kartę kredytową, przez ponad 4 miesiące nie będą musiały spłacać zadłużenia na niej. Kto może skorzystać z oferty? Jakie są jej szczegóły? Czy warto się nią zainteresować?

Promocja w Banku BPH trwa do końca stycznia 2013 r. Do tego czasu należy złożyć wniosek o którąś z kart kredytowych z oferty instytucji. Co BPH daje w zamian? Nawet ponad cztery i pół miesiąca nieoprocentowanego kredytu. Jak to możliwe?

Wszystko rozbija się o okres bezodsetkowy. Banki dają od 50 do 61 dni od początku comiesięcznego okresu rozliczeniowego na spłatę poczynionych w nim wydatków bez naliczenia odsetek. To oznacza, że klient ma jeszcze ok. 20-30 dni do zakończeniu danego okresu rozliczeniowego (po wygenerowaniu zestawienia transakcji wykonanych w nim) nieoprocentowanego kredytu. Dopiero jeśli do terminu spłaty nie odda się całości długu, zostaną naliczone (także wstecz od momentu dokonania transakcji) odsetki.

Szerzej o okresie bezodsetkowym przeczytasz m.in. TUTAJ.

Bank BPH przedłuża okres bezodsetkowy aż do czterech i pół miesiąca. Od momentu podpisania umowy o kartę przez 4 kolejne okresy rozliczeniowe nie trzeba będzie spłacać długów - bo i tak nie zostaną za nie naliczone odsetki. Wszystkie trzeba będzie oddać dopiero w piątym miesiącu od podpisania umowy, w terminie podanym na czwartym zestawieniu transakcji od momentu przystąpienia do promocji.

Dla przykładu - przyjmijmy, że klient podpisuje umowę o kartę 2 stycznia i wtedy też zaczyna się pierwszy okres rozliczeniowy. Do końca kwietnia może dokonywać transakcji bezgotówkowych i dług z tytułu ich wszystkich należy spłacić najpóźniej do ok. 24 maja.

Promocja Banku BPH jest ciekawa. Bank daje nawet ponad 4 miesiące okresu bezodsetkowego, czyli czasu, kiedy nie trzeba martwić się o spłatę długu. Z drugiej strony korzystając z tej promocji należy dobrze znać nie tylko specyfikę karty kredytowej, ale i… siebie.

Kredyt bez odsetek przez kilka miesięcy może kusić. Z drugiej strony, jego nieodpowiedzialne użytkowanie niesie spore ryzyko problemów finansowych. Jeśli najpóźniej w majowym terminie spłaty nie zwróci się wszystkich wydanych kartą w czasie promocji pieniędzy, zostaną od nich naliczone odsetki, i będą powiększały zadłużenie aż do oddania ostatniej złotówki. Darmowy kredyt stanie się drogim zobowiązaniem (aktualnie oprocentowanie klasycznych kart kredytowych w BPH wynosi 23,40 proc. w skali roku, a złotych 22,80 proc.).

Warto przypomnieć, że promocyjnym okresem bezodsetkowym objęte są tylko transakcje bezgotówkowe (w sklepach i innych punktach usługowych). Inne, m.in. wypłata gotówki z bankomatu czy przelew z rachunku karty, już nie. Po okresie promocji, dla transakcji w piątym i kolejnych okresach rozliczeniowych (a w zasadzie także już w czwartym), okres bezodsetkowy będzie wynosił standardowe 54 dni.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.11.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Która karta kredytowa daje najwięcej zniżek 24.4.2015 10:15 przez:
ankaba

forum finansowe dla firm

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe