Newsy finansowe

2014-12-18
ING rozdaje pieniądze za płatności telefonem

Klienci ING Banku Śląskiego mają teraz szansę na wygranie zwrotu za zakupy dokonane telefonem do kwoty 1000 zł. W konkursie mogą wziąć udział posiadacze konta osobistego w ING Banku Śląskim z aktywnym dostępem do systemu bankowości internetowej ING Bank OnLine oraz karty Visa NC lub Zbliżak Visa.

www.comperia.pl
2014-12-18
Będzie łatwiej ogłosić upadłość konsumencką

Z początkiem 2015 roku łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką za sprawą wchodzącej w życie 31 grudnia br., nowelizacji ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze. Od Nowego Roku konsumentowi, który popadł w spiralę zadłużenia, łatwiej będzie ogłosić upadłość.

www.comperia.pl
2014-12-18
Raiffeisen Polbank jedynym udziałowcem Raiffeisen-Leasing

11 grudnia 2014 roku pomiędzy austriackim Raiffeisen Leasing International a Raiffeisen Polbankiem została zawarta umowa w sprawie zakupu 50 proc. udziałów w Raiffeisen Leasing Polska, na mocy której Raiffeisen Polbank został jedynym akcjonariuszem spółki. Kwota zakupu wyniosła 380 mln zł.

www.comperia.pl
2014-12-17
Inwestuj w elitarne fundusze w Deutsche Banku

Trwają zapisy w ramach trzeciej subskrypcji 3-letniego produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego db Elita Funduszy XI_3, opartego o koszyk funduszy: DWS Multi Opportunities-NC i Templeton Global Total Return Fund A(acc)EUR w Deutsche Banku. Subskrypcja potrwa do 19 grudnia br.

www.comperia.pl
2014-12-17
Zmiany w zakresie funkcji Finansometru ING Banku Śląskiego

Zmienił się zakres funkcji dostępnych w Finansometrze ING Banku Śląskiego. Korzystanie z narzędzia zostało uproszczone w związku z budową nowej bankowości internetowej.

www.comperia.pl
2014-12-17
Bank BGŻ ponownie zachęca - Inwestuj i Zarabiaj

Inwestuj i Zarabiaj III to nowa oferta Banku BGŻ, stanowiąca połączenie produktu inwestycyjnego z oszczędnościowym. W ramach oferty klient bezpłatnie nabywa jednostki uczestnictwa funduszu inwestycyjnego oraz zakłada 3–miesięczną lokatę z oprocentowaniem na poziomie 4 proc. w skali roku.

www.comperia.pl
2014-12-17
EnergoLokata Świąteczna na 4 proc. w neoBanku

Od 13 grudnia do 19 grudnia 2014 roku nowi klienci neoBanku mogą skorzystać z lokaty powitalnej energoLokata Świąteczna z oprocentowaniem stałym 4 proc. w skali roku.

www.comperia.pl
2014-12-17
Bezterminowo darmowe bankomaty dla klientów Banku SMART

Klienci Banku SMART od 12 grudnia 2014 roku mogą bezpłatnie korzystać z darmowych bankomatów. Warto zaznaczyć, że nie jest to oferta promocyjna. Zmiana zostanie wprowadzona na stałe.

www.comperia.pl
2014-12-16
Kredyty z dotacją na inwestycje energooszczędne w Idea Banku

Idea Bank to jedna z czterech instytucji w Polsce, w których mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani finansowaniem inwestycji redukujących zużycie energii mogą uzyskać kredyt w ramach programu PolSEFF2.

www.comperia.pl
2014-12-16
Rok Banku Kierowcy Getin Banku

Bank Kierowcy to portal, który powstał z myślą o zmotoryzowanych klientach Getin Banku i Getin Leasing. Przez pierwszy rok obecności w sieci serwis zanotował ponad milion odsłon. Posiada także grono 12 000 aktywnych użytkowników.

www.comperia.pl
2014-12-16
IKZE w DFE Pekao bez opłaty manipulacyjnej

DFE Pekao przygotowało promocyjną ofertę dla nowych klientów zainteresowanych Indywidualnym Kontem Zabezpieczenia Emerytalnego. Mogą oni liczyć na zwolnienie z opłaty manipulacyjnej, która standardowo wynosi 2,5 proc. od pierwszej wpłaty na IKZE. Oferta dostępna jest do końca grudnia br. w placówkach Banku Pekao S.A.

www.comperia.pl
2014-12-16
To już koniec SKOK-u Wołomin

Po tym jak Zarządca Komisaryczny Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie ogłosił, że SKOK utracił płynność finansową i nie może z powodu braku środków realizować dyspozycji klientów, Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała się złożyć do Sądu Rejonowego Warszawy Pragi Północ wniosek o ogłoszenie upadłości SKOK-u. Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma 20 dni na rozpoczęcie wypłat środków gwarantowanych.

www.comperia.pl
2014-12-15
MasterCard promuje transakcje zbliżeniowe kartą płatniczą i telefonem

Do końca stycznia 2015 roku w mediach obecna będzie kampania reklamowa promująca transakcje zbliżeniowe kartą płatniczą i telefonem w technologii MasterCard PayPass. W ramach akcji przygotowano również konkurs, w którym użytkownicy zbliżeniowych kart MasterCard mogą wygrać podwójne zaproszenie na finałową galę Brit Awards 2015.

www.comperia.pl
2014-12-12
Idea Bank nagradza za lojalność posiadaczy lokaty Fair Play

Oferta depozytów Idea Banku powiększyła się o półroczną lokatę Fair Play z oprocentowaniem sięgającym 3,5 proc. w skali roku. Bank, nagradzając lojalność swoich klientów, oferuje wyższe oprocentowanie osobom, które utrzymają lokatę do końca jej trwania. Natomiast deponenci, którzy zechcą zerwać ją przed czasem po upływie minimum trzech miesięcy, zachowają wypracowane odsetki.

www.comperia.pl
2014-12-12
Promocyjna Multiczwórka w Banku BPH

Multiczwórka to nowa promocyjna oferta kredytu gotówkowego w Banku BPH. Zarówno oprocentowanie, jak i prowizja w ramach oferty wynosi 4 proc., maksymalnie pożyczyć można 4000 zł. Oferta aktywna jest od 1 grudnia 2014 roku do końca lutego 2015 roku.

www.comperia.pl
2014-12-12
KIR ma nową identyfikację wizualną

Krajowa Izba Rozliczeniowa 11 grudnia wprowadziła nową identyfikację wizualną marki korporacyjnej i wszystkich marek produktowych.

www.comperia.pl
2014-12-12
Możliwość płacenia kartą kredytową w Internecie zagrożona!

Według Komisji Nadzoru Finansowego płatności dokonywane w Internecie kartą kredytową nie są wystarczająco bezpieczne. KNF domaga się, aby banki wdrożyły nowe systemy zabezpieczeń. Te jednak nie są na to przygotowane. Czy oznacza to koniec internetowych płatności kartą kredytową w Polsce?

www.comperia.pl