29.03.2010, 15:17

Najwyższe lokaty bankowe-rynek szybko się zmienia. Co dalej?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jedni mówią-wojna na lokaty bankowe skończyła się, inni mówią-ciągle banki walczą o pieniądze klientów, a dobre lokaty bankowe są na wyciągnięcie ręki. Kto ma rację? To mniej ważne pytanie-bardziej istotna kwestia to ta, co będzie dalej z lokatami? Kto teraz oferuje najwyższe lokaty bankowe? Jakie lokaty warto teraz zakładać? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w naszym najnowszym rankingu lokat.
Debiutanci muszą oferować najwyższe lokaty bankowe
Jeszcze na początku marca debiutował nowy bank na polskim rynku-FM Bank. Jego oferta lokat od razu skoczyła do czołówki rankingów. To jest naturalne-nowy gracz po to, by zaistnieć w świadomości klientów musi wyjść z dobrą ofertą. Po tygodniu lub dwóch bank obniżył oprocentowanie niektórych lokat. Inne banki również pozmieniały oprocentowanie-jedne zwiększyły je, inne zmniejszyły. Jeszcze inne wprowadziły do oferty nowe produkty lokatowe (np. PKO BP-lokata 9+9).
Co się więc dzieje na rynku lokat?
 
Oprocentowania nie spadną?
Naszym zdaniem średni spadek oprocentowania lokat nam już nie grozi. Zobaczymy oczywiście, co pokaże comiesięczny raport Comperii o średnim oprocentowaniu lokat (zapraszamy do lektury już za tydzień; tutaj znajdziesz nasz poprzedni raport>>), ale wydaje się, że będzie ono rosło. Zresztą ostatni raport Comperii już pokazywał lekki wzrost oprocentowania depozytów. Banki pozbyły się praktycznie w ogóle problemów z pozyskiwaniem kapitału, niemniej jednak lokaty dla wielu z nich stanowią ważne źródło pieniędzy na akcję kredytową. Dodatkowo, mając na uwadze realne podwyżki stóp procentowych na horyzoncie można się spodziewać, że oprocentowanie lokat będzie rosło w najbliższych miesiącach. Coraz więcej banków będzie musiało oferować lokaty na ponad 7% w skali roku, by plasować się jak najwyżej w rankingach.
 
Jakie lokaty zakładać? Wydaje się, że nadal najlepszym rozwiązanie w tej chwili jest zakładanie lokat na 3 lub maksymalnie 6 miesięcy. Względnie można jeszcze skorzystać z kont oszczędnościowych czekając na wyższe oprocentowanie lokat. Choć i teraz lokaty o stałym oprocentowaniu na 12 miesięcy oferują bardzo przyzwoite oprocentowanie-najwyższe z nich sięga aż 7,31% brutto w skali roku!
 

Oto oferta najwyższych lokat bankowych dostępnych obecnie na rynku

 Najwyższe lokaty bankowe na 3 miesiące

L.P.
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
1.
6,17%
2.
Deutsche Bank PBC
Lokata db Pełny Zysk
6,00%
3.
Multibank
Lokata Jednodniowa
5,56%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Najwyższe lokaty bankowe na 6 miesięcy
 
L.P.
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
1.
6,69%
2.
Meritum Bank
Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną
6,5%
3.
Polbank EFG
Lokata Mistrzowska
6,0%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Najwyższe lokaty bankowe na 12 miesięcy

 

L.P.
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
1.
7,31%
2.
Meritum Bank
Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną
7,18%
3.
FM Bank
FM Lokata w PLN z kapitalizacją codzienną
6,33%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Znasz najwyższe lokaty bankowe? Podziel się swoją wiedzą na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.03.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora