16.02.2011, 14:44

Najlepsze lokaty standardowe dla firm

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Prowadzisz firmę? Masz 5000 zł wolnych środków? Chcesz je złożyć na tradycyjnej lokacie? Banki dają taką możliwość. Najlepsi oferują oprocentowanie na poziomie 5 proc.

Sprawdź teraz lokaty bankowe, na których zarobisz najwięcej!


Stajnia Getinu daje zarobić przedsiębiorcom. Tak najkrócej można określić sytuację na rynku lokat dla firm. Na lokatowym podwórku cały czas prym wiedzie najmłodszy podmiot na bankowym rynku – Idea Bank. W założeniu ma to być bank wyspecjalizowany w obsłudze małych i średnich firm. Nie dziwi więc, że oferta dla tego segmentu jest aktualnie najlepsza na rynku. Równe 5 proc. na standardowej lokacie to wynik godny pozazdroszczenia. Konkurencja jednak nie śpi. Propozycja Toyota Banku na poziomie 4,60 proc. jest równie ciekawa. Podobnie jak FM Banku czy Meritum Banku, które za powierzone środki są w stanie płacić znacznie więcej niż 4,5 proc.

TOP 3 lokat dla firm, kapitał: 5000 zł – 3 miesięczne

 

 

oprocentowanie

Idea Bank

5,0%

FM Bank

4,5%

Meritum Bank

4,45%

 


Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

TOP 3 lokat dla firm, kapitał: 5000 zł – 6 miesięczne

 

 

 

oprocentowanie

Idea Bank

5,0%

Meritum Bank

4,7%

Idea Bank (lokata idealna)

4,61%

 

 


Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 


Oprocentowanie lokat średnioterminowych w ujęciu całego rynku waha się w granicach 3,5-4,0%, czyli blisko poziomu naszej inflacji, która w styczniu wyniosła 3,8%. Nie dziwi natomiast niskie oprocentowanie depozytów w PKO BP i Pekao SA. Obie instytucje od lat mają nadpłynność i oferta lokat od dawna nie jest konkurencyjna. Pełne zestawienie lokat znajdziesz tutaj.

 

W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę oferty, które pozwalają ulokować 5 000 złotych na 3 i 6 miesięcy. Spójrz na zestawienie lokat dla firm Nie ma w nim np. banku Raiffeisen, który aspiruje do miana banku dla przedsiębiorców i to tych lepiej sytuowanych. Tradycyjną lokatę można założyć, jeśli mamy minimum przynajmniej 20 000 zł.

Szymon Ostrowski

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (16.02.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum