2009-12-14 07:39:46

Najlepsze konto oszczędnościowe oferuje dziś Citibank

Stopy procentowe powinny w następnym roku rosnąć a wraz z nim oprocentowanie lokat bankowych. W takiej sytuacji nie warto zamrażać pieniędzy na zbyt długi okres, bo możesz przegapić dobre oferty lokat. W co więc zainwestować? Jeśli szukasz bezpiecznej i elastycznej przystani na czas rosnących stóp procentowych to konto oszczędnościowe jest dobrym rozwiązaniem. Ranking Comperii pokazuje, że najlepsze konto oszczędnościowe oferuje dziś Citibank. Sprawdź dlaczego!

Jak szukać konta oszczędnościowego?

 
Konto oszczędnościowe to tak naprawdę zwykły rachunek osobisty, aczkolwiek z większym oprocentowaniem. Oprocentowanie te jest zmienne i zależy od aktualnego poziomu stóp procentowych. Konta oszczędnościowe zostały stworzone, by konkurować z tradycyjnymi lokatami elastycznością, czyli swobodą wpłat i wypłat oraz częstszą (miesięczną) kapitalizacją odsetek.
 
Pamiętaj! Wypłaty z konta oszczędnościowego nie powodują utraty odsetek, ale są obarczone dodatkowymi prowizjami. Pierwsza wypłata z konta jest zwykle darmowa, kolejne mogą kosztować nawet kilka złotych.
 
Najlepsze konto oszczędnościowe znajdziesz w Citibanku
 
Ranking kont oszczędnościowych (sprawdziliśmy oferty na 10 tys. zł, przy założeniu 5 wypłat w miesiącu na rachunek wewnętrzny) otwiera oferta Citibanku, który oferuje na swoim Koncie SuperOszczędnościowym aż 7,07% (oprocentowanie zmienne). Należy jednak zwrócić uwagę, że  oprocentowanie 7,07% na koncie w PLN naliczane jest dla kwoty do 50 000 zł, a w przypadku posiadaczy Konta Osobistego Citigold do 100 000 zł. Powyżej tych kwot oprocentowanie spada do 5,05%.
 
Aby otworzyć konto w Citibanku musisz niestety otworzyć w tym banku zwykłe konto osobiste. Opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, jeśli w danym miesiącu wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe za min. 500 zł lub na konto zostanie przelane wynagrodzenie w wys. min. 1 500 zł w wypadku niespełnienia tych warunków standardowa opłata wynosi 29,99 zł.
 
Jeśli chodzi o opłaty w koncie SuperOszczędnościowym, to pierwszy przelew jest za darmo a każdy kolejny kosztuje 7,99 zł.
 
Drugie miejsce w rankingu zajął Polbank (konto Mocno Oszczędnościowe), którego oferta kusi bezpłatnymi przelewami na rachunek wewnętrzny oraz oprocentowaniem 6,5%. Z kolei w ofercie Kredyt Banku (konto oszczędnościowe o nazwie Lokata Swobodna) ciekawą rzeczą jest to, że nie musisz zakładać rachunku osobistego, by mieć dostęp do oferty konta oszczędnościowego.
 
Najlepsze konta oszczędnościowe - aktualny ranking
 
 
 
Oprocentowanie
Czy wymagane jest konto osobiste?
Liczba bezpłatnych przelewów wewnętrznych
Koszt przelewu wewnętrznego z konta oszczędności
Citibank
7,07%
Sprawdź szczegóły i złóż wniosek
TAK
1
7,99 zł
PPolbank
6,5%
TAK
Bez ograniczeń
0 zł
Kredyt Bank
6,0%
NIE
1
10 zł
 
 
Realna konkurencja dla lokat bankowych
 
Jak widać konta oszczędnościowe są realną konkurencją dla lokat bankowych o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Stąd ich rosnąca popularność. Jeszcze jakiś czas temu tylko niektóre banki posiadały w swojej ofercie konto oszczędnościowe. Teraz to podstawowy produkt w każdym banku.
Najlepszą lokatę 6 - miesięczną oferuje w tej chwili Meritum Banki (lokata internetowa) - 7,14%. Aktualne lokaty bankowe znajdziesz w naszej porównywarce

 

 
Twoim zdaniem nasz ranking powinien wygrać inny bank? Powiedz jaki i dlaczego na naszym forum!

Comperia.pl

2009-12-14
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne