2010-02-18 08:08:56

Najlepsze konto bankowe w lutym oferuje… Ranking kont bankowych Comperii!

Nie masz jeszcze rachunku osobistego? A może zastanawiasz się nad zmianą banku, bo Twoje obecne konto jest za drogie? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz nasz ranking! Comperia.pl prezentuje najlepsze konto bankowe, na jakie możesz liczyć w lutym. Sprawdź, gdzie uzyskasz najtańsze i najlepsze konto bankowe!

Konto bankowe jest obecnie nieodłącznym elementem zarządzania finansami osobistymi. Otrzymywanie wynagrodzenia, realizacja płatności, przelewy zewnętrzne, zarządzanie kartami kredytowymi. To tylko najważniejsze kwestie, w których korzystanie z rachunku osobistego skutkuje znaczną oszczędnością czasu.

 
Niemniej jednak, nie istnieje uniwersalny rachunek osobisty. Najlepsze konto bankowe dla klienta indywidualnego to takie, które jednocześnie maksymalizuje zakres wykorzystywanych przez niego usług oraz minimalizuje koszt prowadzenia i obsługi rachunku. W związku z tym Comperia.pl przedstawia, naszym zdaniem, najkorzystniejsze oferty kont bankowych na rynku.
 
Tanio nie znaczy dobrze
 
Dla większości klientów pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru rachunku osobitego jest opłata za jego prowadzenie. W rzeczywistości natomiast konto, które w pierwszym momencie wydaje się drogie, w ostatecznym rozrachunku może być znacznie tańsze niż teoretycznie bezpłatny rachunek u konkurencji.
Przy podejmowaniu decyzji należy zatem brać pod uwagę nie tylko opłaty widoczne gołym okiem, ale także te, o których bank nie informuje nas wprost. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:
 

1.       Opłaty za przelewy internetowe (wewnętrzne i zewnętrzne),
2.       Opłaty za przelewy dokonywane w placówce banku (wewnętrzne i zewnętrzne),
3.       Koszt wydania i obsługi karty do rachunku,
4.       Liczba własnych bankomatów banku i prowizja za pobranie gotówki z bankomatu innego banku,
5.       Opłata za papierowy wyciąg z rachunku.


Dopiero po uwzględnieniu tych kwestii można wybrać najlepsze konto bankowe. Na potrzeby naszego zestawienia przyjęliśmy, że klient miesięcznie będzie dokonywał przeciętnie:
 
1.       8 przelewów internetowych (5 zewnętrznych i 3 wewnętrzne),
2.       3 przelewów w oddziale banku (2 zewnętrzne i 1 wewnętrzny),
3.       7 wypłat z bankomatów (5 z bankomatów własnego banku i 2 z innych banków).

 
Ponadto, zakładamy że do konta wydawana jest tylko jedna karta płatnicza. Kryterium, za pomocą którego wybieramy najlepsze konto bankowe jest najniższy miesięczny całkowity koszt użytkowania rachunku.
W poniższym zestawieniu nie uwzględniono kont przeznaczonych dla specjalnych grup odbiorców, tj. osób wyłącznie niepełnoletnich bądź klientów bankowości prywatnej.
 
Najlepsze konto bankowe – ranking Comperii
 
Lp.
Nazwa Banku
Koszt użytkowania
Opłata za prowadzenie
Liczba bezpłatnych bankomatów
1
10,00 zł
0,00 zł
4 300
2
Eurobank
16,95 zł
4,00 zł
174
3
Multibank
18,00 zł
0,00 zł
3 800
4
Polbank
18,00 zł
0,00 zł
1 569
5
Bank Zachodni WBK
18,60 zł
15,00 zł
wszystkie bankomaty
Źródło: Porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
Na podstawie powyższego rankingu można stwierdzić, iż na rynku mamy do czynienia z niekwestionowanymi liderami w zakresie świadczenia usług z zakresu kont bankowych. Na pierwszym miejscu uplasowały się aż trzy oferty!
 
Drugie miejsce należy natomiast do Eurobanku. Niemniej jednak, gdy pod uwagę weźmiemy także opłatę za prowadzenie konta (4 zł miesięcznie) oraz liczbę bezpłatnych bankomatów (poniżej 200 w całym kraju), to jego oferta nie jest już tak atrakcyjna.
 
Trzecie i czwarte miejsce, prawie ex aequo zajeły konta bankowe Multibanku i Polbanku. Jedyna różnica pomiędzy nimi to liczba bezpłatnych bankomatów. Zestawienie najlepszych kont bankowych zamyka natomiast produkt Banku Zachodniego WBK. W jego przypadku wysoka opłata za prowadzenie konta jest uzasadniona – w zamian klienci otrzymują możliwość wypłacenia gotówki z dowolnego bankomatu, w kraju i za granicą, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Jest to oferta przeznaczona przede wszystkim dla osób spędzających znaczną część swojego czasu w podróżach.

A Twoim zdaniem, które konto bankowe jest najlepsze? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

2010-02-18
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne