17.10.2017, 13:30

Najlepsze konta oszczędnościowe dla każdego: październik 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Aż 2,7% przez 4 miesiące zapewnia najkorzystniejszy rachunek oszczędnościowy, z którego może skorzystać każdy – nie tylko nowy, ale i dotychczasowy klient. Sprawdź w najnowszym rankingu Comperia.pl, które banki oferują oszczędzającym najwięcej.

Po wakacyjnym rozleniwieniu na rynku bankowym nie pozostało już ani śladu. Październik to miesiąc obfitujący w wiele zmian w zakresie depozytów. Nowe promocje i odświeżanie przez kolejne banki dotychczasowych ofert przyniosły poprawę sytuacji klientów poszukujących korzystnych form lokowania kapitału. Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wzrosło w ciągu ostatnich 3 miesięcy o 0,07 p.p. (z 1,36% do 1,43% w skali roku).

Najlepsze konta oszczędnościowe: październik 2017

Podczas opracowywania najnowszego rankingu rachunków oszczędnościowych postanowiliśmy się przyjrzeć ofertom uniwersalnym - dostępnym jednocześnie dla nowych i obecnych klientów. W zestawieniu uwzględniliśmy po jednym najwyżej oprocentowanym produkcie poszczególnych banków. Wzięliśmy pod uwagę także te propozycje, które wiążą się z koniecznością spełnienia dodatkowych wymogów (np. założenia konta osobistego). Jeśli bank udostępniał kilka rachunków spełniających założenia rankingu i zapewniały one identyczne oprocentowanie (taka sytuacja miała miejsce w przypadku Idea Banku), w tabeli wymieniliśmy wszystkie równorzędne oferty.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla każdego
(dla nowych i obecnych klientów)

Bank

Konto

Oprocentowanie

Getin Bank

Konto Oszczędnościowe
w promocji "Na nowe środki"

2,7%

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

Alior Bank

Konto Lokacyjne

2,5%

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit
- na nowe środki

2,5%

Idea Bank

Konto Zośka/Zośka PRO

2,25%

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

Raiffeisen Polbank

Konto oszczędnościowe Wymarzony Cel

2,2%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Miejsce 1: Getin Bank

Liderem październikowego rankingu został Getin Bank dzięki ofercie Konta Oszczędnościowego w promocji „Na nowe środki”. Wysokie 2,7% dostępne jest przez 4 miesiące dla osób, które posiadają lub założą rachunek osobisty i wpłacą na konto oszczędnościowe nowe środki.

Maksymalna kwota wpłaty objęta promocyjnym oprocentowaniem to aż 200 000 zł. Środki procentują już od pierwszej złotówki.

Konto oszczędnościowe w Getin Banku jest bezpłatne, a obsługiwać je można wygodnie przez bankowość internetową, mobilną, telefoniczną i w oddziałach banku. Z oferty można skorzystać on-line.

Miejsce 2: Deutsche Bank Polska

2,55% zarabiać można z kolei na db Koncie Oszczędnościowym Plus w Deutsche Banku. Z oferty mogą skorzystać także osoby, które nie posiadają w DB rachunku osobistego, jednak jest spory minus: konta oszczędnościowego nie założymy przez internet.

Podwyższonemu oprocentowaniu podlegają nowe środki do kwoty 100 000 zł przez 4 miesiące od dnia otwarcia rachunku.

Miejsce 3: Millennium i Alior Bank

Trzecie miejsce w zestawieniu należy z kolei do dwóch banków: Millennium i Alior Banku, które oferują 2,5% na nowe środki. W obu przypadkach promocyjne warunki obowiązują dla kapitału do limitu 100 000 zł.

Premiowe odsetki będą naliczane przez pierwsze 3 miesiące (Millennium) lub 4 miesiące (Alior Bank). W Millennium będzie to okres od dnia przekazania nowych środków na konto oszczędnościowe Profit, a w Alior Banku: od dnia otwarcia Konta Lokacyjnego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.10.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Zobacz dyskusje na forum