11.02.2010, 12:00

Najkorzystniejsze lokaty na 3 lata - sprawdź nasz najnowszy ranking!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Lokaty bankowe to w Polsce najpopularniejszy sposób przechowywania oszczędności. Największą popularnością cieszą się produkty na 3, 6 oraz 12 miesięcy. Czy warto jednak inwestować w lokaty bankowe na dłuższy okres? Comperia.pl podpowiada, na co możesz liczyć deponując swoje środki nawet na 3 lata. Sprawdź najkorzystniejsze lokaty bankowe na 3 lata!
Lokaty bankowe zakładane na 3 lata nie należą do najpopularniejszych form depozytów. Wielu z klientów ma znaczne obawy przed zamrażaniem swoich oszczędności na tak długi okres. Z jednej strony jest to obawa uzasadniona – nigdy do końca nie wiemy, kiedy będzie nam potrzebna dodatkowa gotówka. Z drugiej jednak, zainwestowanie środków na tak długi okres nie tylko gwarantuje nam stały zysk, niezależnie od zmieniającej się sytuacji na rynku finansowym, ale także wzmaga naszą skłonność do oszczędzania.
 
W przypadku zdeponowania takiej samej kwoty np. na koncie oszczędnościowym większość klientów prawdopodobnie nie oparłaby się pokusie wcześniejszego wydania posiadanych środków. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na lokatę bankową, bodźcem do utrzymania depozytu jest ryzyko utraty zgromadzonych do tej pory odsetek. Jeżeli zatem posiadasz dodatkowe środki i jednocześnie nie jesteś przekonany do inwestycji na giełdzie, to wybór lokaty bankowej na 3 lata może okazać się korzystnym rozwiązaniem.
 
Najkorzystniejsze lokaty na 3 lata
 Obecnie na polskim rynku banki oferują jedynie niespełna 20 produktów depozytowych przeznaczonych na okres 3 lat. Najwyższe oprocentowanie, na jakie można liczyć w tym momencie to 6 proc. w skali roku. Comperia.pl prezentuje najlepsze lokaty bankowe na 3 lata. Przyjęto założenie, że deponujemy 15 tys. zł.
 
Najlepsze lokaty bankowe na 3 lata – zestawienie
 
L.P.
Nazwa Banku
Oprocentowanie
Odsetki po podatku
1
6,00 proc.
2 187,00 zł
2
AIG Bank
5,90 proc.
2 151,00 zł
3
Bank BPH
5,50 proc.
2 005,00 zł
4
Eurobank
5,30 proc.
1 932,00 zł
5
Getin Bank
5,05 proc.
1 840,50 zł
Źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
Na podstawie powyższego zestawienia można stwierdzić, że przy wyborze najlepszej lokaty bankowej na dłuższy okres, nawet minimalne różnice w oprocentowaniu skutkują znacznymi różnicami w kwocie uzyskanych odsetek. Zmiana o niecały 1 pkt. proc. to prawie 400 zł mniej z całej inwestycji.
 
Chcesz podyskutować o oszczędzaniu - jak, gdzie…? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.02.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora