22.01.2013, 09:38

Najbardziej uniwersalny bank w II połowie 2012 roku.

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Druga połowa 2012 roku za nami. Najwyższa pora sprawdzić, która instytucja finansowa oferowała swoim klientom produkty bankowe w najkorzystniejszych cenach. Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking na najbardziej uniwersalny bank. Zestawienie prezentuje listę instytucji oferujących nie tylko najtańsze produkty bankowe, ale także obsługujących swoich klientów w sposób jak najbardziej kompleksowy.

Jak powstaje ranking?

Ranking ma na celu wyłonienie banku, który oferuje klientom wszystkie swoje produkty po konkurencyjnych cenach. W tym celu w każdym miesiącu tworzone są mini zestawienia dla każdego produktu bankowego. I tak, na przykład kredyt hipoteczny rozpatrywany jest pod kątem najniższego oprocentowania oraz wysokości płaconej prowizji. Za każde kryterium można dostać 10 punktów, co w skali miesiąca daje możliwość uzyskania nawet 120 punktów! Szczegóły metodologii znajdują się tutaj

Zwyciężył…

W drugiej połowie 2012 roku zwycięzcą zestawienia na najbardziej uniwersalny bank został Getin Noble Bank. Instytucja ta zawdzięcza swoją wygraną utrzymywaniem swojej oferty produktowej na bardzo stabilnym poziomie. W ostatnich sześciu miesiącach podmiot ten zajmował czołowe miejsca w segmencie kart kredytowych, a także kredytów gotówkowych i samochodowych.

Kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio Raiffeisen Bank Polska oraz BNP Paribas. Obydwie te instytucje zawdzięczają ten wynik bogatej gamie produktów oferowanych w przystępnych cenach. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj BNP Paribas, który w segmencie kredytów samochodowych okazał się być poza zasiągiem konkurencji.

Pełen ranking wraz z dokładną punktacją znajdziesz tutaj

Tym razem walka o miejsce w rankingu była bardzo wyrównana. Szczególnie jest to widoczne wśród instytucji ubiegających się o ostatnią pozycję na podium. Różnica pomiędzy zajmującym trzecią lokatę BNP Paribas, a czwartym Kredyt Bankiem wyniosła tylko 8 punktów. Piąte miejsce zajął Eurobank, którego strata do miejsca na podium zamknęła się wartością zaledwie 13 punktów. Oznacza to, że coraz więcej banków oferuje swoim klientom produkty bankowe w atrakcyjnych cenach.

Na zakończenie zobaczmy, które instytucje są liderami w poszczególnych produktach sprawdź

Oceniając poszczególne banki pod względem oferowanych przez nie produktów widać, że zwycięzcy naszego rankingu nie zawsze są najlepsi we wszystkich produktach. Niemniej jednak występowanie w pierwszej piątce oznacza, że ich oferta należy do rynkowej czołówki. Pamiętajmy, że uniwersalny bank musi oferować klientom nie tylko odpowiednią obsługę, ale także bogatą ofertę produktową. W aktualnej odsłonie naszego rankingu warunek ten najlepiej spełnił Getin Noble Bank.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.01.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe