Minimalny wkład własny

Minimalny wkład własny

Minimalny wkład własny to określenie wykorzystywane przez banki przy ofertach kredytowych (głównie hipotecznych i samochodowych), które wskazuje jaki procent wartości kredytowanej inwestycji powinien być sfinansowany przez kredytobiorcę. Np. w kredytach hipotecznych minimalny wkład własny wynosi zwykle 20% wartości nieruchomości. W większości przypadków klienci nie muszą jednak wnosić wkładu własnego w gotówce - w zamian bank stosuje tzw. ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2019
0% prowizji, marża 1,6% i brak obowiązkowego ubezpieczenia – to najlepsze warunki cenowe, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 260 tys. zł. Wystarczy posiadać zdolność kredytową i zgodzić się na przeniesienie konta wraz z przelewem wynagrodzenia do BGŻ BNP Paribas.
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2018
Brakujące 150 tys. zł do zakupu własnego mieszkania można pożyczyć już za 1067 zł miesięcznie. Dokładnie tyle wyniesie rata najtańszego kredytu hipotecznego z okresem spłaty rozłożonym na 15 lat, a dostępna jest w dwóch bankach.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2018
Szukasz taniego kredytu hipotecznego na 150 tys. zł? Pierwsze kroki skieruj do BOŚ Banku lub Banku BPS – to one zaproponowały najniższą ratę przy uwzględnieniu 15-letniego okresu spłaty. Więcej w styczniowym rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.