19.05.2014, 15:02

Mieszkanie dla Młodych - eurobanku strzał w dziesiątkę!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Mieszkanie dla Młodych - eurobanku strzał w dziesiątkę!
Eurobank jest dziesiątym bankiem, który podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę, na mocy której przystępuje do programu Mieszkanie dla Młodych. Wnioski o dofinansowanie zacznie przyjmować od 19 maja br.

Eurobank dołączył do grona banków, które podpisały stosowną umowę dotyczącą współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego przy programie Mieszkanie dla Młodych. Przed nim zrobiły to tylko: PKO Bank Polski, Bank Pekao, Alior Bank, Getin Noble Bank, SGB-Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank BGŻ, Bank Millennium i BOŚ Bank. Tylko ten ostatni nie rozpoczął jeszcze procesu przyjmowania wniosków o dofinansowanie od zainteresowanych klientów. Planowany termin inauguracji to 30 maja.

W eurobanku o kredyt w programie MdM będzie można ubiegać się wcześniej, bo już od 19 maja. Jako, że bank wymaga jedynie 5-procentowego wkładu własnego, uda się go pokryć z dofinansowania rządowego. Kredytobiorca będzie mógł zatem nie angażować własnych oszczędności. Z kolei osoby chcące zaangażować wysoki wkład własny powinny mieć na uwadze, że dofinansowanie w ramach Mieszkania dla Młodych należy się jedynie wówczas, gdy kwota kredytu stanowi przynajmniej połowę ceny nieruchomości - taki jest wymóg płynący z ustawy o MdM.

Kredyt w eurobanku można zaciągnąć na okres do 30 lat. Minimalny czas spłaty to 15 lat - ten warunek również wynika bezpośrednio z zapisów ustawowych. Można mieć nadzieję, iż warunki cenowe oferty kredytowej w MdM eurobank będzie miał atrakcyjne - jego standardowa oferta kredytu hipotecznego plasuje się wśród najlepszych na rynku (m.in. druga najniższa rata wg Comperia.pl wśród kredytów na 30 lat na 300 tys. zł z 25-procentowym wkładem własnym).

Przypomnijmy - o dofinansowanie wkładu własnego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych mogą ubiegać się nabywcy nieruchomości z rynku pierwotnego, maksymalnie 35-latkowie (w przypadku małżeństw przynajmniej jedna osoba musi spełniać ten warunek), dla których jest to pierwsze mieszkanie na własność. Najistotniejszym kryterium jest cena lokalu - nie może ona przekraczać określonego limitu, trzeba przyznać - wyśrubowanego. Podaż odpowiednich mieszkań maleje, między innymi w tym można upatrywać powodów znacznego spadku liczby zaakceptowanych wniosków o dofinansowanie w kwietniu br. (1242 wobec 1715 w marcu czy 1740 w lutym). Do zdobycia jest ok. 10-15 proc. wartości mieszkania (więcej dostaną wnioskodawcy z dziećmi).

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.05.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
645 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt na mieszkanie dla osoby pracującej za granica? 3.5.2017 19:59 przez:
AdrianC
Kredyt na mieszkanie dla singla. 12.5.2016 9:07 przez:
Mieszko
Opinie o Mieszkanie dla Młodych? 23.12.2015 8:09 przez:
hubertB
Kredyt na mieszkanie dla singla 24.6.2015 10:39 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Mieszkanie dla młodych a dom 31.8.2014 12:57 przez:
baskamy

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
OC przy ubezpieczeniu mieszkania- dzieci. 9.4.2016 12:55 przez:
redogan

forum o ubezpieczeniach