24.11.2008

mBank i MultiBank: trudniej o kredyty we frankach

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Banki do 80 proc. obniżyły maksymalny wskaźnik LTV, czyli stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia. Zmiany dotyczą kredytów we frankach szwajcarskich.

Po wprowadzonych zaostrzeniach obowiązkowy wkład własny w przypadku kredytu we frankach szwajcarskich wynosi 20 proc. wartości nieruchomości. Decydując się na kredyt w tej walucie nie ma możliwości ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Do tej pory mBank i MultiBank udzielały kredytów na 100 proc. LTV (ang. loan to value – relacja kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia). Wcześniej, po spełnieniu określonych warunków, można było uzyskać kredyt hipoteczny nawet na 110 proc. LTV.

Jednocześnie o 0,5 pkt. proc. banki podwyższyły marże kredytów w szwajcarskiej walucie. W zależności od sytuacji finansowej wnioskodawcy i innych parametrów kredytu (kwota, okres kredytowania, wkład własny) marża wynosi od 3 do 4 proc.

Banki nie wprowadziły zmian w ofercie kredytów hipotecznych udzielanych w polskiej walucie.
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.11.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyty na oświadczenie 20.5.2016 7:51 przez:
kołcz

forum o kredytach