08.11.2009, 12:14

Lokaty Open Finance -gdzie tak naprawdę zakładam lokatę?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Czy w firmie doradztwa finansowego można założyć lokatę bankową? Oczywiście, że nie. Bankowa musi być założona w banku. No więc, gdzie tak naprawdę zakładam lokaty Open Finance i czy jest to bezpieczne? Tłumaczy Comperia.pl.
To bank udziela kredytów i to bank przyjmuje depozyty. Cała gama regulacji prawnych służy temu, aby w stale nadzorowanym systemie bankowym mieściły się właśnie banki, a nie „parabanki”. Te nie mają prawa podszywać się pod prowadzenie licencjonowanej działalności bankowej. Dlatego Lokaty Open Finance są zakładane w banku – Noble Banku.
 
Open nic nie kryje
 Przekaz reklamowy pośrednika jest jasny. Lokatę Open zakładasz tak naprawdę w Noble Banku. Pieniądze są chronione prawem bankowym. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zwróci je w przypadku ewentualnych problemów banku. Obowiązują jasne zasady gry. Umowa, możliwość zerwania lokaty w każdym okresie, no i … atrakcyjne warunki odsetek.
 
Porównaj i wybierz aktualnie najlepsze lokaty bankowe na rynku!
 
Jak przeskoczyć belkę?
 Lokata jest tak sprytnie skonstruowana, że pozwala ominąć podatek Belki. Otóż jeżeli wysokość należnych klientowi odsetek jest mniejsza niż 2,50 zł, to zgodnie z obowiązującymi regulacjami podatek nie jest odprowadzany do fiskusa. Jak umożliwić naliczanie tak niskich odsetek? To proste. Trzeba wprowadzić limit wysokości lokaty (maksymalna wysokość lokaty Open – 15 000 zł) i dodatkowo kalkulować zyski dzień po dniu (kapitalizacja dzienna). W ten sposób nie przekroczą limitu, podatek nie będzie płacony, w kieszeni klienta zostanie więcej pieniędzy. Warto dodać, że dysponujący większą gotówką mogą założyć nieskończenie wiele pojedynczych lokat.
 
Korzystać, nie korzystać?
 Nie ma obaw co do bezpieczeństwa pieniędzy. Oferta jest atrakcyjna – nie płacisz podatku Belki. Lokatę otwiera się łatwo, bo przez internet. Pytanie więc, czy ktoś zaoferuje lepszy produkt? Szukających na nie odpowiedzi, zapraszamy do porównywarek Comperii.

 

Chcesz podyskutować o lokatach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o lokatach!

 

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora