29.11.2009, 12:21

Lokaty online-najwygodniejszy sposób oszczędzania

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Internet już dawno zrewolucjonizował usługi bankowe. Lokaty online już nikogo nie dziwią, choć większość depozytów zakładanych jest w sposób tradycyjny w okienku bankowym. Jakie korzyści dla klientów niosą ze sobą lokaty online? Kto, gdzie i w jaki sposób może je założyć? Sprawdź!
Lokaty bez wychodzenia z domu
 Mówiąc o zaletach lokat zakładanych drogą elektroniczną, przede wszystkim chodzi o wygodę i oszczędność czasu. Wszelkie formalności możesz załatwić bez konieczności wizyty w oddziale banku. Wystarczy, że wypełnisz wniosek dostępny na stronie internetowej banku. Umowy zazwyczaj dostarczane są do klienta za pośrednictwem kuriera, które następnie należy odesłać na wskazany adres.
 
Po wygaśnięciu okresu trwania lokaty zdeponowane pierwotnie pieniądze wraz z naliczonymi odsetkami przelane zostaną na Twój rachunek osobisty. Korzyści są obustronne: Ty unikasz stania w kolejce, zaś pracownicy banku nie muszą zajmować się bezpośrednią obsługą klientów i ręcznym przetwarzaniem wniosków. Nic więc dziwnego, że banki promują lokaty zakładane przez Internet. Coraz częściej ta sama lokata otworzona za pośrednictwem kanału online jest wyżej oprocentowana, niż w przypadku wizyty w placówce. Choć ta różnica jest zazwyczaj niewielka i może sięgać 0,1 - 0,2 pkt. proc., przy długim okresie oszczędzania nabiera większego znaczenia. Na lokacie online zyskujesz zatem podwójnie – na czasie i na wyższych odsetkach!
 
Chcesz lokatę online? Załóż konto…
 Choć praktycznie wszystkie banki mają już w swojej ofercie lokaty internetowe, to nie wszyscy klienci mogą z nich korzystać. Lokaty online są często częścią internetowych systemów transakcyjnych, do których dostęp mają tylko osoby posiadające w konkretnym banku rachunek osobisty. Warunkiem koniecznym do założenia lokaty online będzie zatem wcześniejsze otworzenie konta z dostępem do bankowości internetowej. Jednak nawet ta przeszkoda nie wyklucza możliwości załatwienia wszystkiego bez wychodzenia z domu. Coraz więcej rachunków można założyć zdalnie. Trzeba także pamiętać, że prowadzenie rachunku może być płatne, co w rezultacie zmniejszy realny zysk z lokaty.
 
Lokata online bez rachunku osobistego-czy to możliwe?
 Całe szczęście są też banki, w których lokaty internetowe mogą założyć wszyscy klienci, nawet jeśli nie posiadają żadnego innego produktu w danej instytucji. Niestety, można je wyliczyć na palcach jednej ręki – do grona należą: Bank Pocztowy (wprowadził lokaty online jako pierwszy), Meritum Bank, AIG, Alior, BOŚ, Getin i Toyota Bank, Noble Bank-lokaty online Open Finance. Wkrótce dołączy do nich także DnB Nord, który jest w trakcie testowania systemu i uruchomienie usługi planuje na grudzień. Umowa dostarczana jest do klienta kurierem lub pocztą, choć Alior prześle ją drogą e-mailową. Lokatę można zatem założyć w parę chwil i od razu nasze oszczędności będą pracowały na przyszłe odsetki.
 
Zobacz i porównaj najlepsze lokaty bankowe zakładane drogą elektroniczną! 
 
Comperia.pl
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora