Lokaty bankowe - Poradniki, rankingi, raporty

Lokata czy konto oszczędnościowe - gdzie warto było oszczędzać pieniądze w 2013 roku?
2014-01-02
Rok 2013 nie był zbyt udany dla osób posiadających nadwyżki finansowe. Właściwie od stycznia mogliśmy obserwować spadki oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych oferowanych przez banki. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, który z tych instrumentów przyniósł swojemu posiadaczowi większy zarobek?
www.comperia.pl
To nie był dobry rok dla deponentów
2013-12-31
Bankowi ciułacze nie będą ciepło wspominać 2013 r. Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych spadło w tym czasie o jedną trzecią. W 2014 r. może być tylko nieco lepiej.
www.comperia.pl
Fundusze inwestycyjne bez tajemnic
2013-12-30
Lokowanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Świadczy o tym chociażby dodatnie saldo pomiędzy wpłatami, a umorzeniami jakie odnotowują te instytucje. Czy jednak ta forma gromadzenia oszczędności jest przeznaczona dla każdego? Na co powinien zwrócić uwagę przyszły, potencjalny inwestor? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Inflacja sprzymierzeńcem oszczędzających
2013-12-27
Przyjęło się mówić, że inflacja jest zjawiskiem niekorzystnie wpływającym na oszczędności klientów. W sumie trudno się z tym nie zgodzić, gdyż faktycznie ma ona bezpośredni wpływ na realne zyski z założonych lokat, czy środków zdeponowanych na rachunkach oszczędnościowych. Istnieją jednak pewne instrumenty, które dzięki wysokiej inflacji pozwalają osiągnąć wyższą stopę zwrotu z poczynionych inwestycji. O jakich rozwiązaniach mowa? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Gdzie oszczędzać w czasie niskich stóp procentowych?
2013-12-18
Niskie stopy procentowe sprawiły, że osoby dysponujące nadwyżkami środków pieniężnych mają nie lada problem z ich efektywnym pomnażaniem. Produktów oferujących naprawdę atrakcyjne oprocentowanie obecnie jest niewiele. Konta oszczędnościowe, obligacje skarbowe, czy lokaty – wszystkie te instrumenty nie pozwalają na zbyt duży zarobek. Gdzie zatem szukać szans na większą stopę zwrotu?
www.comperia.pl
Krótką, czy długą - jaką lokatę założyć?
2013-12-13
Decydując się na założenie lokaty w banku, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – na jak długo mogę zamrozić swoje pieniądze? Nie jest to jednak jedyny czynnik, który powinniśmy uwzględnić przy wyborze czasu trwania depozytu. Comperia.pl podpowiada, jak wybrać optymalną lokatę przy niskich stopach procentowych.
www.comperia.pl
Świąteczne oszczędzanie - co proponują banki?
2013-12-12
Co roku, w okresie przedświątecznym, w mediach pojawiają się reklamy specjalnych bożonarodzeniowych produktów bankowych. Zazwyczaj są to kredyty gotówkowe, promowane jako najlepszy sposób na sfinansowanie świątecznych zakupów. Niektóre banki mają jednak propozycję również dla osób, które zamiast pożyczać, wolą oszczędzać.
www.comperia.pl
Oszczędzanie celowe to podstawa
2013-12-09
Wiele osób odkłada pieniądze na konkretny cel - zakup samochodu, wyjazd na wakacje, czy też późniejsze wykształcenie dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że różne wydatki wymagają różnych metod oszczędzania. Inaczej bowiem odkłada się na emeryturę, a inaczej na wyprawkę szkolną. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła dokładniej zbadać ten problem.
www.comperia.pl
2013-12-05
Polisolokata jest połączeniem zwykłej lokaty bankowej z produktem ubezpieczeniowym. Jej największą zaletą jest możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych. Które banki mają w ofercie polisolokaty? Czy warto się nimi zainteresować?
www.comperia.pl
Depozyty w SKOK-ach pod ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
2013-11-29
Od dziś pieniądze zdeponowane w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych są gwarantowane przez bankowy Fundusz Gwarancyjny. To oznacza, że w razie upadku któregoś ze SKOK-ów, deponenci odzyskają przynajmniej część (a zwykle całość) ulokowanych w nim środków.
www.comperia.pl
Przegląd ofert produktów strukturyzowanych
2013-11-28
Produkty strukturalne mogą mieć różną formę – od lokat do ubezpieczeń. Łączy je jedno – możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnego zysku przy możliwie niskim ryzyku. Gdzie obecnie szukać lokat strukturyzowanych? Sprawdźmy!
www.comperia.pl
Stałe czy zmienne oprocentowanie? Jaki rodzaj lokaty wybrać?
2013-11-22
Lokata bankowa to najprostszy produkt służący do pomnażania oszczędności. Charakteryzuje się łatwą konstrukcją i ogólną dostępnością. Niestety, w instrumencie tym jest jeden element, który może powodować pewne problemy z jego zrozumieniem. Mowa tu o rodzajach oprocentowania takiego depozytu, a dokładniej o tym, które z nich jest lepsze: stałe, czy zmienne? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Płynność w oszczędzaniu?  Tak, to możliwe
2013-11-21
Utrzymanie płynności finansowej to domena firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. To głównie im zależy na terminowym rozliczaniu transakcji i stałym dostępie do gotówki. Czasem jednak o płynność warto zadbać także w sferze domowych finansów. Sprawa jest istotna zwłaszcza w przypadku gromadzenia oszczędności. Oto kilka wskazówek jak pomnażać pieniądze, aby zawsze były one pod ręką.
www.comperia.pl
Zyski z lokat spadły nawet o połowę
2013-11-20
Polityka pieniężna prowadzona obecnie przez Narodowy Bank Polski nie wspiera osób gromadzących oszczędności na lokatach bankowych. Decyzje RPP odnośnie stóp procentowych obowiązujących w Polsce spowodowały, że oprocentowanie tradycyjnych depozytów spadło nawet o połowę. Dlaczego tak się stało i czy dotknęło to także inne instrumenty służące do pomnażania pieniędzy?
www.comperia.pl
Lokata progresywna alternatywą dla konta oszczędnościowego?
2013-11-18
Zyski wyższe niż na rachunku bieżącym, ale bez konieczności długotrwałego zamrażania środków zapewniają nie tylko konta oszczędnościowe – coraz więcej banków ma w ofercie lokaty progresywne działające na podobnej zasadzie.
www.comperia.pl
Polacy a oszczędzanie - jak sprawa się ma?
2013-11-08
Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga przy banku Citi Handlowy przedstawiła raport „Postawy Polaków wobec oszczędzania”. Dane uzyskała agencja TNS Polska. Comperia.pl przedstawia najciekawsze wyniki.
www.comperia.pl
Koniec obniżek stóp procentowych. Krajobraz po burzy
2013-11-04
Już od 3 miesięcy stopy procentowe pozostają na stałym poziomie. Cykl obniżek, trwający od listopada 2012 r., już się zakończył. Narodowy Bank Polski na razie mówi o niezmienności stóp do końca roku, ale wielu analityków przewiduje brak ich wzrostu przynajmniej do połowy przyszłego roku. W każdym razie mamy przed sobą kilka miesięcy względnej stabilności. To znaczy czego?
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl