Lokaty bankowe - Poradniki, rankingi, raporty

Oszczędzać można na wiele sposobów
2014-03-05
Posiadanie nadwyżek finansowych to marzenie każdego człowieka - dodatkowa gotówka daje poczucie bezpieczeństwa i względnej stabilizacji. Często jednak posiadacze oszczędności nie do końca wiedzą, gdzie ulokować swoje pieniądze. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła zatem przedstawić krótki przegląd produktów, służących do oszczędzania.
www.comperia.pl
Najbardziej uniwersalny bank w II połowie 2013 roku
2014-02-27
Druga połowa 2013 roku charakteryzowała się dużą stabilnością w oprocentowaniu produktów bankowych. W głównej mierze jest to zasługa Rady Polityki Pieniężnej, która to w lipcu ub. roku zakończyła swój cykl obniżek stóp procentowych. Jednak oprocentowanie to tylko jeden element dotyczący instrumentów finansowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić jak wygląda sytuacja także w pozostałych parametrach, a co więcej wyłonić bank oferujący wszystkie produkty bankowe w przystępnej cenie. Rezultatem tego działania jest ranking na najbardziej uniwersalny bank.
www.comperia.pl
Olimpijskie zarabianie z bankami
2014-02-19
Igrzyska Olimpijskie okazały się dla niektórych banków natchnieniem do zaprojektowania nowych produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych. Alior Bank oraz PKO Bank Polski zaoferowały produkty strukturyzowane bazujące m.in. na wartości spółek partnerujących wydarzeniom sportowym w Soczi. Z kolei Idea Bank uzależnia wysokość oprocentowania 5-miesięcznej Lokaty NA OLIMPIADĘ od liczby złotych medali zdobytych przez polskich sportowców.
www.comperia.pl
Ranking na Najlepszy Bank Dla Lokat i Inwestycji po drugim półroczu 2013 roku
2014-02-19
Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji to taka instytucja, której oferta jest nie tylko atrakcyjna, ale także szeroka i elastyczna. Porównywarka finansowa Comperia.pl porównała jakość i uniwersalność rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych w bankach. Najlepiej w rankingu wypadł Getin Noble Bank, który przynajmniej przez najbliższe pół roku będzie dzierżył tytuł Najlepszego Banku dla Lokat i Inwestycji wg Comperia.pl.
www.comperia.pl
Realnie, czyli ile?
2014-02-17
Oprocentowanie to termin nieodłącznie związany z oszczędzaniem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ w dużej mierze właśnie od wysokości tego parametru zależy kwota potencjalnego zysku. Wielu z nas nie widzi różnicy pomiędzy realną, a nominalną stopą oprocentowania. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła nieco przybliżyć ten temat.
www.comperia.pl
Wybieraj formy oszczędzania dostosowane do swoich potrzeb!
2014-02-11
Jeśli nie jesteś pewien, czy dane pieniądze nie będą Ci potrzebne za kilka miesięcy czy nawet lat, nie decyduj się na kilkunastoletnie formy oszczędzania czy inwestycji. Jeśli bardziej zależy Ci na ochronie realnej wartości Twoich pieniędzy niż ich szybkim pomnażaniu, wybieraj produkty bezpieczne, a nie obarczone sporym ryzykiem. To niby proste reguły, wciąż jednak wiele osób podejmuje błędne, nieostrożne, naiwne decyzje.
www.comperia.pl
Obligacja lepsza niż lokata, czy to możliwe?
2014-02-11
W dobie obowiązywania w Polsce niskich stóp procentowych wiele osób pragnie ulokować swoje oszczędności w krótkoterminowych instrumentach. Do tej pory taką możliwość oferowały wyłącznie produkty bankowe takie, jak lokaty, czy konta oszczędnościowe. Teraz jednak posiadacze nadwyżek finansowych mogą je lokować także na „specjalnej” obligacji skarbowej. Co jest takiego wyjątkowego w tym instrumencie? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Niskie stopy szkodzą oszczędzającym
2014-02-06
Oszczędzanie pieniędzy nigdy nie należało do najłatwiejszych czynności. Ciągła „walka” o wypracowanie nadwyżek finansowych, poszukiwanie odpowiednich produktów służących do lokowania oszczędności, czy wreszcie zależność od stóp procentowych tylko komplikują ten proceder. Dlaczego stopy procentowe są takie istotne dla posiadaczy pieniędzy? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Chcesz oszczędzić na wakacje? Zacznij już teraz!
2014-02-06
Choć zimowy pejzaż za oknem nie sprzyja myśleniu o wakacyjnych wyjazdach, warto już teraz zastanowić się, jak na nie oszczędzić. W ten sposób uda nam się uniknąć drogiego kredytu gotówkowego, gdy przyjdzie zapłacić za letnie wojaże.
www.comperia.pl
Bitcoin - rewolucja walutowa czy wielki blef?
2014-01-30
Waluta? Instrument płatniczy? Towar? Inwestycja? Czym jest bitcoin? Skąd go wziąć? Czy można na nim zarobić? Jak się nim płaci? Bitcoin to wiele pytań, na które Comperia.pl szuka odpowiedzi.
www.comperia.pl
Produkty strukturyzowane - sposób na niskie stopy procentowe?
2014-01-28
Gdy oprocentowanie tradycyjnych lokat nie zachęca do deponowania pieniędzy, banki szukają innych sposobów na przyciągnięcie klientów. Coraz większą popularnością cieszą się więc produkty strukturyzowane.
www.comperia.pl
Na obligacjach też można stracić
2014-01-27
Przyjęło się mówić, że obligacje to jedne z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych. Oczywiście jest w tym trochę prawdy, ale tylko, gdy chodzi o obligacje skarbowe. Niestety, na papierach emitowanych przez państwo również można stracić. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdźmy…
www.comperia.pl
Oprocentowanie lokat nadal niskie - czy coś się zmieni?
2014-01-22
Na rynku funkcjonuje wiele metod służących do oszczędzania pieniędzy. Największym zainteresowaniem cieszą się najprostsze rozwiązania, czyli gromadzenie nadwyżek finansowych na lokatach i kontach oszczędnościowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, co ciekawego słychać na rynku tych produktów?
www.comperia.pl
Oszczędzanie nie jest takie trudne!
2014-01-16
Wszyscy chcielibyśmy oszczędzać, ale zabrać się do tego udaje się tylko nielicznym. A to nie takie skomplikowane! Comperia.pl podpowiada, jak się zacząć odkładać pieniądze, i na co zwracać przy tym uwagę.
www.comperia.pl
Regularne oszczędzanie i magia procentu składanego
2014-01-15
Nie ma istotnej różnicy w odkładaniu przez kilka miesięcy czy rok drobnych domowych oszczędności „do skarpety” i na oprocentowane konto w banku czy inny produkt oszczędnościowy. Co innego, gdy rozważamy okres przynajmniej kilku lat. Zyski na produkcie oszczędnościowym będą przyrastały z każdym miesiącem coraz szybciej. Wszystko dzięki procentowi składanemu. Długoterminowe oszczędzanie po prostu się opłaca.
www.comperia.pl
Czy w 2014 r. coś zmieni się na rynku lokat?
2014-01-10
2013 r. był bardzo nieudany dla bankowych ciułaczy. Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych zsunęło się niemal o połowę. Czy w 2014 r. karta się odwróci? Niestety, Comperia.pl nie ma dobrych informacji.
www.comperia.pl
Gdzie i jak warto oszczędzać?
2014-01-09
Na rynku funkcjonuje wiele sposobów efektywnego pomnażanie oszczędności. W zależności od posiadanej kwoty oraz poziomu akceptowanego ryzyka, klienci mogą wybierać pomiędzy produktami bankowymi, obligacjami, a nawet akcjami wybranych spółek giełdowych. Jednak każdy z tych sposobów jest przeznaczony dla zupełnie innej grupy odbiorców. Jak i gdzie zatem powinien oszczędzać przeciętny posiadacz nadwyżek finansowych? Sprawdźmy.
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl