Lokaty bankowe - Poradniki, rankingi, raporty

Oszczędzanie dla niecierpliwych - analiza Comperia.pl
2014-09-09
Niczym nieograniczony dostęp do własnych pieniędzy i odsetki do dyspozycji klienta w ciągu maksymalnie jednego miesiąca? Wydawać by się mogło, że stwierdzenia te są mało realnym marzeniem każdego oszczędzającego, jednak na rynku finansowym naprawdę funkcjonują produkty spełniające takie założenia. O jakich rozwiązaniach mowa? Porównywarka finansowa Comperia.pl zrobiła szybki przegląd instrumentów dla niecierpliwych.
www.comperia.pl
Comperia.pl sprawdza mity dotyczące oszczędzania
2014-07-21
Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła zmierzyć się z powszechnymi mitami dotyczącymi oszczędzania. Czy oprocentowanie lokat jest wyższe niż kont oszczędnościowych? Czy warto wybierać depozyty długoterminowe? Czy bycie lojalnym klientem banku jest opłacalne? Czy oszczędzanie nie wymaga czasu? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w najnowszym raporcie.
www.comperia.pl
Mundialokaty, czyli co polski rynek lokat ma wspólnego z Mistrzostwami
2014-07-10
Za nami półfinały mistrzostw świata w piłce nożnej. W jednym meczu zwycięzca strzelił 7 razy więcej bramek niż przegrany (Brazylia - Niemcy 1- 7), a w drugim o awansie do finału zadecydowały rzuty karne (Holandia-Argentyna 2-4). Czy zaistniały stosunek strzelonych bramek można odnieść do sytuacji na rynku finansowym, a dokładniej do rynku lokat bankowych? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Ranking lokat 3-miesięcznych - lipiec 2014
2014-07-08
Wakacje to dla wielu osób czas wzmożonych wydatków - ot, wczasy czy remont kosztują. Jeśli jednak komuś uda się pomimo tego zgromadzić nadwyżki finansowe, powinien czym prędzej ulokować je w banku, aby zyskiwać na odsetkach. Już niebawem stopy w kraju mogą bowiem ponownie spaść, a lokaty stać się mniej atrakcyjne. Aktualnie najsowiciej deponentów wynagradza Idea Bank na Lokacie HAPPY oprocentowanej aż 5 proc. w skali roku.
www.comperia.pl
Oszczędzanie dostosuj do siebie
2014-06-30
Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb osób posiadających nadwyżki finansowe. I nie chodzi tu bynajmniej o ochronę zdrowia, czy życia, ale o gwarancję posiadanego kapitału. Instrumentami umożliwiającymi bezpieczne odkładanie pieniędzy są chociażby detaliczne obligacje skarbowe. Czym są takie papiery i jak dzięki nim zbudować odpowiednią strategię oszczędnościową?
www.comperia.pl
Lokata na lata
2014-06-25
Gromadzenie pieniędzy na lokatach bankowych to bardzo absorbujące zajęcie. Ciągłe poszukiwanie najlepszych depozytów i pilnowanie terminów ich zakończenia potrafi pochłonąć naprawdę dużo czasu. Co zatem powinny zrobić osoby, które szanują swój czas i nie chcą go tracić na zarządzenie oszczędnościami?
www.comperia.pl
Produkty oszczędnościowe nie dla każdego
2014-06-24
Każdy może oszczędzać. Ale nie każdy tak samo. Banki chętnie ograniczają grono osób, które mogą skorzystać z danej oferty lokaty czy konta oszczędnościowego. Zwykle chodzi o kanał obsługi, z którego korzysta deponent, albo historię jego dotychczasowego kontaktu z bankiem. Czasem jednak decyduje nawet… stan cywilny.
www.comperia.pl
Lokata dla „zamożniaka”
2014-06-17
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle stają przed dylematem takiego ich ulokowania, aby przynosiły jak najwyższą stopę zwrotu. Szczególnie ważna jest ta kwestia dla osób dysponujących naprawdę dużym kapitałem. Są wśród nich tacy, którzy ponad wysokie zyski cenią sobie bezpieczeństwo wpłaconego kapitału. Produktem spełniającym ich oczekiwania są np. lokaty bankowe. Gdzie zatem znaleźć najlepszy depozyt umożliwiający ulokowanie dużych pieniędzy?
www.comperia.pl
Ranking lokat bankowych na 6 miesięcy - czerwiec 2014
2014-06-11
Mimo że stopy procentowe nadal są na rekordowo niskim poziomie, widać zmiany w oprocentowaniu lokat bankowych. Banki przyzwyczaiły już nas do premiowania nowych klientów depozytami przynoszącymi ponadprzeciętny zysk, ale od kilku miesięcy można również zaobserwować wzrost rentowności lokat dostępnych dla każdego.
www.comperia.pl
Zwiększ swój zarobek, oszczędzaj optymalnie
2014-06-04
Wszystkim nam zależy na posiadaniu oszczędności. Oczywiście podziw należy się każdemu, kto potrafi odkładać. Jednak równie ważne jest, aby nie osiadać na laurach, i starać się maksymalnie zwiększyć swój zarobek. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła przedstawić kilka wskazówek - jak tego dokonać.
www.comperia.pl
Jeśli oszczędzać, to tylko z najlepszymi
2014-05-30
Posiadacze nadwyżek finansowych niezmiennie borykają się z tym samym problemem – jak je ulokować, aby przyniosły jak najwyższą stopę zwrotu. Podobne kłopoty dotyczą także oszczędzających na lokatach bankowych. Czy w ich przypadku poszukiwanie najlepszych depozytów przynosi wymierne efekty? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Zestawienie lokat rentierskich maj 2014
2014-05-29
Marzeniem wielu osób jest podsiadanie na tyle dużego kapitału, by móc utrzymać się z comiesięcznych odsetek. Nie każdy ma na tyle środków by zrealizować ten plan, każdy może jednak skorzystać z lokaty rentierskiej, dającej szansę na regularne korzystanie z wypracowanych odsetek.
www.comperia.pl
Najnowszy przegląd ofert produktów strukturyzowanych
2014-05-27
Niskie stopy procentowe nie zachęcają do oszczędzania pieniędzy na tradycyjnych lokatach bankowych. Wiele osób szuka alternatywnych form inwestowania - takich jak produkty strukturyzowane.
www.comperia.pl
Gdzie warto ulokować pieniądze?
2014-05-27
Niskie stopy procentowe sprawiają, że obecnie zyski z lokat bankowych są rekordowo niskie. Dla przykładu, średnie oprocentowanie lokat na 13 tys. zł zakładanych na 3 miesiące wynosi 2,26 proc. Oznacza to, że realnie posiadacz takiego depozytu niewiele zarobi. Comperia.pl podpowiada, gdzie należy szukać większych zysków.
www.comperia.pl
W poszukiwaniu zysków
2014-05-21
Osoby dysponujące nadwyżkami środków pieniężnych stają przed problemem takiego ich ulokowania, aby przyniosły jak najwyższą stopę zwrotu. Nie łatwo rozeznać się we wszystkich produktach dostępnych na rynku, dlatego porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła przygotować krótki przewodnik dla początkujących inwestorów.
www.comperia.pl
Pomyśl o IKE. Zysk wyższy nawet o 9 proc.!
2014-05-20
Przeprowadzona ostatnio reforma emerytalna zmusiła szersze grono Polaków do poważniejszej zadumy nad gromadzeniem oszczędności na „jesień życia”. Mogą oni wybierać spośród naprawdę olbrzymiej palety rozwiązań, dzięki którym za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat uda im się zgromadzić dodatkowy kapitał. Na rynku funkcjonuje produkt pozwalający podnieść efektywność oszczędzania nawet o blisko 10 proc. O jakim instrumencie mowa? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Wysoko tylko za pierwszym razem
2014-05-15
Kreatywność twórców produktów bankowych jest niemal niczym nie ograniczona. Na rynku co chwila pojawiają się rozwiązania, dzięki którym klienci mogą efektywniej zarządzać swoimi finansami. Taka sytuacja występuje chociażby w „zwykłych” lokatach bankowych. Na czym polega owa wyjątkowość tych produktów? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl